Jaký tablet pořídit na VŠ?

17
24.11.20 16:05

Jaký tablet pořídit na VŠ?

Ahoj,
chtěla bych poprosit o radu ohledně tabletu ke studiu. Ráda bych si ke studiu dělala poznámky na tabletu se stylusem nebo perem, jenze vubec jsem nenasla treba tablet, ktery by dovoloval polozit si ruku, tak aby ji nesnimal a bylo to pro me prirozene. Vim, ze nektere iPady to uz umi, ale ja za zadnou cenu nechci apple, jedine android nebo MS.
Nevite nekdo o takovem tabletu, nebo nemate sami zkusenost s nejakym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
800
24.11.20 16:13

Já teda jako vysokoškolák myslím, že když už tak notebook, ale mně se nechce tahat ani jedno, takže si dělám poznámky do sešitu. Stejně toho není moc, protože na přednášky nechodím a semináře nejsou od toho, aby se celou hodinu dělali zápisky do sešitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
24.11.20 16:13

Místo tabletu si porid lehký notebook. Ten se Ti na přednášky bude hodit víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
24.11.20 16:17

Myslela jsem si to samé, co ty, než jsem nastoupila na VŠ, nicméně praxe mi ukázala, že tablet je na nic, stejně jsem tahala notebook, osvědčil se mi s uhlopříčkou 13, není ani malý ani velký. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7561
24.11.20 16:19

Přítlak ruky se dá nastavit, to bych jako problém neviděla. Píšu běžné, ruku mi to nesnímá. Nastavovala jsem ve OneNote - tedy mimo OS.

Osobně mám ten i Pad, tak víc neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7561
24.11.20 16:20

Jo a osobně bych taky spíš radila konvertibilní ntb než tablet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3858
24.11.20 16:20

Tablet je k ničemu, to nevyužiješ… taky si myslím, jak už holky zmínily, raději menší noťásek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
24.11.20 16:23

Před nedávnem jsem řešila to samé, ale nechala jsem si poradit a koupila jsem si raději notebook. Je maličký a lehky, takže s přenasenim není žádný problém. A je fakt, že seminarky si na tabletu neumím představit psát, tak jsem ráda, že jsem se nechala ukecat k notasu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.11.20 16:36

@Whitedog @SAJ @Kotatko03 @Janickalll a myslíte, že na ntb půjdou dělat zápisky „od ruky“ jakože prostě nějaký stylus nebo pero na to bude psát + dovolil by mi oprit si ruku o obrazovku… Mě ani nejde tolik o to kam to budu psat, spis o to, že si chci dělat ruční poznámky, ale nechce se mi tahat halda sešitů, kde to navíc bude nepřehledné…

P. S. jde o to, ze ja notas mam, ale je velky a tezky, tak potrebuju jen neco prenosneho, kam bych si delala poznamky a na seminarkach atd bych uz pracovala na ntb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
24.11.20 16:40

@kati38 já mám od lenova s perem, je to hračka za cca 30tis už ale.. otočný notebook yoga. Jinak je to teda super hračka, miluji ho. To co chceš dovolí.

Měla jsem i malý, té samé značky, ale tam mi vadila rychlost i velikost, přestože to byl win. a pro mě tím pádem nejpohodlnější.

Tady ten notebook opravdu doporučuji, mám to jako sešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.11.20 16:43

@Altavista a jak jsem rikala, kdyz treba pises s perem, muzes si oprit ruku? nebo dala bys mi prosim primo nejaky link, abych se na nej mohla podivat? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
24.11.20 16:50
@kati38 píše:
@Altavista a jak jsem rikala, kdyz treba pises s perem, muzes si oprit ruku? nebo dala bys mi prosim primo nejaky link, abych se na nej mohla podivat? :D

Jasný, jinak bych nemohla kreslit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.11.20 16:57
@Altavista píše:
Jasný, jinak bych nemohla kreslit :D

tak to je super :) já vím, byl to pitomy dotaz :zed: ale zeptat jsem se musela, protoze jsem se prave divala na spoustu tabletu tableto-pc, ale nikde tohle neuvadi a kdyz se divam treba na YT, jak s tim pisou, tak prave maji tu ruku mimo, coz je pro me nemyslitelne…
Dala by jsi mi teda prosim nejaky link nebo treba jen jaky model mas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
24.11.20 17:00

Ono je to u toho pera nějak tak, že ho upřednostňuje a pak nevnímá ruku, takže musím pero zvednout a jet rukou.

Jinak sám při překlopení se ptá jestli chceš režim tablet nebo mít stále pc. A člověk si strašně zvykne u notasu na dotykový displej. Je to můj druhý dotykový a už to bez toho nedávám, silný zvyk :D

Máš to v sz :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wag.Marťa
24.11.20 17:02

Jako lépe si pamatuju, když si to píšu ručně, ale asi si příští rok budu muset zvyknout na jiný režim na notebooku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat