Nalezený iPad

Anonymní
20.11.20 17:46

Nalezený iPad

Ahoj
No kde začít..táta je taxikář a před nějakým tím rokem si u něj někdo zapomněl v taxiku iPad, vypadá docela draze, bohužel se nám přes to nepovedlo kontaktovat majitele (zařízení je hlavně v čínštině) A jelikož se mu to takhle stalo s iPhonem už dřív, nechtěl jít na policii, protože ho tam poslali někam a řekli mu, že to určitě ukradl a má jen špatné svědomi :zed: No každopádně, taťka ho vozil přes rok v autě, kdyby se majitelé pro něj vrátili, ale nic. Ale jelikož už je to docela doba, nevím co s tím mám dělat :nevim: teď mi to dal do ruky a řekl, ať s tím něco udělám, ale není pozdě na to, dát to na policii? Když už je to delší doba a majitel byl cizinec :? Snažila jsem se do toho dostat podle nějakého id a i po těch letech kontaktovat majitele, ale je to zablokované a jak říkam, v cizím jazyce..Cítila bych se špatně to prodat, přeci jenom nejsem nějaký kriminálník. Tak se chci zeptat, je pozdě na to, zkusit to u jiné policie? I když se to nevyřeší..Prostě pro lepší pocit asi :)
Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3800
20.11.20 17:54

Dala bych do ztrat nalezu, nejde to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
20.11.20 17:54

Já bych zasla spis na prodejnu Apple a odevzala. Oni by měli byt přece schopni z toho získat údaje a kdo to má registrované a kontaktovat ho. Kdyby to byla jina značka, tak přes policii, ale zrovna Apple je lepší přímo k nim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
20.11.20 18:11

Obrátila bych se na apple podporu, oni poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12196
20.11.20 18:38
@Anonymní píše:
Ahoj
No kde začít..táta je taxikář a před nějakým tím rokem si u něj někdo zapomněl v taxiku iPad, vypadá docela draze, bohužel se nám přes to nepovedlo kontaktovat majitele (zařízení je hlavně v čínštině) A jelikož se mu to takhle stalo s iPhonem už dřív, nechtěl jít na policii, protože ho tam poslali někam a řekli mu, že to určitě ukradl a má jen špatné svědomi :zed: No každopádně, taťka ho vozil přes rok v autě, kdyby se majitelé pro něj vrátili, ale nic. Ale jelikož už je to docela doba, nevím co s tím mám dělat :nevim: teď mi to dal do ruky a řekl, ať s tím něco udělám, ale není pozdě na to, dát to na policii? Když už je to delší doba a majitel byl cizinec :? Snažila jsem se do toho dostat podle nějakého id a i po těch letech kontaktovat majitele, ale je to zablokované a jak říkam, v cizím jazyce..Cítila bych se špatně to prodat, přeci jenom nejsem nějaký kriminálník. Tak se chci zeptat, je pozdě na to, zkusit to u jiné policie? I když se to nevyřeší..Prostě pro lepší pocit asi :)
Díky

Obcansky zakonik rika, ze nalezce je povinen nalezenou vec vratit jeho majiteli. Pokud to nejde, pak ma povinnost nalezenou vec odevzdat prislusnemu mestskemu uradu. Tam obvykle mivaji pracoviste ztrat a nalezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama