Domácí násilí kamarádky mé dcery

Anonymní
26.12.19 20:52

Domácí násilí, poraďte prosím

Omlouvám se za anonym, ale snad chápete…
Moje 15leta dcera má kamarádku a tu bije její nevlastní otec. S dcerou jsou dobré kamarádky často u sebe přespávaji. Už dřív mi dcera říkala že její kamarádku ten nevlastní otec mlátí, ale dneska bylo domluvené že budou holky spát u nás, bylo to domluvené i s její mamkou. Tak jsme je přivezli k nám a za chvíli přijela její mamka s nevlastním otcem, ten ji vážně hrubým násilím nacpal do auta a odjeli. Doma ji zmlatil. Její máma na to neřekla ani slovo, protože podle všeho ten nevlastní otec za mamku splatil dluhy a z toho důvodu drží jak se říká „hubu a krok“

Jen se chci zeptat co s takovouhle situací, jestli tady není nějaký psycholog nebo někdo kdo se touhle problematikou zabývá.
Děkuju moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5312
26.12.19 21:01

To je hrozný…co Bílý kruh, Ospod nebo nějaká krizova linka? Tam by poradili…chudak holka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
26.12.19 21:05

Nahlaste vy sama na Ospod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 21:07
@sahrazad1 píše:
Nahlaste vy sama na Ospod.

Já se bojím abych nějakým způsobem neuškodilo holce. Protože matka všechno zapre

• Nahlásit
  • Citovat
464
26.12.19 21:09
@Anonymní píše:
Já se bojím abych nějakým způsobem neuškodilo holce. Protože matka všechno zapre

Budou si tam zvat, nebo sami dojdou za tou holkou. Prihlizeni nasili, je jako to tolerovat a schvalovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
26.12.19 21:12

Co pozvat matku na kafe a zkusit si s ni promluvit. Pokud nepomuze, tak nahlasit. Nic vic se delat neda :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
26.12.19 21:21
@Mika.ella1 píše:
Co pozvat matku na kafe a zkusit si s ni promluvit. Pokud nepomuze, tak nahlasit. Nic vic se delat neda :nevim:

Asi tak nějak, vyrůstala jsem s nevlastní macechou, o tom co se u nás za násilí na mě dělo nebudu psát. Věř mi, hrozně špatně se poslouchá v dospělosti např. od sousedů:věděli jsme co se u Vás děje…nikdo nic neudělal, nikdo se mě nezastal a jak bych byla ráda, kdybych nemusela mít tak děsivé dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
26.12.19 21:24
@Anonymní píše:
Já se bojím abych nějakým způsobem neuškodilo holce. Protože matka všechno zapre

První bych volala policii místo diskutování na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
26.12.19 21:25

Proč OSPOD? Normálně nahlásit na PČR, pokud je to dlouhodobějšího charakteru. Může se to stupňovat. Na takové frajery někdy stačí pobýt pár měsíců ve vazbě, aby si uvědomili, že takto tedy ne. S matkou bych to neřešila a konala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143

@toma0105 ja to prave nechapu, jak vsichni kdyz je pozde rikaji, no my to vedeli, hrozny to bylo a nikdo ani nehne prstem. :nevim: kdyz jsem byla svedkem tyrani vzdy jsem to nahlasila a vzdy to melo dobry konec :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Enmamma píše:
První bych volala policii místo diskutování na emiminu.

Tak zrovna policie u nich už byla, matka všechno zaprela a policie odjela s tím, že nemůžou nic dělat :/ takhle to dneska chodí

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.12.19 21:26

Zkusenost s tim konkretne nemam. Ale tak selskym rozumem bych to udelala asi takto. Dcera at promluvi s kamaradkou, zdali o pomoc uradu stoji. Pripravila bych ji na variantu, ze to jeji mama popre. Ja myslim, ze by pak se musela sama obratit na ospod a potvrdit jim, co se tam deje, popripade jit na policii. Zalezi, jak by se to vyhodnotilo. Otcim muze byt na 10 dni vyhosten, otazka je zdali se to stane a k cemu ho to vyprovokuje nasledne. Jak v domacim nasilim, tak v ochrane deti existuji predbezna opatreni, aby doslo k ochraneni ditete nebo obeti. Muze to znamenat, ze ji daji k jinym pribuznym ( kdo by ti byl?)nebo do diagnostaku a pak do decaku. Jednala bych s ni narovinu a ujistila ji, ze je to urcite lepsi varianta nez zit s matkou, ktera dovoli, aby ji otcim mlatil. Takhle bych to s ni probrala a na ospod pak muzete zajit spolu. Podle me lepsi nez abys tam sla sama, protoze oni pak udelaji setreni, matka to popre a treba to nechaji byt. A vzhledem k tomu, ze ji doma nema kdo ochranit, bala bych se zavdavat pricinu dalsimu utoku:-( Moc me to mrzi, co musite takhle na Vanoce resit, ale zkusila bych to promyslet velmi dobre nez udelate prvni krok, zaroven vsak neotalet. Mohu doporucit organizaci acorus - maji i anonymni linku, kde podaji zakl. informace. Bily kruh bezpeci nedoporucuji, tak se to strasne strida, vetsina lidi tam pracuje jen chvili a na dohodu - tez maji linku - Dona linka - tam zalezi na koho narazis. Acorus jsou staly zamestnanci s mnoholetou praxi v oboru, tak bych se fakt nebala, ze ti poradi blbe. S domacim nasilim mam osobni zkusenost coby dospela ( manzel).

• Nahlásit
  • Citovat
4858
26.12.19 21:27
@toma0105 píše:
Asi tak nějak, vyrůstala jsem s nevlastní macechou, o tom co se u nás za násilí na mě dělo nebudu psát. Věř mi, hrozně špatně se poslouchá v dospělosti např. od sousedů:věděli jsme co se u Vás děje…nikdo nic neudělal, nikdo se mě nezastal a jak bych byla ráda, kdybych nemusela mít tak děsivé dětství.

Je mi to moc líto, ale věř mi, že kdybych byla já vaše sousedka, tak tam máte policii raz dva a kdyby to nepomohlo, tak volám třeba kriminálku. Já bych Tě tam nenechala, já popadla i ségru a odvedla si jí k sobě domů, aby měla hezčí dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 21:29
@Anonymní píše:
Zkusenost s tim konkretne nemam. Ale tak selskym rozumem bych to udelala asi takto. Dcera at promluvi s kamaradkou, zdali o pomoc uradu stoji. Pripravila bych ji na variantu, ze to jeji mama popre. Ja myslim, ze by pak se musela sama obratit na ospod a potvrdit jim, co se tam deje, popripade jit na policii. Zalezi, jak by se to vyhodnotilo. Otcim muze byt na 10 dni vyhosten, otazka je zdali se to stane a k cemu ho to vyprovokuje nasledne. Jak v domacim nasilim, tak v ochrane deti existuji predbezna opatreni, aby doslo k ochraneni ditete nebo obeti. Muze to znamenat, ze ji daji k jinym pribuznym ( kdo by ti byl?)nebo do diagnostaku a pak do decaku. Jednala bych s ni narovinu a ujistila ji, ze je to urcite lepsi varianta nez zit s matkou, ktera dovoli, aby ji otcim mlatil. Takhle bych to s ni probrala a na ospod pak muzete zajit spolu. Podle me lepsi nez abys tam sla sama, protoze oni pak udelaji setreni, matka to popre a treba to nechaji byt. A vzhledem k tomu, ze ji doma nema kdo ochranit, bala bych se zavdavat pricinu dalsimu utoku:-( Moc me to mrzi, co musite takhle na Vanoce resit, ale zkusila bych to promyslet velmi dobre nez udelate prvni krok, zaroven vsak neotalet. Mohu doporucit organizaci acorus - maji i anonymni linku, kde podaji zakl. informace. Bily kruh bezpeci nedoporucuji, tak se to strasne strida, vetsina lidi tam pracuje jen chvili a na dohodu - tez maji linku - Dona linka - tam zalezi na koho narazis. Acorus jsou staly zamestnanci s mnoholetou praxi v oboru, tak bych se fakt nebala, ze ti poradi blbe. S domacim nasilim mam osobni zkusenost coby dospela ( manzel).

Děkuju moc. Ještě má babičku ta by se o ní mohla starat. Všechno s ní proberu ať se zacne konečně něco dít

• Nahlásit
  • Citovat
1143
26.12.19 21:30
@Anonymní píše:
Tak zrovna policie u nich už byla, matka všechno zaprela a policie odjela s tím, že nemůžou nic dělat :/ takhle to dneska chodí

Tak pokud tam bude policii nekdo volat casteji, pak uz asi mamince zapirani tolik nepomuze. Ma holka modriny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama