Jaký pořídit sportovní kočárek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivana 85
Závislačka 3092 příspěvků 13.12.17 10:48
Jakej sportovní kočárek

Ahoj, prosim o radu jakej vybrat sportak.Mel by mit vetsi kola, vhodnej do terenu, spojenou rukojet, a aby se skladal v celku a nestal milion :mrgreen: Dekuju za tipy.

Reakce:
Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 13.12.17 10:51
@Ivana 85 píše:
Ahoj, prosim o radu jakej vybrat sportak.Mel by mit vetsi kola, vhodnej do terenu, spojenou rukojet, a aby se skladal v celku a nestal milion :mrgreen: Dekuju za tipy.

Ty jo, takovej jsem zrovna minulý týden prodala, splnoval všechny tvoje požadavky :)
Byl to Fusion(Zopa)

andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 13.12.17 11:00

Měla jsem takový, Babypoint sprinter. Úžasný, vydržel tři děti ( možná víc, jeho další osud neznám).

kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 13.12.17 11:35

Jestli je to hlavně o financích a má být nový, tak B-Motion trojkolka, Dorjan nebo Xlander XA. Jinak opravdu kočárek do terénu, jsem teď někde viděla slevněné kočárky BOB kolem 8 tisíc.

Zopa je přerostlej měšťák, projede, ale v terénu se s ním nadřeš. Sprinter je pak měšťák jak vyšitej.

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 13.12.17 11:39

Xlander nebo Maxi Cosi Mura 4.

andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 13.12.17 11:46

@kotyk není. Mestak si představuji úplně jinak. Tenhle jezdil i v lese, po poli.. měšťák je do rovných uliček a nákupních center ne?

Shari81
Kelišová 6019 příspěvků 13.12.17 11:50

Mám Britax B-motion Plus, používám od narození (s vložnou taškou) teď už jen sporťák a nemůžu si na nis stěžovat…

kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 13.12.17 12:08

@andelka83 Ale vůbec ne. Kočárek do města musí dát i obrubníky, kostky, mezery a vyvýšení v metru, ale přitom být stále dost lehký, abys ho dostala do tramvaje, metra a vešla ses i do pidivýtahů. Jezdit po poli a lese se dá i s Nunou. Ten rozdíl je v námaze, kterou musíš věnovat takové jízdě, ale i pohodlí pasažéra.

andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 13.12.17 12:13

@kotyk aha,tak já s ním byla spokojená vcelku po všech stránkách.

Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 13.12.17 12:50

Mám Easywalker QTRO a jsem s ním moc spokojená, je lehounký, kolečka mají kvalitní aretaci, takže se s ním snadno manipuluje ve městě, projel mi lesem mimo lesní cesty (jizerky). Skládá se v celku, takže se nemusí nic oddělávat, jen vyndám věci ze spodního koše. Je dost stabilní a nízký, takže syn do něj uměl vlézt a vylézt v podstatě hned co se naučil chodit. A nepřevrhne se když na prázdném madle zůstane viset těžká taška (stejná taška převrhla Camarelo mojí ségry, když neteř vylezla z kočárku). Jediné co bych vytkla, tak když se jede vysokou travou, občas kočár zabrzdí. Brzda je řešená jako mechanická západka do ozubených koleček na zadních kolech a je spojená osou. Zase výhoda je, že vysocí lidé nekopou při chůzi do brzdy.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 13.12.17 16:52
@kotyk píše:
Jestli je to hlavně o financích a má být nový, tak B-Motion trojkolka, Dorjan nebo Xlander XA. Jinak opravdu kočárek do terénu, jsem teď někde viděla slevněné kočárky BOB kolem 8 tisíc.Zopa je přerostlej měšťák, projede, ale v terénu se s ním nadřeš. Sprinter je pak měšťák jak vyšitej.

Se Zopou jsme jezdili i na výlety do hor, takže měšták fakt ne a i s děckem a narvaným košíkem jsem se teda díky jeho skvělýmu ovládání i jednou rukou nenadřela ;) Dorjan jsme měli předtím, ale tragedie :pocitac: těžkej, blbě ovladatelnej, začal brzy vrzat, už nikdy.

kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 13.12.17 18:45

@Jančakecalka Fusion je pořád jenom solidnější a těžší měšťák. Nemá to odpružení, má tvrdý kola, co ještě dělaj na tvrdším povrchu rachot, přední dvojkola jsou v trochu větším bahýnku nebo troše prašanu prokletí. Problém je, že to člověk nepochopí, dokud nemá v ruce kočár, co je na terén opravdu dělaný. Jako ano, je v podstatě nezničitelný, skoro devítky přední kola už projedou docela dost a za ty peníze člověk přehlídne i tu trošku nepohodlí s košíkem a horšíma kolama, ale sporťák „do terénu“ to prostě není.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 14.12.17 17:07
@kotyk píše:
@Jančakecalka Fusion je pořád jenom solidnější a těžší měšťák. Nemá to odpružení, má tvrdý kola, co ještě dělaj na tvrdším povrchu rachot, přední dvojkola jsou v trochu větším bahýnku nebo troše prašanu prokletí. Problém je, že to člověk nepochopí, dokud nemá v ruce kočár, co je na terén opravdu dělaný. Jako ano, je v podstatě nezničitelný, skoro devítky přední kola už projedou docela dost a za ty peníze člověk přehlídne i tu trošku nepohodlí s košíkem a horšíma kolama, ale sporťák „do terénu“ to prostě není.

Možná není, ale mi v terénu jezdili, včetně bahna, kamení, vubec nevadilo, že nemá odpružení, kola se ojela a bordel na tvrdým povrchu nedělala, to mi ani nikdy nevadilo, nepohodlí s košíkem nevím, já s tím problém neměla, na rozdíl od Dorjanu, to bylkočár. Jezdila jsem s Fusionem tři roky a nikdy mi na něm nic nevadilo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >