Jak vyjit s 250 Kč na jidlo na týden?
- Fotoalbum (10)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Monchichik píše:
@Oriseka No já nevím, jestli by si chtěla k pěti dětem vzít na hlídání šesté……přijdou mi ty děti opravdu malé a je jich hodně na to, aby je někde udala hromadně…ale určitě by něco šlo vymyslet…a řekla bych, že se i snaží…já jsem hlídala jen občas a výjimečně, v rodině, a hlídat jsem nechtěla a nadále nechci…ale kdybych bývala byla chtěla, z druhé strany zájem byl…velký
Tak to jedno na hlidani by si musela vzit v dobe, kdy jsou ostatni v institucich. Skola(druzina)/skolka tak to ma vsude alespon do 15hodin. Takze by mohla hlidat v tu dobu. Hlidala jsem a hlidam prevazne v rodine a sousedum, kamaradum. Pak si zas nekdo vezme ty moje, kdyz potrebuji. Vlastne je kolikrat lepsi mit tech deti vic, protoze se zabavi. Treba muj tata, kdyz nehlida nektere z 4 vnoucat, tak si v klidu vezme a hlida i cizi deti(od nich z vesnice) a zadarmo. Nejradeji mimina v kocarku
. Je v duchodu a bavi ho to.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Monchichik píše:
@Fiveone Tak nezbývá než trénovat na ten záchod…občasná nehoda se stane i starším dětem, ale nemůže ho nikdo převlíkat 5 x denně, no…
Trénujeme, ale zatím to na školku neni. Kdyby to bylo jednou, dvakrát denně, tak to třeba časem bude lepší a šlo by to zkusit.Ale zatím to nadějně nevidim. Trochu naději v tomto vkládám do vánočních prázdnin, kdy nebude potřeba nikoho vyzvedávat, vodit a bude to takové klidnější.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fiveone já teda musím říct, že tě obdivuju. Děti mám jen tři, a jet na řeku bych si s nimi netroufla, a do kempu pod stan jsme si troufli až letos, kdy jim bylo 3,5, 10 a 12. I tak to bylo o nervy. Natož s takovou školkou.
Držím ti palce, mně teď nastoupil nejmladší do školky, a už byl 4× doma. Starší to měli první rok dva stejné. Byt s nimi sama, tak se do práce ani nedostanu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A s chlapy bych si dala fakt odfrk. Po takových zkušenostech a s tolika malými prcky. Obdivuju tě jak to zvládáš. Přeji ti, abys poznala časem i nějakého parťáka pro život. Ale opravdu obezřetně. Já jsem se v 35 podruhé vdávala. Opravdu nejsi ještě za zenitem. Děti máme teda dohromady jen čtyři. I tak je to náročné.
Na děti ti ex aspoň platí? Když se mu moc pracovat nechtělo, jak jsi psala?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@andelka83 píše:
@Fiveone já teda musím říct, že tě obdivuju. Děti mám jen tři, a jet na řeku bych si s nimi netroufla, a do kempu pod stan jsme si troufli až letos, kdy jim bylo 3,5, 10 a 12. I tak to bylo o nervy. Natož s takovou školkou.
Držím ti palce, mně teď nastoupil nejmladší do školky, a už byl 4× doma. Starší to měli první rok dva stejné. Byt s nimi sama, tak se do práce ani nedostanu.
Díky, bála jsem se toho ještě v den odjezdu a sama bych si netroufla. Nejmenší se mi párkrát pokoušel vyskočit z raftu.Ale bylo nás celkem cca 20(kamarádi a kamarádi kamarádů) a ti pomáhali stavět stan, když jsem potřebovala připravit spacáky do stanu, dělat jídlo apod.,tak puberťáci(bylo jich tam pár) vyfasovali děti a někdo vozil nejmenšího v kočárku, někdo si s někým kreslil apod..A ti, kteří nemají děti, ale mají je rádi, tak si užili dítě ve své lodi, abych neměla na raftu všechny. Ale nepomáhali jen mně, i ostatním s menšími dětmi. Třeba někdy se u jezu vymýšlelo opatrné přenášení, protože v lodi spalo nějaké dítě atd..
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@andelka83 píše:Řešilo se to, ze začátku nechtěl platit vůbec, vymýšlel různé důvody, když mu začali psát kvůli tomuz občanské porandy, tak se asi lekl a začal platit.
A s chlapy bych si dala fakt odfrk. Po takových zkušenostech a s tolika malými prcky. Obdivuju tě jak to zvládáš. Přeji ti, abys poznala časem i nějakého parťáka pro život. Ale opravdu obezřetně. Já jsem se v 35 podruhé vdávala. Opravdu nejsi ještě za zenitem. Děti máme teda dohromady jen čtyři. I tak je to náročné.
Na děti ti ex aspoň platí? Když se mu moc pracovat nechtělo, jak jsi psala?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fiveone odkud jsi? Nemáš možnost výletu do Štětí? Je tam optika, brýle jsou kvalitní a hodně levné. Babičku tam brýle místo 4000,– v optice u nás staly 400,– a vydržely dlouho. Naše holky je měly též od nich. Jen teda druhé u mladší byly dražší kvůli obroučkam, co jí víc slušely.
Neprodává žádné levné ala supermarket, jen umí využít všechny možné slevy. Má i prodejnu v Roudnici nad Labem
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@stinga píše:Tak zalezi jak kde. Tady je strasne tezke sehnat
@Oriseka no @Fiveone to má v tomhle fakt těžké, jako sehnat hlídání pro dvouletého v době, kdy potřebuje zaměstnavatel ji, a navíc by to muselo být v provozní době školky a školy, ona přece potřebuje tři děcka dát a vyzvednout do školky a ze školky a jednoho dát a vyzvednout ze školy, takže by mohla pracovat třeba od 9 do 12, možná 14, to se o ni všichni zaměstnavatelé porvou,
a zrovna ona je osoba, která svou situaci řeší docela bravurně, úklid by musel probíhat také jen v té dopolední době - no to by teda šlo, ale zase najít domácnost, která úklid poptává,
venčení psů - no to je spíš úsměvné, znám jednoho chlapíka, který si platí důchodkyni za venčení pejska, dává jí za měsíc 1000 kč, jinak si každý venčí sám
@Fiveone píše:
Vzali by ho v průběhu roku, řešila jsem to s ředitelkou. ALe musí ten záchod zlvádat alespoň trochu, nemůže to být 5 nehod denně. To sami ve školce říkají, že po měsíci častých nehod by doporučili rodičům si vzít dítě zase domu.
To zni super. To je velka sance pro posun vpred.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Samina007 píše:
@Fiveone odkud jsi? Nemáš možnost výletu do Štětí? Je tam optika, brýle jsou kvalitní a hodně levné. Babičku tam brýle místo 4000,– v optice u nás staly 400,– a vydržely dlouho. Naše holky je měly též od nich. Jen teda druhé u mladší byly dražší kvůli obroučkam, co jí víc slušely.
Neprodává žádné levné ala supermarket, jen umí využít všechny možné slevy. Má i prodejnu v Roudnici nad Labem
Google říká, že od Štětí bydlíme 168km.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@stinga já vim, že už je to jinde, celé jsem to nečetla, ale třeba tu radu využije někdo jiný v podobné situaci.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fiveone, v tom vánočním beránkovi, tvůj syn je ten, co má na fotce černé tričko s kostlivcem?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@BohunkaP píše:
@Fiveone, v tom vánočním beránkovi, tvůj syn je ten, co má na fotce černé tričko s kostlivcem?
Ano, fotila jsem ho už v pyžamu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Oriseka píše:
Jasne jsem psala brigady a miniuvazky. Ja nevim, ze se vsichni hned chytnou a pisi o 8 hodinach kazdy den, jak pominuty. Vzdyt rikala, ze ma zname, kteri by ji deti pohlidali treba odpoledne, az bude v praci, tak proc by nemohli pohlidat ted to nejmladsi, aby mohla na brigadu-obcas, narazove. Aby detem prilepsila.
Tady bude problém s místem bydliště. Takovéhle brigády se dobře shánějí ve velkém městě. A paní je ze Sokolova, tam tolik možností není. Schválně jsem se teď koukala na nabídky a tedy žádná sláva
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fiveone píše:
Díky, bála jsem se toho ještě v den odjezdu a sama bych si netroufla. Nejmenší se mi párkrát pokoušel vyskočit z raftu.Ale bylo nás celkem cca 20(kamarádi a kamarádi kamarádů) a ti pomáhali stavět stan, když jsem potřebovala připravit spacáky do stanu, dělat jídlo apod.,tak puberťáci(bylo jich tam pár) vyfasovali děti a někdo vozil nejmenšího v kočárku, někdo si s někým kreslil apod..A ti, kteří nemají děti, ale mají je rádi, tak si užili dítě ve své lodi, abych neměla na raftu všechny. Ale nepomáhali jen mně, i ostatním s menšími dětmi. Třeba někdy se u jezu vymýšlelo opatrné přenášení, protože v lodi spalo nějaké dítě atd..
To je strašně fajn, když máš kolem sebe partu dobrých lidí. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit