Reklama

Jaký se dává dar na křtiny?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 25.07.18 14:14
Jaký se dává dar na křtiny?

Ahoj ženy, jsem pozvána s rodinou na křtiny vůbec nevím co koupit jako dárek? Nejsem věřící a nevím jestli je vhodné dat peníze do obálky? Oblečení i všechno ostatní miminko má. Vím, ze kmotra prý koupí zlatý řetízek s křížkem. Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

plenkovedorty
Kecalka 224 příspěvků 25.07.18 14:21

Kdyby jsi chtěla, můžeš darovat plenkový dort. Já je přímo dělám a k této příležitosti si je dost často objednávají. Je to velmi praktické. Mrkni sem https://www.facebook.com/babydorty/ a třeba tě tento nápad inspiruje :)

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 25.07.18 14:22

@rozmaryna1234 kupovala jsem malou zlatou cihlicku. Dají se pořídit v různé gramazi.

Malike
Extra třída :D 11586 příspěvků 25.07.18 14:22
@rozmaryna1234 píše:
Ahoj ženy, jsem pozvána s rodinou na křtiny vůbec nevím co koupit jako dárek? Nejsem věřící a nevím jestli je vhodné dat peníze do obálky? Oblečení i všechno ostatní miminko má. Vím, ze kmotra prý koupí zlatý řetízek s křížkem. Děkuji za rady

Co třeba dětská bible..?

Cranberrka
Stálice 87 příspěvků 25.07.18 14:23

Já dávala knížku s venovanim: Broucci (J. Karafiát) a Bible ke křtu (je dětská a moc hezky ilustrovana)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 25.07.18 14:28

Jsi si jistá, ze se dárek očekává? U nas v širokém okolí neznám nikoho, kdo by to takto vyžadoval. Pokud vím, tak ke křtu dává dárek pouze kmotr(kmotra) (u nas je i zvykem, ze zařídí roušku a svíčku). Ja všem pozvanym i přímo psala, ze dárky nosit nemají.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19303 příspěvků 25.07.18 14:32

co vím, tak ke křtu dává dar povětšinou kmotr (teda v mém okolí). Takže bych se hlavně zeptala rodičů, jestli se nějaký dárek vůbec očekává.
Jinak dětská bible bych řekla, že je krásný dárek ;)

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 25.07.18 14:33

@Marie432875 Právě, ze příbuzný budou všichni něco kupovat, tak abych tam nebyla za blbce a nic nepřinesla. Chtěla jsem původně udělat dort se jménem, ale v těchto vedrech by tekl.

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 25.07.18 14:46

U nas davali prarodice zlatou minci, krizek nebk tak.
Kmotra dala bibli.

Ostatni hracky nebo tak, proste drobnost, nekdo nic - take jsme nic necekali.

Co me opravdu mrzi, ze jsme nedostali zadnou detskou ilustrovanou Bibli s obrazky. Ty se muzou sejit klidne i tri ruzne a je to dobre. Budu ji ted kupovat.

Takze za me nejakou Bibli pro nejmensi, i pokud nejsi verici. Prakticky vzato je to obrazkova knizka s pribehy treba o pocatku sveta, o tom, jak velryba sezrala Jonase a tak.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 25.07.18 14:46

@rozmaryna1234 aaaaha, tak to chápu. Tak myslim, ze obleceni neurazi nikdy - klidne i větší veci uz na podzim. Nebo treba nějaká pokladnicka s malým vkladem. Pokud chceš neco pamatecniho a drazsiho, tak zlato, přívěsek, investiční mince…

plenkovedorty
Kecalka 224 příspěvků 25.07.18 14:47

Je slušností dárek přinést. Většinou se pořádá i rodinný oběd a tím se to tak nějak vykompenzuje. Asi by mě tzn liskala hanba, kdybych měla přijít s prázdnýma rukama, však nějaká drobnost pro miminko nezabije a rodiče určitě potěší..

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 25.07.18 14:48
@plenkovedorty píše:
Je slušností dárek přinést. Většinou se pořádá i rodinný oběd a tím se to tak nějak vykompenzuje. Asi by mě tzn liskala hanba, kdybych měla přijít s prázdnýma rukama, však nějaká drobnost pro miminko nezabije a rodiče určitě potěší..

Tak to bych nerekla, ze by nekoho liskala hanba. Ale darek potesi.

plenkovedorty
Kecalka 224 příspěvků 25.07.18 14:51

@Limi123 Tyjo..tak mě jo no :D. Mám to asi hozený jinak.. :kytka:

Eule
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 25.07.18 14:55

https://www.krestanskydarek.cz/obchod/ tady je vše možné s křesťanskou tématikou
https://www.fler.cz/…rani-7544786 kupovala jsem synovcovi nad postýlku
pak se dá koupit dětská bible i bible ke křtu :-)

Kristakristina
Povídálka 17 příspěvků 25.07.18 15:12

obří balík papírových plen? Účelný dar?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama