Jak vozit půlroční ve vajíčku?

403
27.3.17 10:59

Jak vozit půlroční ve vajčku?

Do této chvíle jsem malou dávala v autě proti směru jízdy. Ale nohy jí už přesahují přes okraj autosedačky. Jak vozíte „straší“ děti, kterým koukají nohy přes okraj vajíčka? Mám strach aby se jí něco nestalo při případném nárazu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1717
27.3.17 11:06

Porad ji voz proti smeru. couhajici hohy jsou v pohode, nesmi vykukovat hlava.
rozhodne skrcene nohy jsou bezpecnejsi nez miminko po smeru a potom zlomeny vaz…
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23086
27.3.17 11:06

Stale proti smeru jizdy. Nohy nevadi, nesmi presahovat hlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69511
27.3.17 11:21

@pufik20 A co by se ji při případném nárazu mělo stát, ty nohy má pokrčené a nemají celkem do čeho narazit. V tomhle věku jinak než proti směru jezdit nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
27.3.17 11:22

Ve vajíčku dál. Mému staršímu čouhaly nohy už ve 4 měsících, měl 74 cm. :mrgreen: Čouhající nohy nevadí, vadí přesahující hlava. Při nárazu v protisměru se mu s pokrčenýma nohama nestane nic. Nohy ti budou čouhat z jakékoliv sedačky, důležitá je ta hlava a pásy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
27.3.17 11:22

Při nárazu ale poletí dopředu, případně do stran, tak se nemusíš bát, že zrovna nohy by si zlomila ;) Já jsem to řešila větším „podseknutím“ sedačky.
Pokud bys z toho měla obavy, dělají se sedačky pro větší nesedící děti, ale dle mě je to zbytečná investice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
27.3.17 11:23

Nohy neva, mi takle vozili malyho este v roce, nozky mel pokrcene, nesmi presahovat hlava..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18920
27.3.17 11:24

Mě by zajímalo, jak se poutá vajíčko po směru (pokud to není takové to multifunkční 0-18 od Be Safe za asi 20 tisíc). :think:
Vajíčko jinak než proti směru jízdy nesmí přijít. Neohy koukat můžou, t ničemu nevadí, hlava nesmí přečuhovat.
Do posměrné sedačky může jít až samostatně sedící dítě (neplést s dítětem posazovaným), od 9 měsíců a musí mít 9 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
27.3.17 11:25

Já jsem malého vozila ve vajíčku do 9. měsíců a to už měl 75cm. Nohy koukají všem větším prckům, to je v pohodě. Vozila bych ho dál, ale už měl 1cm nad hlavou k okraji, tak šel do velké sedačky. Určitě vozit proti směru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69511
27.3.17 11:26

@Svistice Raději se neptej, jak se poutá vajíčko po směru… já to jednou viděla :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18920
27.3.17 11:29
@j.a.n.i1 píše:
@Svistice Raději se neptej, jak se poutá vajíčko po směru… já to jednou viděla :zed:

Poté, co předvádí sousedi (ve smyslu v čem a jak vozí děti) už mně asi málo co překvapí. :mrgreen: Ale u toho vajíčka mi to prostě i po technické stránce nějak nevychází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69511
27.3.17 11:31

@Svistice Ale jo, prostě obě části pásu narveš do toho vodítka, přípdně necháš horní větev přes dítě nebo za sedačkou, koumáci si poradí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
27.3.17 11:33

Vajíčko se nesmí poutat po směru. Přesahující nohy nevadí, nesmí přečuhovat hlava nebo být pásy pod ramenem, pokud jsou v nastavené v nejvyšší možné pozici. Jsou sedačky 0-18kg, pokud máš fakt velké dítě. Každopádně do 15m by se dítě mělo vozit v protisměru a brzo to bude povinné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18920
27.3.17 11:35
@alhena píše:
Vajíčko se nesmí poutat po směru. Přesahující nohy nevadí, nesmí přečuhovat hlava nebo být pásy pod ramenem, pokud jsou v nastavené v nejvyšší možné pozici. Jsou sedačky 0-18kg, pokud máš fakt velké dítě. Každopádně do 15m by se dítě mělo vozit v protisměru a brzo to bude povinné.

No, tak to by mě zajímalo, jestli když to uzákoní, budou rodičům přidávat na nová velká auta.
Protože do menšího auta (nám se nevešla ani do kombíku fabie) se protisměrná sedačka prostě nevleze. Jsou moc velké a robustní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
27.3.17 11:42

@Svistice Přesně. A dlouhým dětem, jako máme i my, uřežou nožičky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu