Jaký máte nazor na mladé maminky?

Anonymní
28.12.19 11:54

Jaký máte nazor na mladé maminky?

Co si myslíte o tom když má dítě holka okolo dvacítky? V této době už mi to příjde nezvykle brzo

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20734
28.12.19 12:00

Nic divného. Sama sem otěhotněla ve 20 a spousta spoluzacek a kamarádek předemnou nebo těsně po mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5535
28.12.19 12:01

Každého věc a má zbytečná starost!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ptk
23
28.12.19 12:02

Pokud ma hezky vztah, je vdana, ma zajistene vlastni bydleni a dost penez na vse potrebne, nema ambice studovat vejsku, tak proc ne, ale stejne si myslim, ze zivotni zkusenosti ji budou chybet a pak bude kolem 40 vsechno dohanet a treba u prace nevim, nevim

ja jsem spis pro deti kolem 25, trosku neco zazit, par let pracovat, cestovat, mit dlouhodoby vztan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
28.12.19 12:09

Vzhledem k tomu, ze se vetsinou jedna o zeny, ktere nemaji zadnou praxi a v podstate hned po skole nastoupi na materskou, nazor na ne mam spis negativni. Pak kdyz ve 30 po 3 detech jdou poprvy do prace, divi se, ze nemohou najit nic v oboru a jeste chteji castecne uvazky, jsou porad na OCR atd… mam jich par v rodine i mezi znamymi a samy kpriznavaji, ze sly na MD protoze nemohly najit praci nebo se jim tam nechtelo atd…
Ja jsem ve 25 dodelala VS a chci mit nejake roky praxe v oboru a neco nasporeno… at se mam po MD kam vratit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
28.12.19 12:12

Tak záleží, pokud se na to 20leta holcina citi, tak proc ne? Ale taky si myslím, ze jí dohoní to, že si nic neužila, neprozila a bude to dohánět ve 40ti.. ale těžko říct, každá to ma jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
28.12.19 12:12

Je mi 20. S pritelem jsme spolu 4 roky. Manzele nejsme, ale vztah mame krasny. Pritel ma dobrou praci. Od mych 16 bydlime spolu (spatna rodinna situace z me strany) chodila jsem po brigadach a pri tom studovala.. 4mesice pred dvacitkou jsem otehotnela.. co si budem, planovane to nebylo, ale uz jsem mela i odpracovano. Materskou jsem dostala. Meli jsme byt, penize, i lasku do ktere mimi privedeme, takze neexistovala jina moznost nez si mimi nechat. Na potrat bych nesla.. syn je na svete a ma vsechno.. snad i to co nepotrebuje, takze si nemyslim, ze byt mlada matka je spatne, pokud ma co diteti dat…Na vysokou jsem jit v planu nikdy nemela a neni to ze bych se nechavala zivit pritelem. Vzdy jsem do naseho rozpoctu prispivala a po skole mela plnohodnotnou praci, do ktere se po materske muzu vratit

Příspěvek upraven 28.12.19 v 12:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
28.12.19 12:14

Proc se ptas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
28.12.19 12:18

Mne je to celkem jedno. Ale je fakt, ze vybudovat si nejakou slusnou pracovni pozici povazuju za dulezite, takze vystudovat obor a ziskat v nem praxi se do 20ti obvykle nestihne. Ale znam i holky co toto zvladaly soubezne, jen to mely narocnejsi. Takze samotny fakt, ze ma zenska ve 20ti dite, neni duvod, abych na ni mela nazor, pokud neznam dalsi okolnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16021
28.12.19 12:23

Proč se ptáš anonyme?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
28.12.19 12:24

Nechapu jen, proc ma nekdo duvod tohle resit..kazdeho vec, kdy ma dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3061
28.12.19 12:26

No vidis, tobe prijde ve 20 brzy na dite a tem co ho tak maji / mely je tvuj nazor uplne u prd** ;) ja mela prvni ve 27, cekame druhe a to se narodi po mych 34. Pro nekoho ja byla uz zase stara, ale holt, kdyz se driv nedarilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
28.12.19 12:28

U nás v 6. třídě porodila 14letá Marcela Grundzová. Jak skloubila mateřskou a výuku na základce se už nepamatuji, už sem ji pak neviděla. Teda přímo neporodila ve třídě, pouze ji praskla voda a soudružka učitelka zavolala sanitku.

Příspěvek upraven 28.12.19 v 12:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6183
28.12.19 12:32

Ja to tak mám, dodělávám si VŠ na mateřské v oboru, ve kterém nebude problém sehnat práci (a zároveň v něm není možný nějaký výrazný posun, takže karierne o nic nepřijdu). Vztah jsme měli 3lety, jsme manželé a je stále hezký - už je to mnohem déle než 3 roky. Škola mi jde prakticky sama, není těžká a učení mi šlo vždycky samo. Pravda, odpracované jsem moc neměla (něco jo), ale nijak nám to nechybí. Kromě RD jsme nikdy na nic nárok neměli a po své druhé „mateřské“ nastoupím normálně do práce, v podstatě ve stejné době, jako mí vrstevníci po VŠ (o asi 2 nebo 3 roky později, ale z mé třídy není nikdo, kdo by dokončil za obvyklých 5 let). Před dětmi jsem si užila pár krátkodobých vztahů, sjezdila s mamkou Evropu a vyšší ambice nikdy neměla. Uvidíme, co bude. Já jsem takto šťastná, život mi dětmi nekončí. Užívám si své koníčky i s nimi (především turistika, běh a sport, beru děti sebou). S přáteli taky kontakt udržuji, mám jich pravda málo, ale já byla vždy spíš introvert a získat si k někomu vztah pro mě bylo a stále je náročné. Za mě - ať si má děti každý kdy chce. Neodsuzuju starší matky ani mladší matky ani kdo ví jaké matky. Nic mi do toho není. Naopak jen obdivuji ty starší (řekněme 40+), protože mám náročnější potomky a občas si říkám, že když jsem unavená já, jak se teprve musí cítit ony :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.12.19 v 12:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
28.12.19 12:33

@PupuP ne vždy to tak musí být, já jsem dostufovala úspěšně sš šla hned do práce nyní pracuji déle jak rok a půl v červenci jsme se stěhovali do vlastního bytu, na který máme hypotéku. V září jsme měli svatbu a nyní jsem v počátku těhotenství. Na miminko jsme si odkládali s manželem peníze (na velké výdaje typu kočárek)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat