Jak vytvořit kojenci režim?

4
1.9.20 20:01

Jak vytvořit kojenci režim?

Ahojte maminky, prosím o radu. Máme 2,5 měsíčního chlapečka a nemůžeme najet na nějaký pravidelný denní režim. Večerní uspávaci rituál máme zajety od konce šestinedělí, v noci se budí taky více méně ve stejný čas,(kolem půlnoci a mezi 4-5), ale přes den je to oříšek. Maly vstává mezi 6-7hod a za hodinku už začne plakat jeho typycke „eja eja“tahat si vlasy, což je jasné znamení, že chce spinkat, spí půl hodinky a tak je to až prakticky do večera. Zkoušela jsem různé figle na protažení denního spánku, aby si víc odpocinul, občas spí „až hodinu“,ale vždy nepravidelně. Tento týden začínáme cvičit vojtovku 4×denne kvůli predilekci hlavicky doleva a jsem zoufalá, jak to naplánovat s jeho (ne) režimem. Děkuju vám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15426
1.9.20 20:05

Tak to je vzhůru dost ne, nebo nechápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
1.9.20 20:08

Za mě, nemá to cenu a budete se trápit oba. Rezim si udělá a pak ti ho stejně pokaždé, když si na něj zvyknes a budeš se někomu prsit po telefonu, jak vám to jde, změní. Pro klid všech zúčastněných bych doporučila jít s proudem a nesnažit se moc šlapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
1.9.20 20:10

Dcera měla nerežim do roka a mohla jsem se stavět na hlavu… Přes den spala max 3× půl hodiny a pokaždé jinak, jelikož jí pokaždé trvalo jinou dobu než zabrala. Takže naučit se to určitě dá, ale počítej i s možností, že má prostě svůj rytmus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4727
1.9.20 20:13

Dcera má rezim od 4 měsíců…dřív to podle mě nemá smysl. A nastavila si ho sama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9095
1.9.20 20:19

Měla jsem to se synem stejně a mohla se třeba na hlavu stavět. Byl nespavec a vlastně je pořád. Od 18 měsíců přes den nespí vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
1.9.20 20:44

Ja ctu: Dobry den, me dite nejen, ze nevstava v pet rano, jeste i nekolikrat za den spi pul hodiny, ja bych to ale chtela jeste vylepsit. Nerouhej se, cvic vzdycky po probuzeni a uzivej si uzasneho miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9592
1.9.20 20:44

S večerním režimem jsme taky nikdy neměli problém. I když v noci se buzení měnilo. Přes den to bylo složitější. Malý k tomu fakt blbě spal. Zkus udělat i ranní rutinu. Třeba vzít dítko společně do koupelny a ať kouká na tebe. Postupně časem tak budete spolu dělat ranní hygienu. Nám na režim přes den pomohlo až zavedení přikrmů, kdy se mu ten den hezky rozdělil. Můžeš zkusit i v pravidelný čas chodit na procházku. Prostě cokoliv co bude mít nějakou pravidelnost. Cvič když bude vzhůru, taky jsem to tak dělala, vím že že začátku to bylo složité naplánovat i když toho moc nenaspal. Ale to si zajedete. Hlavně mysli na to, že ty režimy se mění, fakt přichází u těch dětí různá období. Za týden teda může být vše naopak. ;) Nám se opravdový režim povedl od 11mesicu kdy jsme zavedli jen jeden denní spánek. Od té doby je fakt každý den stejný. A ten svůj režim vyžaduje. Teď mu je 19. měsíců. Ale režim nám hodně pomohl se spánkem, nedám na něj dopustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
1.9.20 20:45
@baja93 píše:
Ahojte maminky, prosím o radu. Máme 2,5 měsíčního chlapečka a nemůžeme najet na nějaký pravidelný denní režim. Večerní uspávaci rituál máme zajety od konce šestinedělí, v noci se budí taky více méně ve stejný čas,(kolem půlnoci a mezi 4-5), ale přes den je to oříšek. Maly vstává mezi 6-7hod a za hodinku už začne plakat jeho typycke „eja eja“tahat si vlasy, což je jasné znamení, že chce spinkat, spí půl hodinky a tak je to až prakticky do večera. Zkoušela jsem různé figle na protažení denního spánku, aby si víc odpocinul, občas spí „až hodinu“,ale vždy nepravidelně. Tento týden začínáme cvičit vojtovku 4×denne kvůli predilekci hlavicky doleva a jsem zoufalá, jak to naplánovat s jeho (ne) režimem. Děkuju vám
Žádnej režim nezajedes, když malý nechce. A podle mě je ještě hodně malý na nějaký režim. Mám dceru 4.5 m a někdy spi půl hod, někdy dvě hod. Režim stále nijak extra nemá. Usíná zhruba po dvou hodinách, co je vzhůru. Ale pokaždé v jinou dobu :nevim: neřeš režim a prispusob se svému miminku, ono si to sedne…časem… :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
1.9.20 20:58

@kacakaca Rouhat se určitě nechci, vážím si toho co mám a vím, že může být i hůř. Jen jsem myslela, že i on by se cítil lépe, kdyby „jakoby věděl“ co bude následovat a třeba by se nějak vnitřně zklidnil a spinkal víc, protože po jeho půlhodinovém šlofíku vypadá stále unaveně, jakoby chtěl spát dal, ale neví jak na to. Snažím se i o pravidelnou ranní hygienu, pak si povídáme, je na hrací dečce atd, akorat ten spánek je pokazde jiný :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
1.9.20 20:59

Snažila jsem se mít režim hned jak to šlo… a celkem jsem se mohla postavit na hlavu a nešlo to… v tomto věku mi dcera nechtěla spát vůbec přes den.. ani tu půl hodinku.. to byla hrůza… přes noc spinka krásně :)
Teď už spinka 3-4× denně půl hodinky- hodinku max ale to začala tak od 4 měsíců :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16717
1.9.20 21:04
@baja93 píše:
@kacakaca Rouhat se určitě nechci, vážím si toho co mám a vím, že může být i hůř. Jen jsem myslela, že i on by se cítil lépe, kdyby „jakoby věděl“ co bude následovat a třeba by se nějak vnitřně zklidnil a spinkal víc, protože po jeho půlhodinovém šlofíku vypadá stále unaveně, jakoby chtěl spát dal, ale neví jak na to. Snažím se i o pravidelnou ranní hygienu, pak si povídáme, je na hrací dečce atd, akorat ten spánek je pokazde jiný :nevim:

A ty pokaždé spíš stejně, když tě nebudí budík??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18815
1.9.20 21:07

Moje děti nejsou rezimove. Proste vstavaji kdy chteji, jdou spat kdy chteji, ji kdyz maji hlad… cpat jim nejaky rezim, řídit se hodinkama misto aktualniho pocitu a nalady, tak budou akorat vztekly a rozhozeny :nevim: az tak od roka se to celkem da odhadnout, co kdy bude následovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
1.9.20 23:08

My taky od 2.5 měsíce cvicili Vojtovku a je to opravdu opravdu časově náročné to skloubit, ale stojí to za to. Nicméně já sem nikdy žádný režim neřešila, vyloženě jsem se řídila jeho aktuálními potřebami a nakonec tak od 4 měsíce vlastně máme režim, udělal si ho sám. Sem tam nějaká vyjímka, ale ta potvrzuje pravidlo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
2.9.20 07:41

Děkuji všem za názory, nebudu to vůbec řešit, teď je cvičení a jeho pohoda nejdůležitější. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama