Jak vypadá ovulační test po proběhlé ovulaci?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ninuninu
Stálice 76 příspěvků 29.09.14 21:50
Jak vypadá ovulační test po proběhlé ovulaci?

Ahoj maminky, je tady spoustu témat a fotek co se týče ovulačních testů, ale nikde jsem nenašla přesně to, co potřebuji. Abych trošku nastínila problém… Můj gynekolog má podezření, že u mě něco není v pořádku s hormony… Mám již 2 roky problémy s dělohou, mám dvě děti, takže otěhotnět se již nesnažím. Dal mi za úkol, abych si již po proběhlé ovulaci dělala nadále každý den jeden těhotenský test ráno a pak během dopoledne jeden ovulační test. Chce z toho něco vysledovat. Já jsem zatím vysledovala to, že mám stále 2 čárky na ovu testu, nevychází pozitivně, protože kontrolní čárka není stejně silná, ale je dost silná… Asi bych to přirovnala jako k dobře pozitivnímu těhotenskému testu. A každý den je ta čárka dost podobná, tak se chci zeptat, zda jste to po ovulaci také tak měly? Nebo jak vám ty ovu testy po ovulaci vycházely, pokud jste některá testovala? Mám docela strach, co mě na gyndě čeká, jestli mi třeba nebudou chtít tu dělohu vzít…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45302 příspěvků 29.09.14 21:54

Ano, po prokazane ovulaci (ultrazvukem, BT, i naberem progesteronu) mi jenom druha carka zeslabla, ale nikdy nevymizela. Nejakou nizsi hladinu LH to stale detekovalo. Co z toho ale chce doktor vysledovat, netusim. Pokud si neni jist, muze ti hladinu LH kontrolovat odbery z krve, to je znacne presnejsi nez sila carky na testu.

Majaha
Závislačka 3110 příspěvků 29.09.14 22:10

@ninuninu týýý jo, to pro tebe musí být docela finančně nákladné ne? Proč ti neudělá krevní testy :think:

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 29.09.14 22:12

Testuju teď ovulaci poprvé, jsem 17DC, ovulace dle testů a příznaků byla 13-14DC. Testovala jsem i další dny a druhá čárka tam pořád je, je dobře viditelná, viz. foto. Včerejší a dnešní test jsem nefotila ale čárky jsou podobné…

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 22:12

Vyprdla bych s emu na to..muze udelat test z krve v luteani fazi

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 29.09.14 22:13

Každopádně moc nerozumím tomu, co chce tímhle doktor vysledovat, ovulační testy nejsou 100%, jsou holky, kterým ovulaci neukážou i když ji mají potvrzenou z utz, měl by asi dělat jiná vyšetření…

Majaha
Závislačka 3110 příspěvků 29.09.14 22:19

@Verca1989 ještě nemáš ovulační test pozitivní. Obě čárky musí být stejně silné nebo testovací musí být silnější než kontrolní… řekla bych, že ovu u tebe ještě neproběhla… :think:

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 29.09.14 22:22
@Majaha píše:
@Verca1989 ještě nemáš ovulační test pozitivní. Obě čárky musí být stejně silné nebo testovací musí být silnější než kontrolní… řekla bych, že ovu u tebe ještě neproběhla… :think:

vím, že musí být stejně silné ale ovulaci jsem sledovala hlavně dle příznaků, v ten čtvrtek mi začínaly slabší bolesti v podbřišku a v pátek byly silnější, začaly bolet a zvětšovat se prsa, čípek nízko a hlen jak má být, takže spíš soudím dle toho. A jak píšu, ani testy nejsou 100%, vím o pár holkách, které test neměly úplně pozitivní ale ovulaci jim potvrdil doktor na utz…navíc ta fotka trochu zkresluje, ve skutečnosti je ta čárka sytější

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 22:23

@Verca1989 neboj ovulaci jsi mela…nekdy se to proste nestihne videt to silnejsi…netrefi se to ;)

Majaha
Závislačka 3110 příspěvků 29.09.14 22:26

@Verca1989 a tak to asi jooo :palec:

ninuninu
Stálice 76 příspěvků 30.09.14 08:41

Díky holky, doktor mi krev bral, ale říkal, že ideální by byl alespoň nějaký přehled z každého dne, takže dělám toto, ať nemusím jezdit každý den 30 km kvůli krvi. A máte pravdu, je to pálka jak sviňa, fakt nemám teď lepší investici než tohle :? A to mám testovat až do konce cyklu, který je u mě docela dlouhý. Kdyby to byly jen ty ovulační, tak to ještě beru, ale k tomu mám dělat i těhotenské… Jo a takže žádná z vás nemá ty testy úplně sněhobílé? Vždy je tam zkrátka nějaký „duch“?

Majaha
Závislačka 3110 příspěvků 30.09.14 09:41

@ninuninu zvláštní metoda… ale snad ví, proč to dělá. Přesně tak, u ovulačních testů je vždycky nějaký duch. Většinou v průběhu celého měsíce by měl být slabý a v období plodných dnů by měla čárka sílit a to až na podobu kontrolní čárky.

Hanča34
Povídálka 38 příspěvků 30.09.14 09:47

Dobry den prosim nikdy mi nic po ovu neni až teď jsem třeti den po a poboliva mě na leve straně v podbřišku a docela dost mě boli zada moc děkuji za odpověď :D

ninuninu
Stálice 76 příspěvků 30.09.14 11:04

No právě mě docela zaráží to, že mám ty ovu testy takové docela silné (ty testovací čárky) a jsou pořád stejné, čekala bych, že spíše budou ty čárky slábnout, až ke konci cykli zbyde třeba opravdu jen slaboučký „duch“. Protože je zvláštní, že před ovulací, jsem to takhle měla. Začala jsem testovat brzy a kontrolní čárka byla opravdu hooodně slaboučká a pak pěkně den ode dne sílila, až byla jasná ovulka, no a 2 dny po ovulce už má test každý den úplně stejnou intenzitu, tož jsem z toho jelen. Hlavně mám obavy, co to bude ve výsledku znamenat, jelikož byla u mě zaznamenána už min. cyklus i produkce HCG, takže mám asi dost těžce rozházené ty hormony a nebo nějaký závažnější problém, doktor mi zatím nechtěl nic moc říct, prý až po těch testech a dalších vyšetřeních.

Nikittta
Povídálka 46 příspěvků 09.10.14 11:26

Já zkusila tohle: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Ovula%C4%8Dn%C3­%AD+test+Donna&gclid=CO­TytYagn8ECFQflwgo­dIyEAMQ a otěhotněla jsem hned první měsíc. Je to perfektní věcička a skvěle funguje a navíc vám cydrží dlouho… i když já jí moc dlouho nevyužila :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >