Reklama

Tchyně hlídá, ale nerespektuje naše pravidla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nematka
Nováček 3 příspěvky 01.03.17 09:33
Tchyně hlídá, ale nerespektuje pravidla

Prosím o radu. Máme syna (3r), v jeho půl roce jsem byla nucena vrátit se na půl úvazku do práce (tchánovci mají rodinnou firmu) a v jeho roce a půl na celý úvazek. V té době mi začala hlídat tchyně, která je doma a moc se na to těšila. Rozuměly jsme si a vždy se na všem domluvily, tak jsem v tom neviděla problém. Nyní vidím, že čím je syn starší a potřebuje větší trpělivost tak to tchyně nedává. Navíc ho rozmazluje takovým způsobem, že syn pak nechápe kde jsou hranice, co může a co už je přes. Bydlíme vedle sebe a je po porodu znatelný i zásah do soukromí. Nerespektuje mě jako matku ani neuznává naše pravidla výchovy. Bavit se o tom se mnou nechce, začne hned ječet, že jsme špatní rodiče a srovnávat nás se švagrem a jeho dětmi. Já ráda řeším věci v klidu, jako dospělý rozumný člověk. Hledala jsem synovi školku, ale všude plno až do září. Na hlídání nemáme, stavíme. Manžel to řešit nechce, je na mé straně, ale říká, že to řešit nebude, že mám počkat ať dostavíme a bude klid, což jsou ale min. 2 roky. Situace je pro mě dlouhodobě neúnosná, jsem uzlíček nervů, ale aby doma nebylo dusno tak kvůli synovi nic nerozviřuju. I když to stejně vnímá. Pokoušíme se o druhé dítě, ale díky tomu stresu to nejde. Co by jste v mé situaci dělaly?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 01.03.17 09:35

Řekla manželovi, že nebude žádný sex a snažení, dokud to nezačne řešit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 01.03.17 09:36

@nematka To je těžké, když nejste schopni si hlídání zaplatit ani se nezvládnete o syna postarat vlastními silami, tak holt nezbývá než „držet hubu a krok“ a maximálně se diplomaticky snažit něco tchýni podstrčit, aby měla pocit, že to byl její nápad.

JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 1 inzerát 01.03.17 09:38

A slo by najit si jinou praci? Ty hranice si musis nastavit ty. S tchyni to mam podobne a tak omezuju styk, co to jde. Vidime se 1× za 14 dni. Rozumime si, ale jakmile se jedna o hlidani, tak to nedava.

Kriss Tina
Závislačka 4735 příspěvků 01.03.17 09:39

No ono moc na vyber nemas, kdyz ho nevezmou ve skolce a na placene hlidani nemate, tak bys jedine musela zustat doma sama, tchyni asi nepredelas. Moji tchanovci to delaj taky ze malymu dovoli vsechno, ale ti ho hlidaj tak jednou za mesic, takze to nejak prekousnu. Kdyz uz ho hlida takle dlouho, tak bych to nejak nechala dojit pres leto a od zari do skolky a budes mit klid. Moc bych se nehadala taky hrozi ze se tchyne nastve a synka hlidat nebude a co pak?

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 01.03.17 09:42

Mame to podobne. Moje tchyne absolutne zadny respekt! Kdyz je ji to nekolikrat naznaceno, tak dela, ze neslysi( ikdyz je jasne videt, ze slysi) a kdyz se ji to rekne primo, tak se uraziba zacne, ze nemusime vubec jezdit apod. Takze my jsme to vzdali. Ja vim, ze to bude asi tezky, ale zkus to neresit a nejak to doklepat, nez pujde malej do skolky. Tyjo bydlet vedle tchyne…my tam jedem ze soboty na nedeli a jsem uplne psychicky vycerpana a rozlozena :lol: bych nebydlela ani pobliz jejiho mesta :lol:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 01.03.17 09:43

Taky myslím, že moc možností nezbývá, s některými lidmi se domluvit prostě nelze, oceňuji, že kvůli synovi neděláš dusno, to neprospěje nikomu, odpočítávala bych dny do školky…nebo jiná školka trochu dál?

Uživatel je onlineMagdaleeena
Kelišová 5672 příspěvků 01.03.17 09:50

Mno, já mám také v ledasčems jiné výchovné názory než babička - moje máma.
Ale nevím, mno, když mi hlídá, tož hlídá podle svého, ona mi nemluví do mé výchovy, já do její, mně to problém nedělá, jí - jak znám :lol: - ano.. Ale já to beru tak, že babičky prostě vychovávají často jinak než jako rodiče.. dítka miluje, ony ji, já tedy také, je to moje máma ;), nechci to hrotit..

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 01.03.17 09:55

Ja bych to zkousla a snazila se vysvetlovat, ze ma pravidla u babicky a jine doma…vychovavala bych podle sebe ne, ze kluk to ma u babi jinak…ale vy babicku potrebujete a babicky jsou od toho aby rozmazlovaly a rodice vychovavaji.holt to budete do zari muset zkousnout…u nas je mala u babi jednou tydne a hotovy banglades, babi ma na haku, ale je tam stastna a to je hlavni.babi jsem se naucila do toho nekecat, jen u dudliku odnaucovani musela respektovat nase pravidla a u pousteni televize…jinak je mi fuk, co se tam deje, hlavne, ze je v bezpeci.za chvili pujde do skolky, vydrzte to

radkka
Generální žvanilka 20311 příspěvků 01.03.17 10:04
@j.a.n.i1 píše:
@nematka To je těžké, když nejste schopni si hlídání zaplatit ani se nezvládnete o syna postarat vlastními silami, tak holt nezbývá než „držet hubu a krok“ a maximálně se diplomaticky snažit něco tchýni podstrčit, aby měla pocit, že to byl její nápad.

Naprosto souhlasím :nevim:

inkakřivák
Extra třída :D 13242 příspěvků 01.03.17 10:10

Když se ti to nelíbí, máš jenom dvě možnosti - najít někoho jiného, kdo ti bude hlídat zadara, anebo zůstat doma. Jo a ještě třetí - vydržet a neřešit.

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 01.03.17 10:21

@nematka pokud opravdu musíš do práce a jiné hlídání nemáš, tak to prostě musíš vydržet a být ráda, že ti Tchýně pohlídá…Já též chodím do práce a když je chlap v práci (má směnej provoz) tak, mi hlídá ten kdo zrovna může: Mamka, Bratr, moje Babičky, ale nejčestěji Tchýňka nebo Švagrovka. Každý z těchto lidí má svůj osobitý styl výchovy a i když se většinou domluvíme co a jak, tak se občas též stane, že některé věci řešíme každý jinak, ale i tak jsem jim všem moc vděčná, že nám s klukama pomáhají a zároveň si říkám že když mamka, tchýňka i babičky vychovali dobře nás, naše sourozence..tak rozhodně naše děti nezkazí ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 20976 příspěvků 01.03.17 10:25

@nematka Nepopsala jsi žádný konkrétní příklad, tak těžko říct. :nevim:
To je takový trend současnosti - matka je na piedestalu, všechno ví nejlíp a co neví, o tom se poradí na emiminu, předchozí generace dělala všechno špatně.

Ale zároveň vyžaduje hlídání.

Já osobně bych to řešila tak, že bych trvala na zcela životně důležitých věcech (dítě jezdí v autosedačce, tečka, to, že dřív nejezdilo je pravda, teď jezdit bude). A na těch pár věcech bych trvala. Zbytek bych nechala na babičce. Ale když jsem tohle před časem radila jiné uživatelce a ona mi začala tvrdit, že pro ni je VŠECHNO otázka života a smrti. tak to pak nejde.

Ty tchyni neplatíš, je to babička dítěte a je to její dobrá vůle, že hlídá. Pokud bys jí platila dvě stovky na hodinu, mohla by sis diktovat. :nevim:

Asi by pro mne bylo důležité, jestli ho miluje a dává mu lásku, než jestli na 110% plní tvoje pokyny. (Pokud nejde o ty životně důležité věci).

Příspěvek upraven 01.03.17 v 10:27

Bábrdl
Generální žvanilka 20976 příspěvků 01.03.17 10:26
@klarushka píše:
tak se občas též stane, že některé věci řešíme každý jinak, ale i tak jsem jim všem moc vděčná, že nám s klukama pomáhají a zároveň si říkám že když mamka, tchýňka i babičky vychovali dobře nás, naše sourozence..tak rozhodně naše děti nezkazí ;)
:palec:

cecetka
Kelišová 7173 příspěvků 01.03.17 10:35

@nematka A co skolka? Pises, ze se snazite o druhe… a to bude hlidat kdo? Chcete pak babicce hodit na krk deti dve? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama