Jaká pravidla při bydlení s tchýní?

Anonymní
10.3.17 14:17

Jaká pravidla při bydlení s tchýní?

Ahoj, zajímalo by mne jaká jste si nastavily pravidla při bydlení s tchánovci? My žijeme ve společném domě oni dole, my nahoře, máme společný vchod. Od té doby co máme dcerku (20měsíců), je to k nevydržení, tchýně je u nás cca 3× do hodiny, skoro nikdy nejsme sami jen s přítelem a s malou, když přijde přítel z práce, v ten moment je nahoře i tchýně,… neklepe, že ráno vleze do ložnice jestli ještě spíme je na denním pořádku. Při pokusu o nastavení nějakých pravidel se hned naštve, měsíc s námi nepromluví, na malou se ani nepodívá a pak znovu, dokud jí zase něco neřeknu a tak je to pořád dokola. Tchán je zlatej, obden k nám chodí na koupání, když se domluvíme tak si bere malou ven,… tchýně přijde, řekne že si vezme dcerku dolu, vezme ji a jde aniž by se zeptala zda nemáme třeba nějaké plány,… už takhle dál fakt nemůžu. Jak jste na tom vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5102
10.3.17 14:21

Tak at je furt uražená ;) budeš mít klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 14:26
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mne jaká jste si nastavily pravidla při bydlení s tchánovci? My žijeme ve společném domě oni dole, my nahoře, máme společný vchod. Od té doby co máme dcerku (20měsíců), je to k nevydržení, tchýně je u nás cca 3× do hodiny, skoro nikdy nejsme sami jen s přítelem a s malou, když přijde přítel z práce, v ten moment je nahoře i tchýně,… neklepe, že ráno vleze do ložnice jestli ještě spíme je na denním pořádku. Při pokusu o nastavení nějakých pravidel se hned naštve, měsíc s námi nepromluví, na malou se ani nepodívá a pak znovu, dokud jí zase něco neřeknu a tak je to pořád dokola. Tchán je zlatej, obden k nám chodí na koupání, když se domluvíme tak si bere malou ven,… tchýně přijde, řekne že si vezme dcerku dolu, vezme ji a jde aniž by se zeptala zda nemáme třeba nějaké plány,… už takhle dál fakt nemůžu. Jak jste na tom vy?

Zabila bych ji :mrgreen:
Ja tchánovce vidím nebo spíš s nima mluvím tak 5× do roka. A stačí mi to. Manžel tam jezdí sám. Po 20 letech nepřekousli, že jsem jim ho ukradla :zed:
Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
10.3.17 14:26

Si s tchýní v klidu sedni, otevřite si vínko a vysvětli jí to. Hlavně se nehádej. A zapoj i chlapa, to je důležitý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
10.3.17 14:27

No jo no, na to asi neexistují nějaká pravidla, ale zkrátka bydlení více generací pospolu nedělá dobrotu, skoro nikdy, o tom jsme se přesvědčili už několikrát nejen zde na emiminu. I ze svého okolí, mám kamarádku, co takhle taky bydlí, dokud chodila kamarádka do práce a byla bezdětná, tak to bylo v pohodě, ale po narození dcery katastrofa. Raději utíká z domu aby tam byla co nejméně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 14:29

Smolík, asi je to jejich dům, předpokládám. Ona si může kam chce. Jelikož to chce pravidla, musíš je nastavit společně s přítelem. Ten musí dát jasná pravidla.
Jinak nic. Takové to sednout si s vínem… to bude trvat den a máš jí tam nasáčkovanou pořád.
Co takhle udělat nějak dveře a zamykat?
Nebo si najít své bydlení a odstěhovat se… což je asi nejlepší řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
10.3.17 14:30

Hruza :poblion:, kouli na dveře?! Nejvic by mě teda štvalo to absolutní nerespektování soukromí a že vleze až do ložnice :nevim: A ať si zkusí být nasr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 14:33

A nebo léčba šokem, hupsnite na to, až uslyšíš, že zase leze dovnitř :mrgreen:
Pak už bude určitě klepat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 14:38

V klidu se s ní na ničem rozhodně nedomluvím, protože jedině ona má pravdu. Je strašně sobecká, její druhý syn se s ní přestal stýkat, protože se jí nelíbí jeho přítelkyně. Dům přepsali na mého přítele. Do rekonstrukce už jsme narvali tolik peněz, že stěhování je opravdu až na posledním místě. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
4171

Nemohla bych bydlet s tchyní pod jednou střechou, asi by došlo k vraždě. Pravidlo pro bydlení se tchyni je, nebydlet s ní. Není to dlouhodobě udržitelné. Pokud to jen trošku jde, najděte si bydlení jinde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908

Se obávám že se to bude opakovat pořád. To jí asi nevysvětlíš napořád. Nebo j í prostě řekni že tě to s… a máš to :mrgreen:
U nás se to nestává. taky bydlíme s tchýni a jsem ráda když ji vidím třeba jednou za 14 dní :mrgreen: máme oddělené vchody. u nás klepou my se zamykáme protože dcera když by otevřela tak by hned spadla, máme tam hned schody docela příkrý tak asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4171
10.3.17 14:40
@Anonymní píše:
V klidu se s ní na ničem rozhodně nedomluvím, protože jedině ona má pravdu. Je strašně sobecká, její druhý syn se s ní přestal stýkat, protože se jí nelíbí jeho přítelkyně. Dům přepsali na mého přítele. Do rekonstrukce už jsme narvali tolik peněz, že stěhování je opravdu až na posledním místě. :zed:

Tak pokud je teď dům přítele, tak si tam dejte opravdu dveře s koulí.. když bude uražená tak bude, její boj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4486
10.3.17 14:43

Myslím, že na tuhle situaci prostě žádná rada nepomůže :nevim: buď se s ní domluvíš po dobrém, což asi nebude jednoduché a nebo ať je pořád uražená a budeš mít pokoj, i když vím, že to taky není řešení :oops: maličko mi to připomíná naší situaci, ale my bydlíme v jednom bytě s tchánovci a máme jen vlastní pokoj (stěhujeme se do svého cca za čtvrt roku) to že se k nám do pokoje chodí jako do maštale, to už jsem si zvykla (máme sice ve dveřích klíč, ale nezamykáme), když náhodou někdo zaklepe, tak stejně hned vejde, takže kdybych byla nahá, tak nestihnu ani fň :oops: Soukromí absolutně nulové a klid už vůbec ne.. Ohledy na to, že se třeba přítel spí po noční se neberou, prostě se za dveřma huláká jako na lesy a tak dále… Bylo by to na dlouhé rozepisování :lol: každopádně mám v červenci TP a kdyby se nestihlo stěhování do té doby, tak vím, že by mě tady trefilo.. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Odstěhovat se, jiné řešení nebude fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102

Ta koule na dveře není špatný nápad ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu