Reklama

Manžel mi zakazuje styk s rodinou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Míša kulička
Povídálka 44 příspěvků 03.03.17 21:34
manžel mi zakazuje styk s rodinou

Dobrý večer, jsem už na pokraji sil a nevím, co s manželem, proto jsem se rozhodla Vám napsat svůj přítel a budu ráda, za každý příspěvek. S manželem jsme spolu 9 let a máme dvě děti 1,5 roku a 2,5 roku. S manželem máme spory od doby, kdy se narodilo první dítě, protože jsme bydleli u rodičů v jedné malé místnoti, když bylo dceři půl roku, poprosili nás rodiče, zda bychom si nechtěli hledat něco svého (čekáme druhé). Nakonec jsem našla byt ve vesnici, kde bydlí celá má rodina a přestěhovali jsme se, ale manžel to bral od začátku od rodičů jako podraz, že nás vyhodili, což není pravda nebo alespoň já to tak neberu. Nyní jsme se přestěhovali do baráku 20 km od mé rodiny a manžel mně i dětem začal zakazovat styk s kamarády a s rodinou, které mám ve vesnici z předchozího bydliště. Nevím, co mám dělat. Děti byli zvyklé vídat rodinu denně a nyní je vidí jednou týdně na hodinu a když tam chci jednou za čas jet na celý den nebo na víkend, tak mi to manžel zakazuje a vždy se hrozně hádáme. Prý tam mám jezdit sama a děti nechat doma, protože nechce, aby tam jezdili. Bohužel mi zakazuje i návštěvy kamarádek a rodiny u nás doma, protože on chce mít klid, přitom je v práci a kdybych mu neřekla, že k nám přijeli, tak to ani nezjistí, ale nechtěla jsem mu lhát :-( Můj táta trpí roztroušenou sklerózu a nesmí se stresovat a každou naší návštěvu obrečí, že mu chybíme, bohužel oni kvůli práci nemohou denně jezdit za námi a manžel by to ani nedovolil. Je možné styk prarodičů a vnoučat upravit soudně. Děti moje rodiče a mého bratra milují a dcera dokonce trpěla na zácpy, když jsme se přestěhovali až když jsem tam byla po měsíci na celý den, tak se dcery metabolismus vrátil do pořádku. Manželova rodina o děti ani o manžela zájem nemá, tchán děti nikdy neviděl a tchýně přijede jednou za dva měsíce na dvě hodiny (nežijí spolu, ale bydlí od nás oba cca 15 km a čas mají). Nevím, co mám dělat. Já i moje rodina jsme z toho fakt špatný a obávám se, že i dětem chybí. Manžel před dětmi vůbec o prarodičích nemluví a nechce, aby děti mluvili o nich. Babička, děda a strejda je u nás před manželem zakázané slovo. Rodiče jim nikdy nic špatného neprovedli, nikdy je nepraštili ba ani hlas na ně nezvýšili, takže prostě nechápu manželovo jednání. MOC PROSÍM O RADU

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 21:37

Ježiš co to je za debi-la, já bych ti spíše zakázala styk s ním

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 03.03.17 21:43

@Míša kulička Toto mě fakt dostává, nefunguje to s jedním děckem, tak si uděláme ještě jedno, ať se to ještě víc podělá. Ty nám řekni co jsi to dopustila?

Malaga
Generální žvanilka 24415 příspěvků 03.03.17 21:45
@Míša kulička píše:
Dobrý večer, jsem už na pokraji sil a nevím, co s manželem, proto jsem se rozhodla Vám napsat svůj přítel a budu ráda, za každý příspěvek. S manželem jsme spolu 9 let a máme dvě děti 1,5 roku a 2,5 roku. S manželem máme spory od doby, kdy se narodilo první dítě, protože jsme bydleli u rodičů v jedné malé místnoti, když bylo dceři půl roku, poprosili nás rodiče, zda bychom si nechtěli hledat něco svého (čekáme druhé). Nakonec jsem našla byt ve vesnici, kde bydlí celá má rodina a přestěhovali jsme se, ale manžel to bral od začátku od rodičů jako podraz, že nás vyhodili, což není pravda nebo alespoň já to tak neberu. Nyní jsme se přestěhovali do baráku 20 km od mé rodiny a manžel mně i dětem začal zakazovat styk s kamarády a s rodinou, které mám ve vesnici z předchozího bydliště. Nevím, co mám dělat. Děti byli zvyklé vídat rodinu denně a nyní je vidí jednou týdně na hodinu a když tam chci jednou za čas jet na celý den nebo na víkend, tak mi to manžel zakazuje a vždy se hrozně hádáme. Prý tam mám jezdit sama a děti nechat doma, protože nechce, aby tam jezdili. Bohužel mi zakazuje i návštěvy kamarádek a rodiny u nás doma, protože on chce mít klid, přitom je v práci a kdybych mu neřekla, že k nám přijeli, tak to ani nezjistí, ale nechtěla jsem mu lhát :-( Můj táta trpí roztroušenou sklerózu a nesmí se stresovat a každou naší návštěvu obrečí, že mu chybíme, bohužel oni kvůli práci nemohou denně jezdit za námi a manžel by to ani nedovolil. Je možné styk prarodičů a vnoučat upravit soudně. Děti moje rodiče a mého bratra milují a dcera dokonce trpěla na zácpy, když jsme se přestěhovali až když jsem tam byla po měsíci na celý den, tak se dcery metabolismus vrátil do pořádku. Manželova rodina o děti ani o manžela zájem nemá, tchán děti nikdy neviděl a tchýně přijede jednou za dva měsíce na dvě hodiny (nežijí spolu, ale bydlí od nás oba cca 15 km a čas mají). Nevím, co mám dělat. Já i moje rodina jsme z toho fakt špatný a obávám se, že i dětem chybí. Manžel před dětmi vůbec o prarodičích nemluví a nechce, aby děti mluvili o nich. Babička, děda a strejda je u nás před manželem zakázané slovo. Rodiče jim nikdy nic špatného neprovedli, nikdy je nepraštili ba ani hlas na ně nezvýšili, takže prostě nechápu manželovo jednání. MOC PROSÍM O RADU

No tak určitě máš svůj rozum. Manžela bych neposlouchala a dělala to po svém…a kdyby to nešlo, tak bych se rozloučila s ním a ne se svojí rodinou…jak se on postaral o svojí rodinu, jak vám on zajistil bydlení…nakopat do zadele a s rozběhem…

marin
Echt Kelišová 9038 příspěvků 03.03.17 21:45

Tak to je dost zvláštní chování. Chce Vás asi zcela odstřihnout, skoro bych řekla, že už je to počátek domácího násilí. Jinak se k Vám a dětem chová jak?

nostress
Extra třída :D 12916 příspěvků 03.03.17 21:47

Tak to zavání těžkou manipulací. S manželem bych v klidu, ale důrazně promluvila.Ty jsi dospělá a svéprávná, tudíž ti on nemůže zakazovat stýkat se s rodiči, příbuznými, nebo kamarádkami, pokud nezanedbáváš rodinu, děti, nebo domácnost. Jestli to nestopneš hned v začátku, tak se z toho může časem vyvinout
teror a domácí násilí. On s tebou už teď manipuluje.Pro děti je vždy dobré, pokud mají kontakt i s babičkou, dědou, a jinými příbuznými, kteří je mají rádi. Časem až nastoupíš do zaměstnání, je budete ještě potřebovat třeba s hlídáním. Pokud by manžel nechtěl pochopit tvoje argumenty, trvala bych na manželské poradně. Jestli by odmítl, pohrozila bych rozchodem. Jestli teda by jsi v tom případě měla i dětmi kam jít. Ale to si dobře rozmysli, když by jsi chtěla od něj odejít, tak ne jenom jako, a on přijde za týden s kytkou, ty
se vrátíš, a za měsíc to bude stejné. To už by jsi ho musela nechat pořádně vycukat, a vymezit si svůj prostor, a z toho už nikdy neslevovat, ani když by se stavěl na hlavu. Některé věci můžeš udělat jenom jednou, aby měly efekt.

Příspěvek upraven 03.03.17 v 21:49

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 03.03.17 21:49

No zeno, nezbývá ti nic jiného než se manželovi postavit. Sama vidíš a vis, co je dobré, co je v pořádku a co už ne. Jsi chytrá ženská. Manuel je jesita a očividně tvé rodiče nemá rád. Nicméně zakazovat ti a dětem tam jezdit na to nemá právo. Ať tam nejezdi on. Proste se mu postav a řekni jak to je. A klidne bych i demonstrativně vzala deti a odjel na cely víkend k babičce. Ať se třeba poprdi. :nevim: Pokud si to neuvedomi, mel by si zajit k odbornikovi :think: Hodně sil přeji, budeš je potřebovat. Já bych s takovým chlapem dávno nebyla :pocitac: Bere dětem babičku a dědečka a tobě rodiče. :zed:

Lentilanek
Závislačka 4408 příspěvků 03.03.17 21:50

Kopla bych manzela do zadku to hranici s domacim psychickym tyranim…soudne lze urcite styk upravit ale meseli by tvy rodice dat vec k soudu a buh vi jak dlouo by se to resilo…rozvod a zazadat o deti je rychlejsi…jestli ti manzel tvrdy ze je tohle normalni tak to tedy neni!!! :cert:

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 03.03.17 21:55

@Míša kulička Je řada rozumných rad, ale to ty víš, nejsi otrokem manžela. Rodinu máš jen jednu a rodina tu bude vždy.
Manžela jsi si vybrala a je otcem vašich dětí. Děsivé vůbec je, že ti něco zakazuje! Proč si to necháš líbit???

Walburga
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 03.03.17 21:55

Manžel je z rodiny psích čumáků a snaží se to samé udělat s vámi. :nevim: Jinak to co dělá, ty zákazy, to je prostě omezování osobní svobody :nevim: A s dcerou bych zašla k psycholožce a situaci jí popsala, třeba by se manžílek vzpamatoval, kdyby pochopil že za její zdravotní stav může on. Jen to nenech zajít do extrémů.

arada
Extra třída :D 11663 příspěvků 03.03.17 21:56

Ú

Příspěvek upraven 03.03.17 v 21:59

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 03.03.17 21:59

@Míša kulička Neptala bych se na svolení a prostě bych tam jezdila. Toto se řeší větou oznamovací - v týdnu, kdy je v práci a dotazem, zda chce či nechce jet taky o víkendu, pokud nenaplánoval jinou rodinnou akci.

ospalámyš
Závislačka 4787 příspěvků 03.03.17 22:07

Buď se manželovi postavíš anebo připravíš sebe i děti o prarodiče a ze sebe uděláš uťápnutou ženu, která podléhá manipulátorovi.
O tom přece partnerství není. jestli tvoje rodiče nemá rád, fajn, tak ať za nima nejezdí, ale je to tvoje rodina, děti je potřebují a oni vás, takže řekni jasně, že ty tam s dětmi jezdit budeš. A zároveň vysvětli, že o nich mluvit budete a jestli mu to vadí, tak ať neposlouchá.

Omezování kontaktů partnerem, tím může začít psychický teror a domácí násilí. Prarodiče mají právo vídat se s dětmi a ty máš právo vídat se s kamarádkami.
Jestli nevíš, jak na manžela, tak kontaktuj odborníky. Upřímně, myslím, že tvůj manžel bude asi trochu psycho a tipuju to buď na rozvod, nebo na život podle jeho pravidel, pokud budeš submisivní.

Příspěvek upraven 03.03.17 v 22:12

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 22:10

Proč se ho vůbec ptáš??? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 22:13

Neptala bych se. Jsi svepravna osoba, takze k rodicum bych proste jela at se klidne manzel…
A pokud by mu to jooo vadilo, tak bych u rodicu uz zustala.
Jezis tohle me dokaze nas…omlouvam se, ale ja na osobni svobodu jsem dost hakliva, byvali manzel me vecne buzeroval a snazil, abych makala tak jak on chtel - a ano uz je byvali. Protoze vseho moc skodi - sice mi kamarady a rodinu nezakazoval, ale kdyz jsem takhle nekde byla, tak mel hromadu blbych kecu a citoveho vydirani (coz je defakto to same, jen jiny pristup.)

A.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama