Jaká byla vaše první menstruace

44
2.2.21 09:14

Jaká byla vaše první menstruace

Zdravím,
Zajímalo by mě, jaká byla vaše první menstruace a jaké z toho máte vtipné vzpomínky.
Mně to začalo dva týdny před jedenáctýma narozeninama(ano je to brzo) a nijak to nebolelo. Ráno jsem se probudila a na kalhotách taková hnědá kaňka a u toho výtok, který jsem měla už cca půl roku. K tomu výtoku si pamatuji, že když jsem ho na kalhotkách uviděla jsem si myslela, že se ze mě odplavuje tuk nebo něco jiného. (neměla jsem nadváhu, ale moje sestřenice mi to tak řekla a já tomu věřila.) Ta první menstruace proběhla přesně na narozeniny mé mamky(takže to pro ní byl takový dárek 🎁). Když jsem tam uviděla to hnědé, tak jsem si myslela, že jsem se asi upřímně po***la a nijak jsem to neřešila a jenom si vzala jiné kalhotky. Potom jsme byly na procházce a stavili jsme se v Ovocném světozoru.
Když jsem to mamce potom doma řekla, tak mi dala vložky a jednu mi pomohla nalepit na kalhotky a řekla, že mě někdy může bolet břicho a že jí to mám kdyžtak říct.
Vím, že tohle asi nebylo zrovna vtipné, ale budu ráda bych se dozvěděla vaše.
Budu ráda za každou reakci. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2246
2.2.21 09:17

Probůh a k čemu ti to bude? Vtipné historky z první ms :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6474
2.2.21 09:23

Tak ja si vubec nepamatuji. Jedine, co si pamatuji bylo, ze jsem byla se tridou na kontrole u dr. (ve 14-15 letech). Menstruaci jsem v te dobe jeste nemela. Sestricka/doktorka nadhodila neco, ze bych mohla byt tehotna :roll: Tak jsem ji odpovedela, ze to mozne neni..nebo tak neco. Nakonec jsem menstruaci dostala pozde a do 20 jsem chodila na odbery, protoze jsem ji mela nepravidelnou.
Predpokladam, ze dcera to bude mit podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2260
2.2.21 09:25

Vtipný to nebylo. Bylo to hodně brzo, o prázdninách a bylo mi strašně ě špatně, doslova na umření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
2.2.21 09:28

@Jujucha Vtipné? tak tady na to období má málo ktera něco vtipného. Me to začlo v páté třídě. Brala jsem to normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
2.2.21 09:30

@Jujucha Fakt si myslíš, že někoho zajímají „hnědé“ detaily? :poblion: Jinak nevím, co je na menstruaci vtipného. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 09:31

Já jsem ji poprvé dostala ve 14. Co si pamatuji, tak jsem se dost styděla a doma jsem to neřekla. Mamce jsem potají brala vložky a ehm někdy nestačily, tak jsem měla i špinavé kalhoty od krve. Ve škole mě to také překvapilo a opět špinavé kalhoty. Styděla jsem se říct spolužačkám o hygienickou pomůcku. Bylo to hrozné. Mamka doma o tom se mnou nemluvila. Pak když našla ty kalhoty schované, tak jí to došlo. Trapas to byl no a hlavně stres. Měla jsem přítele a ten mi jednou jel tampony koupit na benzínku, asi jsem se styděla. :oops: Ale bylo mi těch 14, pak už dobrý.

• Citovat
  • Nahlásit
176
2.2.21 09:36

U mě to bylo v 10 letech, bylo mi snad nejvíc špatně, co mi kdy bylo. Přišlo to v noci. A pamatuju si, jak jsem jaká malá holčička ležela v křečích, orosená potem, a říkala jsem si, že tu asi umřu sama jako malá holka, napospas osudu :mrgreen: Na záchodě jsem měla malinko krve, to mě hrozně vyděsilo, tak jsem utíkala za tátou. Ten mi řekl: „To sis tam asi něco rozškrábla.“ :mrgreen: :mrgreen: Mamka mi pak ukázala, jak se vložky používají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
2.2.21 09:49

@tejuna,, to sis tam asi něco rozškrábla"
Tak to je dobrý :ok_hand: 😅

PS. Děkuji za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
2.2.21 09:52

@lexxie
Upřímně nevím jestli tě tím těhotenstvím chtěla ujisti, že si myslí že to menstruace není nebo tě chtěla postaršit. :nevim:

PS. Děkuji za reakci :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 10:23

Taky se mi to stalo den pred 11. narozeninama. Spis to bylo smutne, matka mi o tom nerekla nic, doma nejake vlozky byly, pak jsem si je sla potajnu koupit sama. A jak jsem nic nevedela, myslela jsem si, ze to takhle budu mit celej mesic, vyvodila jsem to ze slova mesicky.

• Citovat
  • Nahlásit
4076
2.2.21 10:43

Me udivuje, ze to matky svym holcickam nevysvetli :think:. Moje 6 leta vi, ze kazdy mesic krvacim. Zatim se neptala, ale nemam problem vysvetlit. Me bylo 13, spatne strasne, jeli jsem ten den do Prahy. Srpen, horko, ja ktera vazila 50 kilo i s posteli, jsem tam sebou sekla asi 5 krat. Nejlepsi vylet na svete. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 10:54

No žádnej lunapark s vtipnejma historkama se nekonal. Byla jsem informovaná, blbě mi nebylo, prostě jsem to dostala, a samozřejmě jsem byla dost vykolejená, ale která holka nebyla, že? Pamatuju si, že jsem dost řešila, že na školních hajzlíkách byl jen jeden koš pod umyvadlem, a že jsem se styděla tam ty vložky házet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
2.2.21 10:59

Vtipný historky to nejsou, ale je to takový nostalgický :)

Mně bylo 11,5 a byla jsem první ve třídě, holkám jsem to neřekla a čekala jsem až to dostane další :oops: bylo 8.1., strašně mě bolela pusa, to se mi stává někdy i teď, že mě boleji panty :nevim: byla vánice a ráno nejel školní autobus. Když jsem to řekla mamce, tak se divila, že už…mně se ty kecy kolem nějak víc dotýkaly, hlavně všude byla pak menstruace…v televizi reklamy na vložky, tampony i v Beverly Hills to dostala nevlastní Dylanova ségra… :lol: když jsem si poprvý dala vložku, říkala jsem mamce, že mi přijde, že mám liščí ocas, jak se to tak nějak hýbalo při chůzi :D

No a už je to 25 let 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
2.2.21 11:09

@scentini
Mě to taky mamka vysvětlovala brzo cca. tak v sedmi. Takže jsem věděla. Jen nevím proč, ale nenapadlo mě to, protože to nebylo červený :poblion:

PS. Děkuji za reakci :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat