Nemám ráda svoje dítě

Anonymní
27.12.19 23:41

Nemám ráda svoje dítě

Jak začít… Se špatným partnerem po 4 měsících známosti jsem zjistila těhotenství. Vše bylo dobré do 4 měsíce. Doktor zjistil u plodu vývojovou vadu. Byl mi doporučen potrat a na ten jsem i chtěla jít. Byla jsem v čekárně připravená na potrat. Doktor na příjmu ale měl jiný názor a přemluvil nás. Dítě po operaci bude žít nebo ne. Od toho asi něco v mém těle umřelo. Na dítě jsem nic nakupovala a ani necítila moc pohybů. Císař byl domluvený na 37 týden ale dítě chtělo dříve. Porod se konal v 34 týdnů v úplné narkóze. Syn byl ihned sanitkou převezen do dětské nemocnice na několika hodinovou operaci. Syna jsem viděla 4 dny po porodu. Byl v inovátoru. Pochvala jsem si malého až po 3 týdnech. Po 5 týdnech jsem si nesla dítě domů. Starala jsem se jak to jen šlo ale cit/láska nikde. Jak měl syn 2,5 roku vztah s jeho otcem byl hrozný. Byla jsem i občas mlácená. Opustila jsem ho a když měl syn 3 roky já měla jiný vztah. Ale starání o syna no nevím jak to popsat. Necítila jsem stálé k němu nic. Naskytla se šance dojet do zahraničí. Odjela jsem a dal žil s otcem a jeho partnerkou. Byla jsem pryč do 7 let syna. Syn se u otce a jeho partnerky neměl dobře a tak začal žít s mojí mamkou. Kde stále žije. Já se tam občas zastavím ale on mi vadí. Je to jako když mám na něj alergii. Mám teď 2 leté dítě a je to úplně jiné. Moc ho miluji, strašně se o něho bojím. Pamatu ji si první okamžik když mi ho sestra ukázala ihned na sále. Jeden doktor tvrdí, že jsem nenavázala s prvním ditetem vzha díky odloučení po porodu. Nevím zda vyhledat nějakou pomoc. Moje mamka chce, aby se synem trávila čas ale já prostě nemohu. Nedělá mi to vůbec dobře…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

11496
27.12.19 23:49

Jo vyhledej odbornou pomoc, uz kvuli synovi. Musi mu byt hrozne, kdyz rodice maji,, nove,, deti a on musi bydlet s babickou :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
27.12.19 23:50

:nevim: :hug: :hug: Určite bych to zkusila probrat se psychologem. Bohuzel situace byla spatna a i to se odrazilo na Tvem vztahu s malým. Psycholog ti pomuze odbourat Alespon alergii na nej. Prijde mi, že si do nej vložila celou frustraci z te kapitoly života, ale nedovedu posoudit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
27.12.19 23:50

Tak já se nedivím tvým pocitům. Nedivím se tomu, že ti pohled na něj, nedělá dobře. Vybaví se ti totiž vsechno to zlý a špatný, co se ti dělo. Jako navrat dl minulosti. Vidíš svoje selhání, to, že jsi ho opustila, to, jak nemocný se narodil, to s jak špatným člověkem jsi ho měla. Asi lituješ, že se narodil a představuješ si, jak by všechno bylo jednodušší. Ale on tu je a jeho život má smysl a ty se musíš podívat do tváře svojí minulosti a vyrovnat se s ní. A až se s ní vyrovnáš, budeš se moct bez negativních emocí podívat i do očí svému prvnímu synovi. Vyhledej psychologa, psychoterapeuta a vyřeš to v sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21301
27.12.19 23:51
@Anonymní píše:
Jak začít… Se špatným partnerem po 4 měsících známosti jsem zjistila těhotenství. Vše bylo dobré do 4 měsíce. Doktor zjistil u plodu vývojovou vadu. Byl mi doporučen potrat a na ten jsem i chtěla jít. Byla jsem v čekárně připravená na potrat. Doktor na příjmu ale měl jiný názor a přemluvil nás. Dítě po operaci bude žít nebo ne. Od toho asi něco v mém těle umřelo. Na dítě jsem nic nakupovala a ani necítila moc pohybů. Císař byl domluvený na 37 týden ale dítě chtělo dříve. Porod se konal v 34 týdnů v úplné narkóze. Syn byl ihned sanitkou převezen do dětské nemocnice na několika hodinovou operaci. Syna jsem viděla 4 dny po porodu. Byl v inovátoru. Pochvala jsem si malého až po 3 týdnech. Po 5 týdnech jsem si nesla dítě domů. Starala jsem se jak to jen šlo ale cit/láska nikde. Jak měl syn 2,5 roku vztah s jeho otcem byl hrozný. Byla jsem i občas mlácená. Opustila jsem ho a když měl syn 3 roky já měla jiný vztah. Ale starání o syna no nevím jak to popsat. Necítila jsem stálé k němu nic. Naskytla se šance dojet do zahraničí. Odjela jsem a dal žil s otcem a jeho partnerkou. Byla jsem pryč do 7 let syna. Syn se u otce a jeho partnerky neměl dobře a tak začal žít s mojí mamkou. Kde stále žije. Já se tam občas zastavím ale on mi vadí. Je to jako když mám na něj alergii. Mám teď 2 leté dítě a je to úplně jiné. Moc ho miluji, strašně se o něho bojím. Pamatu ji si první okamžik když mi ho sestra ukázala ihned na sále. Jeden doktor tvrdí, že jsem nenavázala s prvním ditetem vzha díky odloučení po porodu. Nevím zda vyhledat nějakou pomoc. Moje mamka chce, aby se synem trávila čas ale já prostě nemohu. Nedělá mi to vůbec dobře…

Terapie určitě. Ale vzhledem k tomu, co syn už vytrpěl, bych z něj pokusného králíka tvé znovunalezené lásky nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
27.12.19 23:51

Tak ten kluk už má nějaký to doživotní trauma skoro zajištěný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
27.12.19 23:57

Uměla by ses syna vzdát? Dát ho k adopci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 00:08

Chudak kluk :,(. Bala bych se, aby pak v puberte bezacal rebelovat, nedelal babicce naschvaly a pak v budoucnu nebil sve dite ci partnerku.. On potrebuje lasku, kazdy ji potrebuje.. Jednou jsi ho porodila a neni to stene, abys ho pak dala do utulku, ze to proste nevyslo.. :?

Prosim anonym, budu psat o jinych.. Toto udelaly dve zeny v mem okoli - opustily sve dite. Obe take odjely do zahranici a s jinym partnerem si poridily dalsi dite, ktwre neopustily. S prvnim ditetem maji sileny vztah. Vlastne skoro zadny..

Pak znam jeste tedy jeden takovy pribeh.. Matka opustila sve 2 deti a zvolila svobodny zivot. Deti zily s otcem alkoholikem a jeho dalsimi dvemi detmi s jinou zenou. Meli strasne detstvi.. Obema dnes tahne na 40let. Jsou oba uspesni ve sve praci, vlastne veelmi uspesni a dobre vydelavajici.. Ale le nespu si mnoho traumat.. Ani jeden nema deti. A minimalne jeden z nich ma problemy s alkoholem.. To chces pro sveho syna??

Vyhledej psychologa! A take zkuste terapii spolu se synem. Abyste k sobe nasli cestu.. Preji hodne stesti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
11696
28.12.19 00:16
@poučená píše:
Uměla by ses syna vzdát? Dát ho k adopci?

7leté dítě? to je nesmysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
28.12.19 00:25
@stinga píše:
7leté dítě? to je nesmysl

Já se ptám zakladatelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11696
28.12.19 00:31

@poučená no to vím taky, ale je nesmysl dávat 7leté dítě k adopci, jedině by ho adoptovala ta babička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 00:35

Najít cestu… Ze začátku to šlo (přes prázdniny u nás byl doma dost často - zoo, bazény a další akce) ale začal zneužívat situace - to řekla i paní na sociálce. Syn než se dostal k babičce byl zakřiknuty, málo kamaradu a ani ve třídě se moc neprojevoval. U babičky se začal měnit. Má teď kamarády a spíš ze sebe dělá machra. Ve tride mají chlapce a ten také žije s babičkou ale z výchovných důvodů. udělala jsem mu krásnou oslavu narozenin - s celou rodinou + dost + balónky + dárky, na mikuláše - si vzal nadílku a žádné děkuji, Vánoce - začal u stromku brečet, že minulý rok dostal více dárků. Pistole nerf je moc malá atd. Člověk mu chce udělat radost a žádný vděk. Minule vánoce dostal dohromady 6 lego stavebnic. Když za ním přijedu na návštěvu využívá situaci jak hrát na telefonu hry. U babičky se má velice moc dobře a lásku od ní dostává. Ona mu dává se mnou nedělala - chodila do práce, pila a já byla se babičkou. Chodí s ním na výlet, různé akce, hodně se mu věnuje…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.12.19 00:37
@poučená píše:
Já se ptám zakladatelky.
babička má syna ve výhradní péči. Se svěření do péče souhlasil i otec syna.
  • Nahlásit
  • Citovat
21301
28.12.19 00:47
@Anonymní píše:
Najít cestu… Ze začátku to šlo (přes prázdniny u nás byl doma dost často - zoo, bazény a další akce) ale začal zneužívat situace - to řekla i paní na sociálce. Syn než se dostal k babičce byl zakřiknuty, málo kamaradu a ani ve třídě se moc neprojevoval. U babičky se začal měnit. Má teď kamarády a spíš ze sebe dělá machra. Ve tride mají chlapce a ten také žije s babičkou ale z výchovných důvodů. udělala jsem mu krásnou oslavu narozenin - s celou rodinou + dost + balónky + dárky, na mikuláše - si vzal nadílku a žádné děkuji, Vánoce - začal u stromku brečet, že minulý rok dostal více dárků. Pistole nerf je moc malá atd. Člověk mu chce udělat radost a žádný vděk. Minule vánoce dostal dohromady 6 lego stavebnic. Když za ním přijedu na návštěvu využívá situaci jak hrát na telefonu hry. U babičky se má velice moc dobře a lásku od ní dostává. Ona mu dává se mnou nedělala - chodila do práce, pila a já byla se babičkou. Chodí s ním na výlet, různé akce, hodně se mu věnuje…

Za hračky si ho nekoupíš. Zmizíš v dáli a myslíš, že on k tobě bude cítit vděk? Za co? Aspoň babka na stará kolena trochu obrátila, má možná černé svědomí s tebou a snaží se napravit, co se dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
28.12.19 00:48
@Anonymní píše:
babička má syna ve výhradní péči. Se svěření do péče souhlasil i otec syna.

Dobře.
Rozhodně musíte pro své dítě udělat maximum: Uvolnit v sobě ten podivný blok nelásky. Protože normální to není. Vaše maminka má pravdu, když po vás chce, abyste se jako matka ke svému synovi chovala. Samozřejmě, že to bez odborné pomoci nezvládnete. Odbornou pomoc vyhledejte. A i tu alternativní. Držím palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama