Jaké certifikáty mají pro zaměstnavatele váhu?

Anonymní
15.9.18 09:52

Jaké certifikáty mají pro zaměstnavatele váhu?

Ahoj, chtěla bych si udělat nějaké certifikáty, které by zvýšily mojí cenu na trhu práce. Mám jen 15 let starou základní SJZ z angličtiny.
Chtěla bych tu angličtinu, mám základy němčiny, do které bych se trochu opřela a taky bych ji pak nějak „zlegalizovala“. A nějakou zkoušku z Officu, Word, Excel…
Jenže různé kurzy nabízí kde kdo, takže bych chtěla něco, co personaliste považuji za opravdu hodnotné a objektivní, ne aby si pomysleli, že jsem si to někde koupila.
Předem říkám, že na doplnění vzdělání formou VŠ, VOŠ atd nemám kapacity, takže bych se chtěla vydat cestou jednotlivých osvědčení o moji způsobilosti.
Omlouvám se za anonym, nemusí v práci vědět, že uvažuju o změně.

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
15.9.18 10:32

Ach, opět zbytečný anonym. Nicméně co se týká kurzů Office, tak ohledně certifikátů jsou k ničemu. Smysl má možná ECDL certifikát, na Office jsou pak certifikace MCSA Office 365.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
919
15.9.18 10:37

Asi zalezi na personalistovi, ale v mem pripade byla pro ne rozhodujici komunikativnost, tzn pohovor probehl v jazyce, v nemz jsem mela pracovat a certifikaty je uplne nezajimaly. Myslim, ze i v CR te spis proklepnou, pokud nejsi absolventka bez praxe.

To same office, nejaka znalost se u kancelarske prace predpoklada automaticky a pokud bude prakticka cast pohovoru, nechaji te vyresit konkretni problem za pomoci office..

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
12475
15.9.18 10:46

Tak důležité je určit si, na jakou pozici a do jaké oblasti zaměstnání mířím. Recepční, asistentka, kancelářská práce? Co zaměstnavatelé v této oblasti požadují v inzerátech?

Jinak certifikace jazyků - požadováno možná ve státní správě. V soukromé firmě bude spíš zajímat, zda se člověk dokáže domluvit (plynule nebo jen základy jako přepojit telefon). A office? V běžném zaměstnání stačí základy, které končí tak u hromadné korespondence, práce s Outlookem (přijmout, odeslat, přeposlat email, založit schůzku do kalendáře a pozvat účastníky).

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Ou
15421
15.9.18 11:31

Hele přidej ještě jeden jazyk. To je vcelku klíčové.

Certifikáty na kancelářské programy jsou naprosto zbytečné. To co potřebuješ je umět je ovládat. A teda většinou nepotřebuješ extra-speciální funkce, protože pokud by si chtěla dělat typografku a nebo pracovat s větším množstvím čísel, tak většinou používáš jiné programy, než základní kancelářský balík.

Jestli něco, tak určitě se hodí SAP, chceš-li dělat třeba personalistku. To je zatím ještě dost značná konkurenční výhoda. A tam na to chceš papír. Ale nedá se počítat s tím, že to samé bude platit třeba za 5 let. A SAP je prostě čiré německé zlo.

V případě že chceš směrem do on-line marketingu a podobných vod, tak se ti hodí různé grafické programy a teda hrát si s nějakým vlastním projektem typu blog, mama-eshop či on-line kurzy drátkování.

Ale tam ti pak stačí poslat portfolio, papíru netřeba.

Jinak to jaksi záleží na tom, co a kde chceš dělat, žejo. V mezinárodních a/nebo milenálnských firmách docela dobře fungují větší celky programů z online vzdělávání v angličtině - vztažené k té pozici, na kterou se hlásíš.

https://www.edx.org/
https://www.coursera.org/

Skvělou uplatnitelnost mají absolventky Czechitas https://www.czechitas.cz/cs/

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat