Jak se vyhnout rodinným sešlostem

Anonymní
27.12.19 15:45

Jak se vyhnout rodinným sešlostem

Ahoj všem…
Nemáte někdo tip jak se vyhnout rodinným oslavám apod.? Svou rodinu mám svým způsobem ráda, ale jsem celkově jiná než ostatní.. kupříkladu v červnu se chystá v rodině svatba.. vdává se ženská co už jednou vdaná byla, je jí 45 a dělá z toho takový neskutečný cirkus.. a všichni kolem taktéž.. honem si všichni musíme půjčit šaty jako bychom šly na svatbu prezidentovi, na zkoušky líčení apod… Celá rodina si hraje na nějaké nóbl nevím co, přitom je to převlečená faleš, jakmile jeden odejde, okamžitě ho začnou rozebírat, pomlouvat.. akorát se starají o věci do kterých jim nic není a pak po mě chtějí abych někam chodila dělat šaška v půjčených nóbl šatech a chovala se jak přiblblo…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3514
27.12.19 15:48

Já rodinu miluju, ale přiznám se, že kolikrát natvrdo lžu, abych se podobným akcím vyhnula.
Něco mi do toho vleze, onemocním, etc. Ospravedlňuju si to tím, že je to tak lepší pro všechny, protože většinou na sešlostech jen kazím ostatním náladu, ale nadšená z toho nejsem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75956
27.12.19 15:53
@Anonymní píše:
Ahoj všem…
Nemáte někdo tip jak se vyhnout rodinným oslavám apod.? Svou rodinu mám svým způsobem ráda, ale jsem celkově jiná než ostatní.. kupříkladu v červnu se chystá v rodině svatba.. vdává se ženská co už jednou vdaná byla, je jí 45 a dělá z toho takový neskutečný cirkus.. a všichni kolem taktéž.. honem si všichni musíme půjčit šaty jako bychom šly na svatbu prezidentovi, na zkoušky líčení apod… Celá rodina si hraje na nějaké nóbl nevím co, přitom je to převlečená faleš, jakmile jeden odejde, okamžitě ho začnou rozebírat, pomlouvat.. akorát se starají o věci do kterých jim nic není a pak po mě chtějí abych někam chodila dělat šaška v půjčených nóbl šatech a chovala se jak přiblblo…

No, je videt, ze do te rodiny patris, kdyz je pomlouvas na netu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 15:56

@j.a.n.i1 chtěla jsem popsat situaci, ale chápu, vždycky se najde někdo kdo si rýpne ;))

• Citovat
  • Nahlásit
75956
27.12.19 16:00
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 chtěla jsem popsat situaci, ale chápu, vždycky se najde někdo kdo si rýpne ;))

No, ke konstatovani, ze se blbe citis na spolecenskych akcích to fakt nebylo trba uvadet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61432
27.12.19 16:04
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 chtěla jsem popsat situaci, ale chápu, vždycky se najde někdo kdo si rýpne ;))

ja mam podobne akce rada, ale v tomto stylu bych to take nedavala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3071

Mozna je nekdy lepsi uprimne a na rovinu to rict, ze nemas o seslost zajem. Nez se schovavat za vymysl, nemoci a kdovi co jeste :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18339
@Anonymní píše:
Ahoj všem…

Je dobrý si na tom najít pozitivní věci. Věřím, že i zatvrzelá lesana se jednou v životě ráda oblékne do krásných šatů a nechá nalíčit. Platíš to? Dá se vymluvit na peníze, nebo na tom „vydělat“, užít si den, péči, pohoštění… Jinak to „mytí prd.eli“ taky nesnáším, ale opět… Buď se tam na někoho těším, nebo na dobré jídlo, je to na zahradě a má být hezky… Pokud to fakt nejde, tak u těchto mini akci lze semtam použít „něco mi do toho vlezlo“, vzít dobrovolně šichtu v práci třeba na Silvestra… Já tohle moc nechápu, je to přece snadné řešit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 16:07

Zakladatelku úplně chápu. Nejsme všechny stejné, dokonalé, zábavné a nekonečně empatické. Někdy he opravdu lepší se neúčastnit, než tam otráveně být. Co si takhle naplánovat na ten termín dovolenou?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 16:12

Musíš intrikovat a manipulovat. Mám to odzkoušené.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 16:12
@Anonymní píše:
Zakladatelku úplně chápu. Nejsme všechny stejné, dokonalé, zábavné a nekonečně empatické. Někdy he opravdu lepší se neúčastnit, než tam otráveně být. Co si takhle naplánovat na ten termín dovolenou?

No já jsem celkově spíše takový samotář, necítím se dobře ve velké společnosti lidí.. nejhorší je, že pokud bych právě upřímně řekla že se účastnit nechci tak by mě ukamenovali, v tomto ohledu mám bohužel ne moc chápavou rodinu :)

• Citovat
  • Nahlásit
257
27.12.19 16:16
@Anonymní píše:
Ahoj všem…

Máte zdravý rozum, ideal: Dělat že tam přijdu, no a pak si vymyslet, výmluvu všichni budou spokojeni. Nejlepší výmluva člověka napadne, až v okamžiku kdy jí potřebuje. Jsem pro šaškárny, nechat, pro presšmuci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
27.12.19 16:16
@Anonymní píše:
Ahoj všem…

Rejpače najdeš všude. Ignoruj je. Místo aby přispěly k věci tak ti budou psát, že jim vadí styl jakým jsi to napsala :nevim: Co se týká těch rodinných sešlosti tak mne se nejvíc osvědčilo říkat pravdu. Vždycky jsem říkala, že mi velký kolektiv nedělá dobře a že budu radši sama doma a ať se nezlobí… Nebo tak něco. Časem si na to zvykli a je poměrně klid… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
27.12.19 16:29

Mně už se nikdo neptá, každej ví, že nikam nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leisa
27.12.19 16:43

Zakladatelko, chápu tě velmi dobře, část rodiny v Česku funguje na stejném principu.
Na tvém místě bych poslala přání či poblahopřála osobně, ale zároveň hodně v předstihu již nahlásila, že nepřijdu a třebas to i trochu vysvětlila. Možná by ses divila, že by se našel v rodině i někdo další s podobným myšlením :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat