Jak vycházet s tchýní? Chce nám řídit život...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 20:18
Jak vycházet s tchýní? Chce nám řídit život...

Dlouho jsem si myslela, že je tchýně dobrák od kosti, má nás ráda a jen je moc starostlivá. Časem se ale ukázalo, že má potřebu řídit nám životy. První větší diskuze byla kolem svatby, ale už před svatbou se objevovalo téma „dítě“ - kolik jich máme mít, jak daleko mají být od sebe, kolik let musím zůstat doma, jinak bude dítě trpět a vyroste z něho psychopat, ať si uvědomím, kolik mi je let (28)… Při každé návštěvě se ptala, jestli jsem už těhotná. Když teď těhotná jsem, tlak zesílil - nerespektuje, že některé věci nechceme dítěti pořizovat, a tak nám je buď pořád ukazuje na telefonu a nutí, případně rovnou pořizuje. Moje chování kritizuje od prvního dne, co ví, že jsem těhotná: nutí mě mluvit na miminko (což mi fakt ve druhém měsíci nedávalo smysl), řeší, kolik jsem přibrala, jaké mám zdravotní problémy… Když jí řeknu, že se mi nějaké chování nelíbí, řekne mi, že jen pokud jí vysvětlím, jaký pro to mám zdravoní důvod, tak dobře, ale bez vážného zdravotního důvodu, který jí nevysvětlím, tak ne. Například, mám „dovoleno“ nemít druhé dítě jen ze zdravotních důvodu. :D Hrabe mi z toho. Už jsem si zkoušela s ní narovinu promluvit a vše vyříkat. Na vše mi řekla, že je to samozřejmě moje věc, jak si to udělám, ona jen vyjadřuje můj názor a věci, co mi vadí, jsou chyba moje, manžela a širší rodiny, rozhodně ne její chyba. A od té doby se se mnou moc nebaví. Myslela jsem, že budeme mít nejhodnější hlídací babičku, ale takhle to vypadá, že vztahy budou studené. Buď si můžu nechat kecat do všeho na světě a cítit se u toho jako naprosto neschopná matka nebo se nebudem bavit vůbec. Škoda, že tam není nějaký kompromis… Byl jste někdo v podobné situaci? Jak jste to řešili?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Silver_Lining
Kecalka 495 příspěvků 20.04.18 20:23

Ahoj, první část mi přijde jako bys popisovala moji tchýni. Ke druhé jsem se zatím nedostala, protože ještě neví že jsem těhotná, ale přesně z takového scénáře mám hrůzu… Tak kdybys chtěla pokecat, napiš do zpráv, veřejně se mi to moc rozebírat nechce, ale řekněme že zatím volím tu variantu držet si ji od těla a raději od ní nic nechtít, abych nemusela dodržovat její pravidla…

Russet
Extra třída :D 11603 příspěvků 20.04.18 20:42
@Anonymní píše:
Dlouho jsem si myslela, že je tchýně dobrák od kosti, má nás ráda a jen je moc starostlivá. Časem se ale ukázalo, že má potřebu řídit nám životy. První větší diskuze byla kolem svatby, ale už před svatbou se objevovalo téma „dítě“ - kolik jich máme mít, jak daleko mají být od sebe, kolik let musím zůstat doma, jinak bude dítě trpět a vyroste z něho psychopat, ať si uvědomím, kolik mi je let (28)… Při každé návštěvě se ptala, jestli jsem už těhotná. Když teď těhotná jsem, tlak zesílil - nerespektuje, že některé věci nechceme dítěti pořizovat, a tak nám je buď pořád ukazuje na telefonu a nutí, případně rovnou pořizuje. Moje chování kritizuje od prvního dne, co ví, že jsem těhotná: nutí mě mluvit na miminko (což mi fakt ve druhém měsíci nedávalo smysl), řeší, kolik jsem přibrala, jaké mám zdravotní problémy… Když jí řeknu, že se mi nějaké chování nelíbí, řekne mi, že jen pokud jí vysvětlím, jaký pro to mám zdravoní důvod, tak dobře, ale bez vážného zdravotního důvodu, který jí nevysvětlím, tak ne. Například, mám „dovoleno“ nemít druhé dítě jen ze zdravotních důvodu. :D Hrabe mi z toho. Už jsem si zkoušela s ní narovinu promluvit a vše vyříkat. Na vše mi řekla, že je to samozřejmě moje věc, jak si to udělám, ona jen vyjadřuje můj názor a věci, co mi vadí, jsou chyba moje, manžela a širší rodiny, rozhodně ne její chyba. A od té doby se se mnou moc nebaví. Myslela jsem, že budeme mít nejhodnější hlídací babičku, ale takhle to vypadá, že vztahy budou studené. Buď si můžu nechat kecat do všeho na světě a cítit se u toho jako naprosto neschopná matka nebo se nebudem bavit vůbec. Škoda, že tam není nějaký kompromis… Byl jste někdo v podobné situaci? Jak jste to řešili?

A přežila bys nechat ji vykecat a udělat si to podle svého? Já mám tchýni hodnou a když se s něčim nabízí, někdy podlehnu a někdy řeknu ne. Do života nám nekecá. Ví, že syn má vlastní názor. Třeba se to porodem zlepší. Necháš ji vozit, ona se unaví (asi je ještě mladá, co?) a bude klid.

janablízka
Kecalka 104 příspěvků 20.04.18 20:43

Já jsem měla něco podobného tchyně nesouhlasila aby si mě její syn vzal protože byl o pět let maldší. Pak mi kecala do toho že náš syn neumí jíst pořádně příborem drží totiž obráceně příbor je nevyhraněný levák tak že řekla že jsem si ani neuměla vychovat dítě což si myslím že toto vůbec nesouvisí s výchovou. Bylo by to na dlouhé vyprávění a nakonec to skončilo tak že deset let spolu nemluvíme a mám klid. Nikdy si ani svého vnuka nevzala na hlídání. Když si ji chtěl sednout na klín tak mu řekla že ji pomačká sukni. Úžasná babička.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 21:00
@Russet píše:
A přežila bys nechat ji vykecat a udělat si to podle svého? Já mám tchýni hodnou a když se s něčim nabízí, někdy podlehnu a někdy řeknu ne. Do života nám nekecá. Ví, že syn má vlastní názor. Třeba se to porodem zlepší. Necháš ji vozit, ona se unaví (asi je ještě mladá, co?) a bude klid.

Vykecat bohužel nepomáhá. Řekne, jak to mám udělat, vyslechnu jí, ale dokud to neudělám podle ní, tak se k tomu tématu vrací. Prý abych změnila názor. Takže to mám na talíři pořád a nechat ji vymluvit se ničemu nepomáhá. Ona právě nenabízí, ale úkoluje. Tímhle tempem ji nebudu chtít nechat vozit, protože jí dám dítě a ona s ním bude dělat všechny věci, se kterými nesouhlasím, ale ona je považuje za správné…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 21:01
@janablízka píše:
Já jsem měla něco podobného tchyně nesouhlasila aby si mě její syn vzal protože byl o pět let maldší. Pak mi kecala do toho že náš syn neumí jíst pořádně příborem drží totiž obráceně příbor je nevyhraněný levák tak že řekla že jsem si ani neuměla vychovat dítě což si myslím že toto vůbec nesouvisí s výchovou. Bylo by to na dlouhé vyprávění a nakonec to skončilo tak že deset let spolu nemluvíme a mám klid. Nikdy si ani svého vnuka nevzala na hlídání. Když si ji chtěl sednout na klín tak mu řekla že ji pomačká sukni. Úžasná babička.

To mě mrzí… A zvládla jsi péči i bez babičky? (Druhou nemáme.)

Russet
Extra třída :D 11603 příspěvků 20.04.18 21:08
@Anonymní píše:
Vykecat bohužel nepomáhá. Řekne, jak to mám udělat, vyslechnu jí, ale dokud to neudělám podle ní, tak se k tomu tématu vrací. Prý abych změnila názor. Takže to mám na talíři pořád a nechat ji vymluvit se ničemu nepomáhá. Ona právě nenabízí, ale úkoluje. Tímhle tempem ji nebudu chtít nechat vozit, protože jí dám dítě a ona s ním bude dělat všechny věci, se kterými nesouhlasím, ale ona je považuje za správné…

No jo, holt generálka. Já bych to brala jako zkoušku trpělivosti. Manžela asi měnit nehodláš a je to bohužel jeho rodina. Asi bych jednou za čas vypěnila, aby zjistila, že si nenecháš vše líbit. Řekla bych, že je to naše dítě a chci to tak a tak. Manžela taky diriguje? A jak on to vidí? Stejně?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 21:14
@Russet píše:
No jo, holt generálka. Já bych to brala jako zkoušku trpělivosti. Manžela asi měnit nehodláš a je to bohužel jeho rodina. Asi bych jednou za čas vypěnila, aby zjistila, že si nenecháš vše líbit. Řekla bych, že je to naše dítě a chci to tak a tak. Manžela taky diriguje? A jak on to vidí? Stejně?

Ten aplikuje metodu „druhým uchem ven“. Dřív mi říkal, ať to dělám stejně a že musím tchýni chápat, že to myslí dobře. Teď už mě chápe a brání. Tchýně má tendenci se například zvát na všechny moje kontroly u gynekologa. :D

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 20.04.18 21:19

No, když čtu tvoje příspěvky, jsem ráda, že s mou tchýni nejsme v kontaktu. Podle toho, co vím od manžela by to bylo to samé. Myslím, že to bude její první vnouče, nebo? Že je tak zapálená. Hele, co poradit, moje ségra takhle žila dvacet let, vše, co se týkalo jejich domácnosti probíral manžel s maminkou, ta měla klíče od bytu a někdy došlo i k tomu, že měla přeskládané věci v kuchyňské lince. Asi omezit kontakt na minimum a obrnit nervy. Ale na kontroly na gyndu?! To už je trochu přes čáru… :zed:

Krychle
Stálice 55 příspěvků 20.04.18 21:21

Je to tvůj problém, že s ní stále diskutuješ a podobně. Začni u sebe, vymez se, nevysvětluj. Odpovídej, že to bude pouze podle tebe a manžela. Odejdi pryč, když tě řeči nebaví. To, co se ti děje, je jen proto, že jí to dovoluješ.

Russet
Extra třída :D 11603 příspěvků 20.04.18 21:24
@Anonymní píše:
Ten aplikuje metodu „druhým uchem ven“. Dřív mi říkal, ať to dělám stejně a že musím tchýni chápat, že to myslí dobře. Teď už mě chápe a brání. Tchýně má tendenci se například zvát na všechny moje kontroly u gynekologa. :D

Tak to tchýně teda ani nenadnesla :nevim: Možná bych ji na velký UTZ vzala, kdyby se zeptala. Ale jinak jsem tam ráda chodila sama :mrgreen:

Denisa56
Kelišová 6313 příspěvků 20.04.18 21:26

Zkus ji utahat. Donekonečna se vyptávej a chtěj vysvětelní, proč to či ono je podle ní správně. Ve stylu - ano maminko, já se vaší radou budu řídit ráda, když mi vysvětlíte, proč je to zrovna takhle dobře. Když začne vysvětlovat, nech ji mluvit, jak dlouho bude chtít a když skončí, řekni, no, to je sice hezký, ale pořád nechápu, proč je to podle vás jediný správný názor, postup… Když budeš dostatečně vytvralá, tak by se tím nekonečným vysvětlováním mohla unavit a časem radši nic neříkat, aby se těmhle rozhovorům vyhnula. To s těmi prohlídkami je hustý, prostě bych se jí zeptala, proč má potřebu se mnou chodit. Když řekne, že chce vědět, co je nového, odpověz, že se to přece dozví od tebe, že jí pak klidně zavoláš, ale že nechápeš, proč tam chce jít mermomocí s tebou. Ale jestli to považuje za prima utužování vztahu mezi tchyní a snachou, takže ty na oplátku bys teda ráda chodila na gyndu s ní a chtěla bys taky vědět podrobnosti o jejím zdravotním stavu a detaily o gynekologických potížích. :D

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 20.04.18 21:42

To je strašný aby s tebou chodila na kontroly, se nudí nebo co? být tebou omezím kontakt bydlíte společně?

murry
Závislačka 2923 příspěvků 20.04.18 21:47
@Denisa56 píše:
Zkus ji utahat. Donekonečna se vyptávej a chtěj vysvětelní, proč to či ono je podle ní správně. Ve stylu - ano maminko, já se vaší radou budu řídit ráda, když mi vysvětlíte, proč je to zrovna takhle dobře. Když začne vysvětlovat, nech ji mluvit, jak dlouho bude chtít a když skončí, řekni, no, to je sice hezký, ale pořád nechápu, proč je to podle vás jediný správný názor, postup… Když budeš dostatečně vytvralá, tak by se tím nekonečným vysvětlováním mohla unavit a časem radši nic neříkat, aby se těmhle rozhovorům vyhnula. To s těmi prohlídkami je hustý, prostě bych se jí zeptala, proč má potřebu se mnou chodit. Když řekne, že chce vědět, co je nového, odpověz, že se to přece dozví od tebe, že jí pak klidně zavoláš, ale že nechápeš, proč tam chce jít mermomocí s tebou. Ale jestli to považuje za prima utužování vztahu mezi tchyní a snachou, takže ty na oplátku bys teda ráda chodila na gyndu s ní a chtěla bys taky vědět podrobnosti o jejím zdravotním stavu a detaily o gynekologických potížích. :D
:mrgreen:

nostress
Extra třída :D 13388 příspěvků 20.04.18 21:48
@Anonymní píše:
Ten aplikuje metodu „druhým uchem ven“. Dřív mi říkal, ať to dělám stejně a že musím tchýni chápat, že to myslí dobře. Teď už mě chápe a brání. Tchýně má tendenci se například zvát na všechny moje kontroly u gynekologa. :D

Někdy pomáhá jako přikyvovat, a říkat třeba, je to váš názor, já ho respektuji, nebo budu nad tím přemýšlet, a změnit téma, a posléze si udělat všechno podle sebe. Pokud se urazí, tím lépe pro tebe. Na kontroly na gyndě by mohla předem zapomenout.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >