Jak uspat v noci novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.4.22 07:06

Jak uspat v noci novorozence

Nemáte někdo radu, jak uspat v noci novorozence? Mám skoro měsíční miminko, přes den to jde, ale v noci má problémy po kojení znovu usnout. Mně to docela dává zabrat. Starší mi usínala v tomto věku u kojení, tak jsem ji pak spící dala do postýlky nebo nechala u sebe. Tohle dítě ne. Napije se a je vzhůru. Položit do postýlky občas zabere, ale spíše ne, to je štěstí. Neusne u kojení ani vleže u mě v posteli, jen občas. Nehledě na to, že se vleže zatím špatně přisává, u starší dcery jsem taky začala kojit více vleže, až když začala trochu držet hlavu. A v určitou chvíli, když už je sytá, tak to prso stejně vyplivne a dudat už nechce. Nosit taky moc nepomáhá a ani se mi v noci vůbec nechce. Zkrátka buď mám štěstí zabere hned nebo je tak hodinu vzhůru. Na kojení vstává 2-3×. Myslíte, že si zvykne usnout u prsa nebo se mi narodil tentokrát noční nespavec? Nevím moc, co bych ještě zkusila… Nebo jestli prostě doufat, že se to po tom třetím měsíci změní. Já jsem doufala, že se to nějak ustálí po tom novorozeneckém období, ale už jsme skoro na konci a noc je stále druhá šichta ( mám doma ještě rok a půl staré dítě).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16106
14.4.22 07:14

Je ještě malinký. Nerozlišuje den a noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
14.4.22 07:27

Ja to takto měla půl roku. Na kojení vzhůru co 2hodiny max a pak nechtěl spát, musela jsem nosit. Když to šlo střídali jsme se s manželem. Říkali jsme mu neodložitelny..
No co poradit? Vyroste z toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.4.22 07:36

Dobrý den, proto máte to šestinedělí, aby se to srovnalo. Mně se děti srovnaly po šestinedělí. Čím starší, tím lépe spaly. Každý rodič si tím projde. Držím pěsti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
14.4.22 07:42

Já bych mimčo nechávala víc vzhůru přes den. Dát ho na přebalovací pult, chvíli na bříško, pomazlit, ponosit na tygříka. Vždy před kojením, pak usne. Já jsem toto praktikovala u obou dětí a nikdy se spánkem v noci problém neměly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2355
14.4.22 07:46

Bílý šum jste zkoušeli? Nebo hlazení přes očička? Malá je to samé. Napije se, pustí se a kouká :lol: Dudlat nechce ani prso, ani dudlík (ten dřív dost pomáhal). Tak nám jede celou noc šum. Ten zabere vždy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4597
14.4.22 08:38

A kouka a je v klidu nebo rve? Pokud jen kouka, tak bych ho nechala byt a spala bych :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
14.4.22 08:40

Mně někdy zabírá vzít si dítě i se zavinovačku (ve které spí v postýlce), zpívat mu a houpat ho při tom na gymnastickém míči. Když usne, tak opatrně vrátit do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
14.4.22 09:46

Naše dítě už 9 týdnů v noci taky nechce spát. Nechávám ho prostě, ale jakmile se vrtí, tak já taky nespím :) :)
Taky už od narození ji každé 3-4 hodiny bez vyjímky. Někdy, když mu dám ještě odstříkáné mléko a jakože se „přejí“, tam vydrží spát třeba i 5 hodin, ale není to jistota :) Říkám si, že je to jenom období a že jednou se vyspím.

Kamarádce půlroční prcek nespí déle jak 2 hodiny ani v noci už od narození. Jiné kamarádce stejný věk spí od 8 večera do 9 do rána :D není to spravedlivé :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat