Konec koníčků kvůli miminku?

Anonymní
26.12.19 21:45

Konec koníčků kvůli miminku?

Ahoj holky, jak to máte se svými koníčky po narození mimča? Já jsem dřív malovala, četla, šila… Atd. Milovala jsem večery, kdy jsem se soustředila jen na malování a nemusela od toho odbihat… Po narození mimča šly moje koníčky do kopru. Prvních pár měsíců na ně ani nebyl teda čas. Teď by se přes den hodka dve našly, hlavně tedy večer, jenže malá se vzbouzi a já k ní musím samozřejmě odbihat. A to je kámen úrazu, proč už se koníčkům vůbec nevenuju. To neustálé odbihani mi ty koníčky tak nějak znechutilo, prostě radši než bych od malování třikrát během hodiny odběhla, tak nemaluju. Hrozně mi totiž vadí prerusovana práce. Jediný co teda dělám když mám chvíli času je pročítání příspěvků na emiminu. Vím že je to ubohý, ale jak se mám zase naučit mít svůj koníček ráda? Prostě mne to odbehnuti vždycky vyrusi z koncentrace a než jsem zase schopna zase najet na tu tvořící vlnu tak se na to pak už radši vybodnu… Štve mě to. Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13634
26.12.19 21:49

Mám tři syny, bez věkových rozdílů. Koníčky mám takové, abych mohla zapojit i syny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2919
26.12.19 21:52

A to manzel/pritel neni schopnej dite tech par hodin pohlidat? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6495
26.12.19 21:54

Snazim se to vymyslet tak, abych se dokazala svym konickum venovat i s detma, byt v omezene mire. Teda hlavne hlidanim :D a provoznim radem doma a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 21:56

@Cenarius Je, jenže když malou slyším treba plakát, tak už jen to mně prostě vytrhne z toho soustředění a i když tam letí chlap, a já za malou nemusím, tak jsem z toho nervózní, že jsem tam nesla já… Zatím si nějak nemůžu pomoct abych byla vůči breku imunní… A to vim že se na partnera můžu 100% spolehnout..

• Nahlásit
  • Citovat
3254
26.12.19 21:58

Já bych se bez svých konicku zbláznila. Musím občas dělat i něco jiného, nez se jen starat o děti. Máme 3, nejmenší má 4 mesice, takže teď dělám jen koníčky, co jdou dělat doma (šiju, vymýšlím a vyrábím blbiny potřebné do domácnosti, skladam puzzle…). Jakmile dítě vyroste taky, že ho může někdo hlídat, dělám i všechno ostatní (zpívám ve sboru, chodím cvičit, do divadla..). Odbihani 3× do hodiny je pro mě luxus. Já odbiham častěji a to mimino mám pořád u toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22129
26.12.19 21:58

No, chápu. Též jsem taková, že radši nezačínám když nemám jistotu že nebudu rušená. Takže knížku co jsem dostala loni na vánoce jsem ještě neotevřela. Neumím knížky číst po mnoha částech. Tak čtu články na netu, nebo časopisy. A hodně diskuze. Protože nemám moc kontakt s lidmi venku. Tak si to vynahrazuju virtuálně. Tvořivý koníček plánuju, ale to až bude malý větší a bude ho moct hlídat babička. Manžel pohlídá bez problémů, ale jsme spolu sami málo, takže jsem radši s ním i mimcem, než někde sama. Společný čas je vzácný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
26.12.19 22:00

S jedním dítětem jsem koníčky jakz takž zvládala, s druhým horší a po nástupu do práce je to bída. ale to jsou ryze moje koníčky (bylinky - i když i tam je už honím pro sbírání, přírodní kosmetika…), pak miluji přírodu a sport vůbec, do toho děti teprve zapojuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
26.12.19 22:23

Ja siju, tak si na to vždycky najdu chvilku, až usnou. Máme 3 deti po 2 letech, tak byla období, kdy to šlo hůř, kdy líp. Teď už jsou u toho se mnou :D a samy chtějí zkoušet. Je to boj, ale děti jsou přednější. Za pár let budu mít klid na koníčky, až se mi to nebude líbit. Rostou hrozně rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
26.12.19 22:26

Můj koníček je cestování po ČR, trhy, veletrhy, fesťáky, výstavy, zoo, soutěže, to vše jde i s dítětem - jezdíme cca od 8 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49138
26.12.19 22:28

Tak nalož chlapovi mimčo o víkendu na dvě-tři hodiny drncat do kočáru, to nedají?
S prvním dítkem jsem se k jednomu koníčku vracela po půl roce, prostě měli s tatínkem jeden večer jen spolu. Druhé dítko mě bohužel totéž udělat nenechá… Druhý můj koníček je s dítětem dost nezkloubitelný, takže čekám, až poporoste a bude hlídatelné, však ono to uteče jako voda… A takovým těm nenáročným koníčkům typu knížka nebo háčkování se dokážu věnovat dle nálady, kdyžtak holt odbíhám. Ale druhé dítko chodí spát brzo, tak mám jakž takž volné večery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
26.12.19 22:29

Ja do roka maly nebyla pomalu schopna ani odepsat na smsku, natoz mit nejakyho konicka :lol: ale neboj, zase se to hodi do normalu, az ditko trochu povyroste a bude lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7146
26.12.19 22:30

Mám dvě děti, 20 měsíců věkový rozdíl. Dceři je 5 měsíců, synovi byly dva. Šiju večer, když spí a i přes den, kdy si starší hraje a mladší leží vedle a kouká. Odbíhat sem tam musím, ale žádná tragédie, oni se taky nezblázní, když okamžitě nevylítnu. Ale je pravda, že s prvním jsem taky byla takhle trhlá, jakmile zafňukal, tak jsem letěla. S druhým mě to přešlo, protože bych se musela zcvoknout. Když už brečí, tak zákonitě oba najednou. Mám tvořivé dny a dny, kdy prostě sedím u emimina a Facebooku a nic se mnou nehne. Záleží na stupni únavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
26.12.19 22:31

@Lumíkovec no koníčky na mobilu to jistí vždy, to jde i s miminkem, akorát vařit se při tom moc nedá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11986
26.12.19 22:31

Já mám tvořivé koníčky a tři děti. Normálně tvořím buď si děti dělají svoje nebo se kolem mě motají.
Zvládám i číst knížky.

Problém není dítě, ale ty. Tvoje vnitřní nastavení. Jediná možnost je si to v sobě přenastavit. Hlavně proč máš v sobě výčitky, že jde k malé její otec a ne ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama