Jak velký je rozdíl mezi autosedačkou s isofixem a bez?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7159
3.5.17 08:04

@myskalucka předpokládám že u základny máte i isofixové zavaděče, u I octávky jsou ty oka blbě, takže je potřeba ty zavaděče tam nasadit, a to je tak to nejsložitější a ty můžou zůstat v autě, a pak se ta základna již jen nacvakne, takže opravdu otázka pár vteřin

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2338
22.12.18 20:15

Ja potrebuju dat do auta 3 sedacky, takze je nemuzu dat na isofix, ale napasovat co nejbliz ke dverim auta. Jinak tam tri nedam. Dve maji petibodove pasy, takze pas auta drzi sedacku a dite je poutane jinymi pasy (temi v autosedacce). Jak je to ale u te velke do 36kg, kdy uz je dite poutane autoparem? To pas drzi jak sedacku,tak dite? To ta vaha sedacky dite nezrani nebo neuskrti?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14376
22.12.18 20:34

@Alenapov8 ta velká sedačka vlastně zvedá dítě do správné polohy, aby mělo vedený pás přes břicho a hrudník jako dospělý. Tím pádem pás drží dítě a sedačka je pod ním. Jak by ho měla zranit či uškrtit? :nevim: jen je ještě důležité aby všechny tři pásy byly tříbodové, prostřední u některých aut nebývá. Ale jednu sedačku můžeš dát i na přední sedadlo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
360
22.12.18 20:53

Pokud není sedačka přichycena pevně ke konstrukci auta,tak treba pri prudkem brzdeni leti dopredu i s dítětem. Tzn váha sedačky tlaci spolu s ditetem proti pásu, to je setrvačnost. Ze stejného důvodu se nedoporučuje vozit těžké věci na volno v kufru. Jak moc to vadí… záleží, jak je pás sedačkou veden, skoro doufám, že to mají výrobci promyšlený.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2338
22.12.18 22:37

@Lucella V testech vychazeji stejne bezpecne jako ty izofixove. Ale je mi to takove proti srsti. A kor u bocniho narazu to prece nemuze tak drzet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7159
23.12.18 09:18

@Alenapov8 u sedaček 15-36 kg bez isofixu drží pás dítě i sedačku, samozřejmě při nárazu tlačí váha sedačky na dítě, ale není to tolik, protože dítě svoji vahou tu sedačku tlačí na sedadlo, ve výsledkách testů jsou ty rozdíly malé,
u bočního nárazu , opět ta sedačka se posune, ale jen kousek, protože pás jak je zapnutý tak dále než k zámku pásů na jedné straně a ke dveřím na druhé straně tu sedačku nepustí, jsou to jen centimetry

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna o výběru kočárků a autosedaček

Ikona - Lukáš Fiala

Lukáš Fiala