Jakou kaši - mléčná/nemléčná?

106
28.12.20 17:10

Jakou kaši - mléčná/nemléčná?

Ahoj maminky, poradíme mi prosím, jakou zkusit kaší? Synovi je přes 7 měsíců. Dávám mu k obědu masozeleninu, už měl rýži, těstoviny, kuskus, žloutek. Takže lepek už jsem zavedla. Týden už dávám dopoledne ovoce. Začal mi teda od té doby zase jíst míň oběda. Vím, že to asi nepomůže, ale chtěla bych zkusit na noc kaši. Syn se mi v noci neustále budí. Večer ho nakojím a usíná kolem půl osmé, ale někdy už od 22h až do rána se pořád budí a já pořád kojím :(. Už s ním spím i v posteli, abych nemusela pořád vstávat. Jen nevím, jakou zvolit kaši. Jinak kojím, ale mlíka nemáme tolik, abych ještě míchala kaši s MM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14518
28.12.20 17:18

Mléčnou kaši mícháš s vodou, nemléčnou s UM nebo MM. Takže bych koupila tu mléčnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
28.12.20 17:29

Kaše na noc může způsobovat bolení břicha, je to pro děti celkem těžké na trávení. Tak to zkus a uvidíš, jestli mu to sedne a jestli to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
28.12.20 17:42

No, já dávala kaši ráno. Nebo třeba bílý jogurt s ovocem. Nechtělo by zavést další jídlo a večer dát třeba trochu zeleninového vývaru?? Můžeš do něj zavřit pár vloček nebo krupici atd.

Jinak malá se mně nebudila na jídlo, ale spíš se potřebovala přitulit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4492
28.12.20 17:48

@Lucek35
Mám už školáka, tak nevím, jestli je má zkušenost relevantní, ale kaši jsem dávala mléčnou, michala s vodou a nepomohlo to. Budila se snad i více, protože po kaši měla žízeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
28.12.20 18:21

Ja davam malymu kasi vecer (18h) tak asi od osmi mesicu do ted (16m). Kupuji nemlecne neochucene bio v dm. Vadila mu jen jedna, nejaka trizrnna, z toho se budil s prdikama, ktere z niceho jineho nikdy nemel. Zkusila jsem jako prvni mlecnou kasi sunarka merunkovou ryzovou a poblil se z ni. Strasne chemicky smrdela. Pak jsem zjistila, ze netoleruje mleko, ani umele, takze jsem je delala s vodou a presnidavkou nebo ovocem. Postupně jsem zavedla jogurt a dalsi mlecne vyrobky uz zvlada a do kase pridavam sunar a delam z vody.
Chodi spat v osm a budi se v sest na mliko, nekdy ve ctyri, ale to dostane jen vodu.

Příspěvek upraven 28.12.20 v 19:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14039
28.12.20 18:43

@Lucek35 kase ti kvalitni spanek nezaruci, je to normalni, ze se dite budi.
Na vecer je spis vhodnejsi lehka strava, treba husta polevka a kase na snidani. Je tezka, plna sacharidu a v noci se tezko travi.
A pokud kojis, nejlepe kase nemlecna z tveho mleka. Ale nespechala bych s ni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4882
28.12.20 19:07

Raději bych dala přesnidávku dopoledne jak jsi zvyklá a oběd dej po spaní, klidně ve 14-15 hodin. Na oběd je dobré jak je mimi fakt odpočaté a hlavně pořádně hladové. A nemusí mít oběd zákonitě ve 12 hodin… Kaši na noc bych nedávala, jsou to sacharidy, těžké na noc, hůře trávitelné. Zatím bych nechala jen to ovoce a obědy a zbytek UM. Já pak kolem 10m zavedla na večeři polévky. A ty kaše jsem tedy dávala kolem 8-9m ale ráno na snídaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
28.12.20 21:34

@Veru1987 Oběd dávám po spaní. Syn usíná kolem půl jedenácté dopoledne, spí tak půl hodiny až hodinu. Ale oběd se snažím dát právě až kolem 12h.

@lucynka25 Nemám právě tolik mléka, abych odstříkávala na kaši.

Někde jsem četla, že pro kojené děti jsou právě ty nemléčné a že je možné je míchat jen s vodou. Ale nevím, kde jsem to už viděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4882
28.12.20 21:52
@Lucek35 píše:
@Veru1987 Oběd dávám po spaní. Syn usíná kolem půl jedenácté dopoledne, spí tak půl hodiny až hodinu. Ale oběd se snažím dát právě až kolem 12h.

Někde jsem četla, že pro kojené děti jsou právě ty nemléčné a že je možné je míchat jen s vodou. Ale nevím, kde jsem to už viděla.

A v kolik hodin má tu přesnidávku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14039
29.12.20 00:10

@Lucek35 ano, tak michat s vodou.. Ale jak rikam, nespechej s tim. Kase diteti nic moc neda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14518
29.12.20 10:33
@Lucek35 píše:

nemléčná kaše namíchaná ve vodě je s prominutím hnusná. Tu ti dítě s velmi velkou pravědpodobností jíst nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
29.12.20 10:39
@nozu píše:
nemléčná kaše namíchaná ve vodě je s prominutím hnusná. Tu ti dítě s velmi velkou pravědpodobností jíst nebude.

Tak a není už řešením pomalu zvykat na mléčné výrobky a dávat čerstvé pasterizované mléko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14518
29.12.20 11:11

@P4ja zakladatelka má sedmiměsíční dítě. U toho bych si to netroufla. To už je fakt lepší variantou ta mléčná kaše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
29.12.20 11:20
@nozu píše:
@P4ja zakladatelka má sedmiměsíční dítě. U toho bych si to netroufla. To už je fakt lepší variantou ta mléčná kaše.

A nebo jedině nějaké um do toho. A nebo se vykašlat na kaši a spíš zavést další jídlo.

Mně přijde, že v tomhle věku hodně kojených dětí mění spánkový režim. A spíš se chtějí pomazlit než že by měly takový hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat