Jak uklízíte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mokuty
Stálice 85 příspěvků 11.01.19 11:02
Jak uklizite

Rada bych se zeptala jak uklizite doma?! Jestli mistnost po mistnosti, nebo vsude prach, pak vseude dvere atd. Mam 3 deti a rada bych tu udrzela poradek, neni tu bordel, ale preci jen kdyz treba koukam na vymnenu manzelek mam depku, nekdy tam maj naklizeno az zavidim. priznavam ze kdyz odtahnu pracku, lednici, gauc je tam proste prach, to neuklizim casto. snazim se vyhodit co se da, ja bych vyhazela pul bytu, ale manzel vsech o schovava, tak musim tajne po castech :lol: ;) no a chce co nejvic ten uklid zefektivnit, usetrit cas ale uklizet poradne diky za tip. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
mokuty
Stálice 85 příspěvků 11.01.19 11:05

Hned pridam svou vychytavku.mame hnede dlazdice v koupelne a usazoval se tam vodni kamen a ne a ne to pustit,uz hnusne bile mapy a tak jsem jednoho dne vzala kokosovy olej dala na hadrik a prelestila.nejen ze ty mapy nejsou videt,ale cela koupelna se leskne a voni i baterie a nerez topeni s tim lestim.nic neni mastne a vypada to bajecne :dance:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9295 příspěvků 11.01.19 11:08

Většinou místnost po místnosti, denně takový ten běžný úklid a vždy o víkendu když manžel zabavuje mladýho tak vše pořádně, vždy to beru od vrchu dolů - tzn. prach, poličky a končím podlahou/kobercem. S prckem za zadkem a ve 39+0tt už to není moc pohodlný a asi ani jako ve Výměně manželek :lol: ale nežijeme ve špíně takže jsem v klidu, myslím, že nikoho (pokud není alergik) trocha prachu nezabila :)

Uživatel je onlineMicaella22
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 11.01.19 11:11

Sla sla po stredecni vymene taky hne duklizet :mrgreen: mam za sebou kuchyn, supliky, ted jdu rovnat hadry do skrini. Na tyden by to mohlo vydrzet :mrgreen: dite jsem odstrcila ted na druhou kolej, ma svacinu a ja zkusim stihnout co se da. Jinak uklizim najednou… komplet vysat, vytrit, utrit prach, vydrhnout hajzlik a koupelnu

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 11.01.19 11:12

Já jsem zastánce toho, že špína být nemá, ale bordel nevadí :mrgreen: Dávám přednost úklidu podlahy, prachu, koupelny, ale ostatní už prostě nedávám.. Takže máme většinu věci po stole, všude hračky a nevyžehlené hadry nám padají z košíku. To se prostě dělá, jen je času více.

Muminek2019
Stálice 66 příspěvků 11.01.19 11:12

Me nejvic vyhovuje uklidit si mistnost po mistnosti z toho nejhorsiho ( pradlo,nadobi,prach) pak vsude luxuju a vytiram najednou. A za lednickou a podobne uklizim minimalne, to se priznam :mrgreen: jen kdyz je prilezitost :palec:

Uživatel je onlineMicaella22
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 11.01.19 11:13

@mokuty diky za vychytavku! Mame z pulky taky tmave hnedy dlazdice, takovy polomatny, je to peklo :? Tak jdu na to s tim kokosem :lol:

Medičkaa
Kecalka 230 příspěvků 11 inzerátů 11.01.19 11:14

Poradila bych v první řadě nekoukat na výměnu manželek! :mrgreen: já to mám rozdělené, každý den nějakou činnost (jeden den prach, další den praní, vysávání, vytírání, koupelna atd.) Některé činnosti samozřejmě dělám za ten týden víckrát, kor teď s prckem třeba vysáváme minimálně obden.

Uživatel je onlinelolink
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 11.01.19 11:16

Uklizim systematicky. Kazdy tyden cely dum. Vzdy od shora dolu. Utru prach, omyju skrinky, vysaju, vytru. Generalni uklid jednou za ctvrt roku. Lednici jednou za 14 dnu. Denne vysavam spodni cast domu.

warita
Echt Kelišová 9090 příspěvků 11.01.19 11:16

Ja mam takovou rutinu. Rano jako prvni uklidim kuchyn a ustelu postele. Obstaram dite: dam na nocnik, prebalim, udelam kasicku a piticko. Kdyz se mala diva na pohadku v TV, rychle probehnu byt a spobiram vsechny kramy, co kde lezi na zemi. Kdyz je zeme cista, vytahnu vysavac a projedu cely byt.

V mezicase naskladam nadobi do mycky, pracky, povesim vyprane a stahnu z topeni.

No a kdyz je sklizeno z povchu a podlaha cista, zbytek uz neni takova prace. Musim rict, ze kazde rano travim min 2h uklidem a do toho nepocitam vareni a zehleni. Nechapu, jak nekdo muze uklizet max hodinku denne a rict, ze ma doma jako v klicce, protoze z vlastni zkusenosti vim, ze pokud to clovek chce udelat fakt poradne, tak to trva dobre 2 az 3 hodiny a to se nebavime o hloubkovem uklidu typu povysavani za posteli a utirani prachu v celem byte. To delam jednou za uherak, protoze odtahnout postel od zdi je masakr a prach bych mohla utirat kazde tri dny, coz me zoufale nebavi, nemam na to cas ani chut.

Takze tolik k tomu…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49991 příspěvků 4 inzeráty 11.01.19 11:19

Prach neutírám. Uklízím podle potřeby. Komplet to vezme paní na úklid jednou za 3 týdny.
POdlahu v kuchyni většinou musím vzít denně, obývák párkrát týdně, kořejšek, pokoje, klidně i jednou za 14 dní. Koupelny a zácho beru tak jednou za týden.

Lenka_Hal
Kelišová 6331 příspěvků 11.01.19 11:19

Mam rada mistnost po mistnosti, ale bezne veci, treba preluxovani, to vezmu vetsinou cele patro…

Kriss Tina
Kelišová 7115 příspěvků 11.01.19 11:23

Já tak napůl :D když uklízim místnost po místnosti tak je to myšleno že sklidím co se kde valí, uklidim oblečení, když je někde nádobí nanosim ho do kuchyně, atd ale jinak mi vyhovuje spis všude najednou utřít prach, všude najednou vysát, vytřít, představa že ty hadry a vysavač tahám zvlášť pořád dokola tak mi zabere víc času to pořád uklízet a vyndavat než úklid samotný :mrgreen: jinak takový větší úklid nechávám na víkendy kdy jsme doma všichni a nejsem na vše sama, v týdnu myju wc a koupelnu podle potřeby, čistím klec pro zvířata, zapnu vysavač, myčku dělám každý večer po večeři a zapínám na noc tak ráno jenom uklidim čisté nádobí a pak během dne porovnávam co je kde třeba a štve mě na to koukat :D

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 11.01.19 11:25

Hele když vidím bordel, tak je prostě čas uklidit :lol: nejhorší je když svítí sluníčko.. To najednou vidíš vše a nejradši bych utekla daleko daleko :lol: :lol: doma dvě děti, já měsíc do porodu.. Je to čím dál náročnější. Nábytek teda netaham, to si hlídá chlap a když chce někde něco uklidit, musí mi to předem připravit - odtahnout pračku, postel apod :mrgreen:

Jinak klasika prach, lux, vytirani… Topíme dřevem, takže u kamen je to furt děs, to chce denně. Parapety taky hrůza, tam se snad shromažďuje vše :mrgreen: vršky skříněk, skříní taky. Poličky naštěstí nemáme, ty muž nesnáší :lol:

Nejhorší je koupelna a záchod. Vydrbu, všichni se tam vystřídáme a můžu začít znovu :cert:

Okna jsou taky kapitola. Dokud nesvítí sluníčko je to cajk :lol: :lol: když svítí, radši zatahnu rolety :lol: :lol: :lol: můžu mýt dokola, stejně šmouhy. Teď mi muž poridil tu stěrku s vysavačem na okna, tak se těším až na jaře vyzkouším :palec:

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 11.01.19 11:25

Když už se tady zmiňuje ta výměna manželek, přijde vám normální, že někdo řeší upatlanou dozu s moukou? Mě přišlo až přehnané.. Někdy je člověk rád, že stihne vůbec uvařit, natož řešit otisk ruky na dóze od mouky :lol: Nebo jsem takový prase :mrgreen: ?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >