Jaký pořídit notebook?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1316
5.11.21 15:57

Jaký pořídit notebook?

Ahoj. Jdu si za vámi pro radu. Chtěla bych si pořídit nový notebook. Jsem úplně analfabet na techniku a nemám se s kým poradit. Notebook budu používat na surfování po internetu, prohlížení uložených fotek, sledování stažených filmů, psaní emailu a 3 letému synovi na něm budu pouštět přes dvd pohádky. Cenu si představuji tak 8-10 tisíc. Vůbec nemám přehled ani nevím, jaké bych měla mít požadavky úměrně k ceně? Přemýšlím, snad jen aby byl trošku odolný na manipulaci, měl dobrou výdrž baterie, zvlášť číselnou klávesnici…opravdu nevím.

Poradíte? Zkusím označit @arinecka, jestli by věděla, už mi dobře poradila ohledně mobilu :)

Děkuju všem za rady a doporučení :kytka:

EDIT: ještě pripisu, že v O2 mi v nabízejí Acer Aspire 1 za 8,5 tisíce…je to dobrá nabídka?

Příspěvek upraven 05.11.21 v 16:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10778
5.11.21 16:06

Spíš se dívej na velikost monitoru a s tím spojenou hmotnost a možnost přenosu. Chceš větší obrazovku na ty filmy a prohlížeč nebo spíš menší, aby se dal snadno přenášet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
5.11.21 16:20

@Cenarius dala bych spíš přednost větší obrazovce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
5.11.21 16:29

@Cenarius ještě jsem do úvodního příspěvku dopsala dodatek…Co myslíš, byl by to dobrý kup :think:? Děkuju :)!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
5.11.21 17:06
@mimart píše:
@Cenarius ještě jsem do úvodního příspěvku dopsala dodatek…Co myslíš, byl by to dobrý kup :think:? Děkuju :)!

Malá obrazovka, úplně vyprodejovy model co už nikde není, šíleně malé místo na disku a nemá mechaniku na přehrávání DVD. Takže uplnej odpad co se snaží nějak udat, nebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
5.11.21 17:08

@mimart koukám, že největší problém bude ona mechanika na DVD, evidentně se NTB už dělají vyloženě bez nich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
5.11.21 17:25
@Cenarius píše:
Malá obrazovka, úplně vyprodejovy model co už nikde není, šíleně malé místo na disku a nemá mechaniku na přehrávání DVD. Takže uplnej odpad co se snaží nějak udat, nebrat.

Ty jo, moc ti děkuju za info :palec:!! Jesteze jsem se poradila a nekyvla jim na to :potlesk:! A to mi řekli, že původní cena je o 3 tisíce vyšší, ze za těch 8,5 to bude v nějaké superakci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
5.11.21 17:30
@Cenarius píše:
@mimart koukám, že největší problém bude ona mechanika na DVD, evidentně se NTB už dělají vyloženě bez nich

Aha, tak to jsem už vůbec nevěděla! Já mám notebook starý asi 10 let a tam ten přehrávač na dvd je. To mě nenapadlo, že už jej neinstaluji, ale chápu, že k tomu nějaký důvod je :think: Takže myslíš, že s dvd přehrávačem už ntb asi nesezenu, že?
Ale ještě jednou děkuju za ten Acer…já už vážně uvažovala o koupi, v pondělí bych pro něj jela :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10276
5.11.21 18:46

DVD přehrávač už nepotřebuješ, dneska se filmy stahují nebo sledují online ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
5.11.21 18:47
@mimart píše:
Ty jo, moc ti děkuju za info :palec:!! Jesteze jsem se poradila a nekyvla jim na to :potlesk:! A to mi řekli, že původní cena je o 3 tisíce vyšší, ze za těch 8,5 to bude v nějaké superakci!

Nakopat je do zadku, za těch 8 to je všude i bez akce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
5.11.21 18:51

@mimart https://notebooky.heureka.cz/…-g7-1l3z3ea/#… tento jsem koukal, že (dle mě) nevypadá tak špatně. Kdybych měl tvoje parametry výběru, tak bych asi koupil tento.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
5.11.21 19:04

@Cenarius
Tak v dnešní době není problém dokoupit externí mechaniku. Ale jo, taky by mě to štvalo, že ji ntb nemá. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15446
5.11.21 19:19
@Wenn.Nox píše:
@Cenarius
Tak v dnešní době není problém dokoupit externí mechaniku. Ale jo, taky by mě to štvalo, že ji ntb nemá. :lol:

On ještě někdo používá na notebooku mechaniku? I výuková CD k učebnicím do školy jsou běžně dostupná on-line. Pro mě by to asi nebyl hlavní parametr výběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
5.11.21 20:05

@Cenarius děkuju, při chvilce času na to určitě mrknu :)!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
5.11.21 20:08
@Cenarius děkuju, při chvilce času na to určitě mrknu :)!!
@AnastazieB píše:
DVD přehrávač už nepotřebuješ, dneska se filmy stahují nebo sledují online ;)

Syn dostal jako dárek (sice použité) dvd s pohádkama v moc pěkných obalech, tak by si je chtěl přehrávat takto :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat