Jaké nejlehčí dětské kolo

2978
19.5.16 15:57

Jaké nejlehčí dětské kolo

Zdravím všechny,

dcery (skoro 6 let) mi odrostly z kol 16", mají obě trochu přes 125cm, nejsou to žádná tintítka a tak nevím, zda pro ně pořídit kolo 20" nebo rovnou už 24" - zase nechci, aby drahé kolo měly jen na jednu sezónu (u bazarových je problém sehnat 2 stejná (typem), což ony vyžadují), ale zase je nechci trápit s kolem, na které nebudou stačit. Prosím o tip na lehké kvalitní kolo.

A ještě bych poprosila o tip na co nejlehčí kolo pro tříletého kluka, tak aby se na něm opravdu dalo jezdit na pár kilometrové výlety. Máme nějaké prťavé, zvládá na něm jezdit bez problému, ale na dlouhé cesty to není.

Díky všem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2197
19.5.16 16:12

Zkusit jim obě velikosti, nechat projet, sami si řeknou. Podle mě bude 24 ještě asi veliké, ale opravdu nutno zkusit, klidně víc značek, uvidíte.

Tříleťák na několika kilometrovém výletě, no nevím, vzal bych pro jistotu tyč a chvilkama ho vezl. ( pozor na usínání )

velmi lehká kola ( možná nejlehčí ) jsou Early rider, ale cena tomu odpovídá.

v levnějších, ale lehkých je to Specialized, Orbea, Core, Superior…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
19.5.16 16:42

@dalimil Děkuji za tip, určitě je skočíme někam vyzkoušet :)

Tak nemyslím 10 kilometrů, ale tak do 5km celkem by to zvládnout mohl určitě, pěší výlety podnikáme i delší a zvládá je :). Na kole budu mít už cyklosedačku pro mladší, nevím, jestli se to nebude tlouct s tou tyčí.

Early rider jsou velmi hezká kola, po těch se taky porozhlédnu, mají neutrální vzhled, takže by ho mohla podědit určitě mladší dcerka, jednou :).

Až budu mít čas, mrknu po těch ostatních zmíněných. Cena zas tak problém není, ač nad deset tisíc půjdu nerada :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2197
19.5.16 16:48
@Gituš píše:
@dalimil Děkuji za tip, určitě je skočíme někam vyzkoušet :)

Tak nemyslím 10 kilometrů, ale tak do 5km celkem by to zvládnout mohl určitě, pěší výlety podnikáme i delší a zvládá je :). Na kole budu mít už cyklosedačku pro mladší, nevím, jestli se to nebude tlouct s tou tyčí.

Early rider jsou velmi hezká kola, po těch se taky porozhlédnu, mají neutrální vzhled, takže by ho mohla podědit určitě mladší dcerka, jednou :).

Až budu mít čas, mrknu po těch ostatních zmíněných. Cena zas tak problém není, ač nad deset tisíc půjdu nerada :mrgreen:

Tyč + sedačka v 99% nelze, jedině místo tyče použít tažný systém „Follow me“, tam to jde zároveň.
Jako platí úměra, čím dražší kolo koupíš, tím lépe ho potom prodáš ( pokud ho potomek nezničí :) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
19.5.16 16:53

@dalimil Zatím žádné z dětí kolo nezlikvidovalo a všechny, co jsme měli, jezdí vesele u jiných dál :mrgreen: Nerada bych koupila levnej, těžkej krám, na kterým ty děti budou akorát trpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70876
19.5.16 19:09

124 cm nejspíš na 24 nebude. 24 už mají přehazku kolečka i tácy. podle mě to nemůžou ani mentálně pobrat. takže za mě 20, ale na dlouho to nebude, typuji 2 roky max.
S dvacítkou - za nás určitě s přehazkou, bez vidlice ( zbytečně těžká) - tím ti vypadne Trek a Spešl, páč ty maj bd bez přehazky a pevnou vydlici nebo přehazka a odpružená vidlice.
My vybrali nakonec Superior, je hodně lehký. Fajn mi přijde i Author, Core.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9911
19.5.16 19:57

Koupili jsme 20 syn ma 125 cm a, je mu dobre to vetsi uz na, nej bylo velky.mame author.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20124
19.5.16 20:04

@Gituš Pokud by te nedesila cena, tak nejlehci je ten Early rider. Jeho vyhoda je, ze ho posles dal za velmi podobne penize, jako jsi ho koupila. 20" je letosni novinka a pri prodeji bude jedinecne. A urcite 20", 24" by byla velka, je to zbytecne trapeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
19.5.16 21:24

No, při představě, že budou mít kolo, co stojí 8 tisíc (Early Rider přemýšlím, že koupíme jen pro syna) na jednu sezónu, protože už teď mají jedna asi 126 a druhá 127cm a vyrostly mi za rok +- o 9 cm, no, super :mrgreen: Neexistuje něco mezi??? :mrgreen: To jsem teda zvědavá, co vymyslím :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
20.5.16 11:53

Syn má sice osm a půl, ale je drobek a měří nějakých 128 cm a před půl rokem jsme mu kupovali nové kolo a v prodejně doporučil 24 a bez problému na ní jezdí a to měl tehdy určitě o pár cm méně, kolo značky Core.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.16 13:09

Ahoj, jestli hledáš opravdu odlehčené kolo tak jako jsme hledali my tehdy tak doporučuji mrknout na Cyklospeciality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2891
23.10.16 13:01

Ahoj, sháním kolo pro syna, na příští rok, v březnu mu bude 6, ale je docela prcek, teď má 110 cm. Letos jezdil na 16-ti palcovém kole. Najeli jsme na něm společně na dovolené 270 km (samozřejmě většinu na tyči) ale dal to, trávili jsme na kole celý den a v pohodě. Příští rok bychom rádi vyrazili znovu. Sháním 20-ti placové kolo, co nejlehčí. A ještě mám dotaz. ´Pro takhle malé dítko, hodí se odpružená vidlice? Nebo je lepší mít pevnou? Je pravda, že většinou jezdíme po cyklostezkách, ale bydlíme na okraji hor a lesním cestám se také nevyhneme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
23.10.16 19:41

@Pájinka25 Core Nipper 20 - váží cca 8,5kg. Co se týče odpružené vidlice, potřeba není, větší děti ji chtějí, protože je to „IN“, ale je potřeba počítat s tím, že jim na nic není a zvyšuje celkovou hmotnost kola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7907
13.12.17 11:07

@Vlcekov no, 19 kg podle mě není „hodně drobná“, to má můj syn taky a jezdí už rok a půl na normálním kole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.2.18 19:15

@Gituš my pořídili Islabike z UK. Dají se sehnat i tu, ale přímo z UK vyjdou levněji. A jsme moc spokojení :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat