Jaké dívčí jméno se hodí k Antonii?

6
17.9.20 13:30

Jaké dívčí jméno se hodí k Antonii?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké dívčí jméno se hodí k Antonii? Mně se líbí Sofie, ale nevím, jestli se k Antonii takové moderní jméno hodí :D Děkuji za názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4330
17.9.20 13:34

A to mají být sestry nebo 2 jména pro jedno dítě? Pokud sestry, tak je to úplně jedno. Pokud 2 jména, tak se mi k tomu nelíbí asi nic, jméno je to samo o sobě „silné“, možná by se to víc hodilo jako druhé jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
17.9.20 13:38

Ta kombinace se moc nehodí. Antonie + Žofie (což je vlastně počeštělá Sofie), Antonie + Anastázie, Antonie + Františka, atd.atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
17.9.20 13:38

@chaela Je to jméno pro sestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
17.9.20 13:41

Anastázie, Rozálie, Marie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
17.9.20 13:42

@Klára710 pokud bys chtěla jet v trendu starších jmen, tak než Sofie, tak spíš Žofie. Jinak bych k Toničce dala (předpokládám že bude mít sestřičku) Emílii, Rozálii, Terezii, Marii. Jména tohoto typu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
17.9.20 13:43

Alžběta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3162
17.9.20 13:45

Josefina. Tonička a Pepička :-)
Edit. A ještě mě napadla Amálie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
17.9.20 13:46

U nás v rodině máme sourozence - bratranec se jmenuje Antonín a sestřenice se jmenuje Rozálie…podle mě Rozálie/Rozárie, Emílie, Terezie, takováto jména se k tomu hodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4822
17.9.20 13:47

Sofie se mi k tomu líbí. Jinak se mi k tomu líbí Marie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
17.9.20 13:48

Sestryspolu stráví jen malou část života. Nemá smysl hledat něco co se bude doplňovat. Ještě k tomu bude mít stejné jiné příjmení jestli se vdaji.
Jinak Sofii znám plno, to bych nebrala už jen z toho důvodu. Pak se jí stane že bude mít ve třídě 3 Sofie… :roll:
Antonie je krásně jméno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4671
17.9.20 13:48

Valerie nebo Marta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
17.9.20 13:52
@Klára710 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké dívčí jméno se hodí k Antonii? Mně se líbí Sofie, ale nevím, jestli se k Antonii takové moderní jméno hodí :D Děkuji za názory :)

Nehodí. Sofie je takové krásné nyní "moderní " jméno a Tonička je jak pro babičku. Tudíž bych i jméno pro druhou sestru volila podobné, např. Josefína, aby ta první nebyla jak chudá příbuzná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
17.9.20 13:54
@řehořice píše:
Sestryspolu stráví jen malou část života. Nemá smysl hledat něco co se bude doplňovat. Ještě k tomu bude mít stejné jiné příjmení jestli se vdaji.
Jinak Sofii znám plno, to bych nebrala už jen z toho důvodu. Pak se jí stane že bude mít ve třídě 3 Sofie… :roll:
Antonie je krásně jméno

tenhle argument tu padá často, ale podle mě je lichý. Někdo má rád harmonii třeba v papírech, v oblečení a pod., pro někoho je významná harmonie ve jménech jeho dětí. Ptž tvoje děti to budou napořád…Já to tak mám taky. Pokud by jedna ségra byla Božena a druhá Vanessa, majzne mě to do očí. I když samozřejmě každého věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93830
17.9.20 13:57

To radši tu Žofii, ta k Antonii víc sedne.
Nebo Anna, Anastázie, Jozefina, Karolína, Alena…tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama