Nevycházím se spolubydlícími

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mediula
Nováček 3 příspěvky 10.01.19 11:17
Nevycházím se spolubydlícími

Ahoj, chtěla bych se poradit, jak vyjít se svými spolubydlícími. Jsou to dvě Slovenky, ze stejného města, rychle se skamarádily. Já dala jasně najevo, že kamarády nehledám, chci jen v klidu bydlet. Dohodly jsme se na harmonogramu úklidu, který ale dodržuji jen já, kdykoliv má uklízet jedna z nich, je tam nepořádek. Problém je ale v tom, že jedna z nich, slečna A. má byt v nájmu a já jsem podnájemník. V pondělí si mě zavolaly a řekly mi, že je tu po mě bordel a že to bude chtít radikální řešení, pokud to nezačnu uklízet. S tím, že ví, že bydlení v Praze je drahé. Já mám ale v podnájemní smlouvě napsané, že ukončit to ona může pouze pokud nebudu platit nájem. To jsem jí řekla a vysvětlila jí, že by to bylo nelegální. A řekla jim, že bordel je tu jen po nich. Na to nic neřekly a změnily téma. Druhý den se se mnou A. normálně bavila, ale druhá spolubydlící už mě ani nepozdraví.
Jde mi o dvě věci. Může mě z podnájmu vyhodit? Nebylo by to porušení smlouvy?
A za druhé: mrzí mě, že se o ten byt opravdu starám, ale ony viní z nepořádku mě. Pokaždé když jdu po nich do kuchyně nebo koupelny, je tam binec. Nevím, jak se k tomu postavit.
A pokud je kategorie diskuze špatná, omlouvám se, jsem tu nová a vhodnější jsem nenašla.
Děkuji za rady

Reakce:
Uživatel je onlineZuzanec
Kecalka 341 příspěvků 10.01.19 11:25

Myslím si, že to není na vyhazov, ale já osobně bych hledala jiné bydlení, nedokážu si představit takto dlouhodobě žít s někým, s kým mám takovéto vztahy.

annasmyc
Kecalka 479 příspěvků 10.01.19 11:26

pomalu bych se dívala po jiném bydlení, vypadá to, že tě stejně chtějí vyštípat, když na tebe svalují nepořádek atp. Mě by to za nervy nestálo, evidentně jsi jim nesedla.

Ennny
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 10.01.19 11:27

Odstěhovat se ,však v tomhle se nedá žít :cert:

Lalelale
Závislačka 3139 příspěvků 10.01.19 11:28

Nevýhoda spolubydleni, jak natrefis na bordelare, máš smůlu :nevim: být tebou, najdu si něco jiného. Řekla bych, že holky chtějí na tvé místo nějakou svou kámošku a snaží se tě vystrnadit. Nechala bych je, ať tedy shniji ;)

Mediula
Nováček 3 příspěvky 10.01.19 11:31

Ahoj, děkuju. Jde ještě o to, že se chci odstěhovat za přítelem, ale do jiného města, tedy je potřeba předtím sehnat novou práci a počítám s dvouměsíční výpovědní lhůtou v současné práci. Nějakou dobu tam tedy ještě vydržet musím, nemá cenu si teď hledat nové bydlení.
Pořád přemýšlím, jestli s nimi o tom mám ještě mluvit.
Jinak, že se mě snaží vyštípat, mě napadlo taky.
Ale děkuju za rady.

slunce.v.duši
Kelišová 6336 příspěvků 10.01.19 11:45

.

Příspěvek upraven 11.01.19 v 10:43

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 10.01.19 11:49

No holky, odstěhovat se je krátkodobé řešení. Špatné vztahy podle mě vytváří milá zakladatelka. Kdyby hned ze začátku nedávala “jasně najevo”, že teda kamarádit se nehodlá, vztahy by byly jistě lepší. A s tím by pak souvisely všechny ostatní problémy, které se mnohem líp řeší, když spolu holky normálně komunikují. Takže se sice odstěhuje, ale problémy půjdou s ní, ať je čistotná, či nikoli. Dokud si neuvědomí, že sdílet být není jen o tom domluvit harmonogram úklidu a tím je to vyřešený.

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 10.01.19 12:00
@Čičorečka píše:
No holky, odstěhovat se je krátkodobé řešení. Špatné vztahy podle mě vytváří milá zakladatelka. Kdyby hned ze začátku nedávala “jasně najevo”, že teda kamarádit se nehodlá, vztahy by byly jistě lepší. A s tím by pak souvisely všechny ostatní problémy, které se mnohem líp řeší, když spolu holky normálně komunikují. Takže se sice odstěhuje, ale problémy půjdou s ní, ať je čistotná, či nikoli. Dokud si neuvědomí, že sdílet být není jen o tom domluvit harmonogram úklidu a tím je to vyřešený.

Také mám ten dojem, proč by tam ty dvě chtěly mít nějakou která hodlá být zavřená v pokoji a nekamarádit se. Nic se nemá přehánět.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 10.01.19 12:14

Já bych začala využívat společné prostory co nejméně, ať si tam hnijou :nevim: Nakupovat průběžně, drobnosti vyžadující chlad za okno, do pokoje rychlovarku, na teplé jídlo v práci či někam do jídelny… To samé s koupelnou, já třeba mám možnost se každý den sprchovat v práci, takže bych koupelnu též vypustila. A na úklid prostor, které bych nevyužívala, bych se vybodla.
A zároveň bych začala intenzivně hledat zaměstnání v městě přítele, proč být v podnájmu se dvěma štěknama, když můžeš bydlet s přítelem…

Uživatel je onlineZuzanec
Kecalka 341 příspěvků 10.01.19 14:28
@Mediula píše:
Ahoj, děkuju. Jde ještě o to, že se chci odstěhovat za přítelem, ale do jiného města, tedy je potřeba předtím sehnat novou práci a počítám s dvouměsíční výpovědní lhůtou v současné práci. Nějakou dobu tam tedy ještě vydržet musím, nemá cenu si teď hledat nové bydlení.
Pořád přemýšlím, jestli s nimi o tom mám ještě mluvit.
Jinak, že se mě snaží vyštípat, mě napadlo taky.
Ale děkuju za rady.

V tom případě bych si s holkama sedla, řekla jim, že pokud potřebují pro kamošku bydlení nebo tě dostat pryč, ať jsou v klidu, že už se na tom pracuje a ráda bys tam těch posledních měsíců prožila v klidu. Jinak nevidím důvod, že bys s nimi musela být nutně kamarádka, podle mě jim jde nejvíce o to, že se spolupodílíš na nájmu.

Mediula
Nováček 3 příspěvky 10.01.19 16:40

Tak myslim, ze uz nejsme pubertacky, aby spolecne bydleni znamenalo i pratelstvi. Jsem mila, chovam se k nim slusne, ale nemam potrebu se s nimi bavit o nejakych duvernych vecech. Ze se hodlam odstehovat holky vi. Jde mi o to, ze at jsem jaka jsem, neni potreba aby si na me vymyslely veci typu ze neuklizim, kdyz to neni pravda. A opravdu bych to tam rada doklepala. Do spolubydleni jsem sla proto, ze si samostatny byt momentalne nemuzu dovolit. No ale dekuju za rady.

vokishka
Extra třída :D 13236 příspěvků 10.01.19 17:33

no poněkud mi to připomíná tém, které tu už bylo. Taky zakladatelka nevycházela s dalšími podnájemníky.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >