Jakou zeleninu pro mimi?

574
6.1.05 15:42

Jakou zeleninu pro mimi?

Ahojte,
chtěla bych se zeptat, jakou zeleninu dáváte svým miminkům. Slyšela jsem že se nemá používat normální zelenina z obchodu ale nějaká bio zelenina. Jenže otázkou je, kde ji sehnat? Věřím že v Praze to nebude problém, ale na malém městě už je to horší:-( Proto by mě zajímalo jestli vám to říkali i pediatři nebo jestli smíte používat normální zeleninu.
Díky za odpovědi a přeji vám i vašim miminkům spokojený rok 2005!
Kristy a Danuška z Letních miminek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
6.1.05 15:55

Ahoj Kristy, my kupujeme vše od značky Hipp, t.j. jídlo ve skleničkách. V letácích píšou, že se jedná o „bio“ výrobky, snažím se tomu věřit. Faktem je, že dcerce (5 měsíců) to chutná a nemá nejmenší zdravotní problém. Nakupujeme zá:,–(ně v lékárnách, ale naší značku mají i v supermarketech.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
685
6.1.05 16:23

Ahoj Kristy,
taky se chystám aspoň ze začátku kupovat biozeleninu, v Brně je několik prodejen, ale třeba mrkev mám nachystanou ze zahrádky. Pokud máš tu možnost a není zelenina chemicky ošetřovaná, může být i domácí. Hlavně s mrkví je problém, v obchodech bývá hodně rychlená a proto sám dusičnan. S brambory si asi dělat starosti nebudu, hlavně aby nebyly naklíčené, zelené nebo poškozené. Jídlo ve skleničkách je sice testované, ale mělo by se používat třeba při cestování nebo když není možnost vaření. Údajně má „sterilní“ chuť a dítě, které si na ni zvykne, nechce pak jídlo připravované doma. Na můj vkus je taky docela drahé. Ale to kadžý posoudí sám. Rozhodně je to pohodlnější.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
6.1.05 17:26

Doporucuji kvalitni mrazenou zeleninu (typ Bonduelle), je prisne kontrolovana a navic usetrite spoustu casu! http://yelims.free.fr/Faim/Faim17.gif Je pravda, ze mrkev je nebezpecna, ze zacatku jsem ji kupovala jenom mrazenou nebo ve vyzive http://yelims.free.fr/Faim/Faim02.gif /> Pupina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
6.1.05 18:15

Ahojky Kristy,

ja ani nevim kde tady sehnat bio zeleninu, kupuju normalne v obchode jak mrkev, tak petrzel, brokolici, kapustu atp. dr. nerikala vubec nic, ja taky vyrostla na normalni zelenine a ne zadne bio. Od Hippu kupuju jen, kdyz vim ze budeme na cestach. Ve vsem je vzdycky neco co se najde jako nezdrave, to bychom asi nesmely jist nic v dnesni dobe pokud bychom chtely zit „zdrave“. Je to jen muj nazor.

Zatim pa Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
6.1.05 19:09

Ahojky, souhlasím se Slysil - Radkou.
Já začínala přikrmovat mrkví a to kupovanou od Hami, pak jsem přidávala postupně zeleninu buď koupenou čertsvou nebo mraženou. Hotové příkrmy kupuji pouze když jsem na cestách. Doktorka řikala že je to jedno jaký způsob příkrmů si vyberu. Ve starších diskuzích se to tu probíralo a dokonce v některých kupuvaných hotových jídlech pro mimísky byla sůl takže pokud se rozhodneš pro hotové příkrmy tak čti pozorně etikety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
6.1.05 23:27

Ahoj Dano,
taky se mi moc libi Hipp a to jak se ohaneji bio zeleninou a vubec, ale pak do ovoce nacpou cukr a dozeleninoveho prikrmu smetanu a mleko a tim to veskere bio pekne zprasi. Omlouvam se za ten vyraz, ale dost me to na nich stve. Veskere slozeni je napsano mrnavounkatym pismem, ze by na to clovek potreboval lupu. Nedavno jsem delali s manzelem vetsi nakup a vcera jsem zjistila, ze mi „unikly“ dva ovocne prikrmy od Hami, ktere take maji cukr, tak jsem z toho rozmrzela :?
Monca a moncicaci 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
6.1.05 23:32

Ahoj Kristy,

pokud mas nekde na dojezd velke Tesco, tak ti prodavaji bio brambory, mrkev a cervenou repu. Muzes si toho koupit vic, zpracovat a zamrazit.

Pupino a jak to delas s tou zmrazenou zeleninou? Vzdycky si odsypes trosku, kterou zpracujes a hned skrmis nebo jak… :roll:
Dik.

Monca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
7.1.05 08:45

Ahoj,
přikláním se k výživě ve skleničkách Hipp a též Hami…ale Hippu věřím více…mají tam přímo napsané BIO…a pro mimina si nedovolí vyrábět paskvily… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.05 09:43

Zelenina pro mimi

Ahoj Kristy,
kupuju taky bio-mrkev a brambory,je pravda,že v Praze to není problém.Známí mají chalupu u Litoměřic,prý je tam prodejna se zdravou výživou,kde se dá koupit bio zelenina. Já jsem si koupila půl kila mrkve a brambor a máme vystaráno minimálně na měsíc. Je ale pravda, že to prokládám konzervičkama, Hipp, Hami a ty jedou Dádovi mnohem víc, takže do „domácí“ stravy přidávám trochu mlíka (Nutrilonu) a to pak taky baští bez větších problémů. Ta ať Danušce chutná. Míša.

• Nahlásit
  • Citovat
71
8.1.05 20:01

Ahoj holky,

včera jsem tu přečetla nějakou kritiku na Hipp. Nechtěla jsem se ale unáhlit, proto jsem šla dnes, při nákupu, raději do drogerie DM a tam jsem si sklenky přečetla.
Př: od 4 měsíce skleničky 190g nebo 250g jsou bez cukru, slazené jsou pouze ovocem obsahovaným ve skleničce (ovocný cukr), což je naprosto v pořádku.
Patří k nim: borůvky v jablku, jablko-banán s Baby keksem, Broskev, Hruška a jablko-banán.
V hlavním jídle od 12 měsíců není, až na 1 skleničku, žádná smetana!!! Ta je pouze v Pasta Banbini- nudle se špenáto-sýrovou omáčkou(4% smetany). V jiných sklenkách je pouze odtučněné mléko, což se naopak do výživy doporučuje, místo plnotučného 3,5%, takže žádnou bio zeleninu tím nezkazí. A kdo nechce smetanu, tak ať koupí jinou sklenku, na výběr je až až…
Hezký večer
Iva a Michael 32tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.1.05 14:15

Ahoj holky!

Měla bych dotaz. Co je tak škodlivého na tom, když se do jídla dětem přidává trocha soli nebo cukru? Jen abych věděla, jak to vysvětlit babičkám a dědečkům, proč jejich vnoučkovi odpírám normální jídlo.
Taky se snažím, aby malý jedl to nejzdravější, ale moc mu nechutná. Má 7,5 měsíce a sní tak možná ovoce (v ovoc. příkrmech Hami je taky cukr), ale zelenina mu nechutná. Nacpu do něj tak možná pár lžiček a to ještě, když omylem otevře pusinku. Nefunguje ani přidat trochu mat. mléka.
Předem děkuji za odpověď.
Olga

• Nahlásit
  • Citovat
483
9.1.05 17:22

Olgo,
já bych to tak neřešila,když to nebudeš nějak šíleně přehánět,tak to klidně takhle velkému mimískovi dávej…Na čem jsme asi vyrostli my?! :wink: Já mám ještě o půlku mladší mimi,tak se bojím to čímkoliv mrvit… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
21.1.05 19:50

můžu se zeptat, kde v Praze kupujete bio zeleninu?
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
22.1.05 00:23

Albio na Praze 1 nebo 6
Toulcuv Dvur na Praze 10
ted nove Vrkoc na Vaclavaku

jinak bio mrkev, brambory, repu a snad i cibuli ma Tesco

na internetu toho urcite najdes vic

Monca :P :P