Jaký se dává dar na křtiny?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 25.07.18 14:14
Jaký se dává dar na křtiny?

Ahoj ženy, jsem pozvána s rodinou na křtiny vůbec nevím co koupit jako dárek? Nejsem věřící a nevím jestli je vhodné dat peníze do obálky? Oblečení i všechno ostatní miminko má. Vím, ze kmotra prý koupí zlatý řetízek s křížkem. Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

plenkovedorty
Kecalka 235 příspěvků 25.07.18 14:21

Kdyby jsi chtěla, můžeš darovat plenkový dort. Já je přímo dělám a k této příležitosti si je dost často objednávají. Je to velmi praktické. Mrkni sem https://www.facebook.com/babydorty/ a třeba tě tento nápad inspiruje :)

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 25.07.18 14:22

@rozmaryna1234 kupovala jsem malou zlatou cihlicku. Dají se pořídit v různé gramazi.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 25.07.18 14:22
@rozmaryna1234 píše:
Ahoj ženy, jsem pozvána s rodinou na křtiny vůbec nevím co koupit jako dárek? Nejsem věřící a nevím jestli je vhodné dat peníze do obálky? Oblečení i všechno ostatní miminko má. Vím, ze kmotra prý koupí zlatý řetízek s křížkem. Děkuji za rady

Co třeba dětská bible..?

Cranberrka
Stálice 87 příspěvků 25.07.18 14:23

Já dávala knížku s venovanim: Broucci (J. Karafiát) a Bible ke křtu (je dětská a moc hezky ilustrovana)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 25.07.18 14:28

Jsi si jistá, ze se dárek očekává? U nas v širokém okolí neznám nikoho, kdo by to takto vyžadoval. Pokud vím, tak ke křtu dává dárek pouze kmotr(kmotra) (u nas je i zvykem, ze zařídí roušku a svíčku). Ja všem pozvanym i přímo psala, ze dárky nosit nemají.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 25.07.18 14:32

co vím, tak ke křtu dává dar povětšinou kmotr (teda v mém okolí). Takže bych se hlavně zeptala rodičů, jestli se nějaký dárek vůbec očekává.
Jinak dětská bible bych řekla, že je krásný dárek ;)

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 25.07.18 14:33

@Marie432875 Právě, ze příbuzný budou všichni něco kupovat, tak abych tam nebyla za blbce a nic nepřinesla. Chtěla jsem původně udělat dort se jménem, ale v těchto vedrech by tekl.

Limi123
Závislačka 3569 příspěvků 25.07.18 14:46

U nas davali prarodice zlatou minci, krizek nebk tak.
Kmotra dala bibli.

Ostatni hracky nebo tak, proste drobnost, nekdo nic - take jsme nic necekali.

Co me opravdu mrzi, ze jsme nedostali zadnou detskou ilustrovanou Bibli s obrazky. Ty se muzou sejit klidne i tri ruzne a je to dobre. Budu ji ted kupovat.

Takze za me nejakou Bibli pro nejmensi, i pokud nejsi verici. Prakticky vzato je to obrazkova knizka s pribehy treba o pocatku sveta, o tom, jak velryba sezrala Jonase a tak.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 25.07.18 14:46

@rozmaryna1234 aaaaha, tak to chápu. Tak myslim, ze obleceni neurazi nikdy - klidne i větší veci uz na podzim. Nebo treba nějaká pokladnicka s malým vkladem. Pokud chceš neco pamatecniho a drazsiho, tak zlato, přívěsek, investiční mince…

plenkovedorty
Kecalka 235 příspěvků 25.07.18 14:47

Je slušností dárek přinést. Většinou se pořádá i rodinný oběd a tím se to tak nějak vykompenzuje. Asi by mě tzn liskala hanba, kdybych měla přijít s prázdnýma rukama, však nějaká drobnost pro miminko nezabije a rodiče určitě potěší..

Limi123
Závislačka 3569 příspěvků 25.07.18 14:48
@plenkovedorty píše:
Je slušností dárek přinést. Většinou se pořádá i rodinný oběd a tím se to tak nějak vykompenzuje. Asi by mě tzn liskala hanba, kdybych měla přijít s prázdnýma rukama, však nějaká drobnost pro miminko nezabije a rodiče určitě potěší..

Tak to bych nerekla, ze by nekoho liskala hanba. Ale darek potesi.

plenkovedorty
Kecalka 235 příspěvků 25.07.18 14:51

@Limi123 Tyjo..tak mě jo no :D. Mám to asi hozený jinak.. :kytka:

Eule
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 25.07.18 14:55

https://www.krestanskydarek.cz/obchod/ tady je vše možné s křesťanskou tématikou
https://www.fler.cz/…rani-7544786 kupovala jsem synovcovi nad postýlku
pak se dá koupit dětská bible i bible ke křtu :-)

Kristakristina
Povídálka 17 příspěvků 25.07.18 15:12

obří balík papírových plen? Účelný dar?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >