Jde oddálit brzké vstávání miminka?

116
8.3.20 10:36

Jde oddálit brzké vstávání miminka?

Zdravím maminky, máme doma 9měsíční miminko a posledních pár dní se ráno probouzí v 5hod ráno a už nechce zabrat. A já už to nějak nedávám :zed: :D Večer usíná kolem půl 8. u flašky s mlíkem (jsme na UM) a občas spí vkuse, občas se probudí 1× na mlíko. Ale tak i tak se prostě probouzí kolem té 5.hodky, dám mlíko s nadějí že třeba ještě usne, ale ne. Mrčí, sedí, tře si oči, občas pláče, potom je na kolenou apod. Ale jde na něm vidět že by prostě dál ještě spal. Zkoušela jsem si ho dát k sobě, to bylo snad ještě horší, začal dělat blbosti apod. Jasné, že potom kolem 8. už je zase totálně unavený a hotový na spánek. Už asi týden spí pouze 2× denně, kolem 9. cca hodku a půl, potom kolem 2. taky tak nějak. Dříve si dával kolem 5.večer ještě tak 30min spánek. Dávat ho večer třeba později, že by ráno spal déle? :D Ale večer už je taky trochu protivný a hnedka usíná, tak to asi neklapne. Jak to máte vy? :D Starší vstává kolem půl 7.takže do té doby bych velice ráda spala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1092
8.3.20 10:40

@lolaOV Nám takhle dvojcata 2 měsíce vstavala kolem 4:30. Bylo jim 8 a 9 měsíců, do toho se v rijnu posunul cas, takze i ve 3:30 budicek a proste nechteli spat dal. V 8:30 spali oba i klidně 3hodiny. Stridali jsme se s manželem, kdo to jeste dospi do rana a kdo bude s klukama. Nic nepomohlo, přišlo to časem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1831
8.3.20 10:51

Mně takhle mlaďoch vstával kolem 5. cca od 4 měsíců do 2 let. Pak se to posunulo na krásnou šestou hodinu ranní :D Když jsem ho zkusila dát spát později, tak o to dřív vstával a byl neuvěřitelně protivný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3445
8.3.20 11:01

S tím nic nenaděláš. Kluci oba meli období, kdy vstávalo před pátou. Kolem 2 let se to posunulo na 6 a starší teď v 5 letech vstává někdy i v 7. Aspoň nemáme problém dojít včas do školky, jako většina kolem nás :) musíš prostě počkat. A pokud ho to neprejde, tak až bude starší, nauč ho nachystat si snídani, pustit tv a spi dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
8.3.20 11:09

Dcera se v tomhle věku taky budila brzo a nepomohlo dávat jí večer spát později. Bohužel. Ale začala celkem pravidelně spát dvakrát denně přes den, takže dopoledne jsem si všechno udělala, uvařila, uklidila a odpoledne jsem si šla lehnout s ní a dospala jsem to. Nevím, jestli starší dítě taky odpo spí, ale třeba by to bylo řešení i pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13337
8.3.20 11:26

Pokud přijdeš na univerzální radu, všechny matky tě nominují na Nobelovu cenu. Takovéto období na snad každé dítě. Musí se to nějak přežít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
8.3.20 11:27

Vlastní zkušenost nemám, jen zprostředkovanou, ale pomáhá dávat spát později, pomalu to posouvat třeba jen o 15 minut… A navíc nikde není dáno, že když se probudí dítě, musíš vstávat taky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
8.3.20 11:33

Prvorozený synek to měl taky tak. Žel, já odmítala vstávat v pět, protože to by mne zabilo už úplně, takže jsem si ho vzala do postele a když bulel a mrskal sebou, tak jsem mu lehce přilehla ručičky a v polokómatu vedle něj ležela, dokud nezabral. Moje hlava se milosrdně naučila pláč nevnímat a dřímat vedle vzteklého děcka, které už mělo budíček. Ale po nějaké době pochopil, v pět ráno se dal nakojit, a pak jsme spolu ještě spali třeba do deseti. Ale trvalo to :). Zbylé dvě děti to sice taky „zkoušely“, prostě ta mimina mají ten budíček jinde :mrgreen:, ale pochopily to i bez „zalehnutí“, a tak se u nás vstává kolem deváté, maximálně osmé hodiny. Protože je to už ovšem nějaká doba, nedokážu říct, jak dlouho to bulení u prvorozeného trvalo, než se to a zvyknul si ještě pospávat se mnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
8.3.20 12:17

Taky mi syn vstaval jeden cas kolem 4-5 hodiny…Neda se delat nic, musíš vydržet. Něco kolem 2,5 let se to posunulo, a zacal vstavat kolem 6-7hodiny :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
8.3.20 12:43

Taky se přidám, opravdu nic neudělaš :D musíš vydržet. Teď jsme nedávno byli s manželem na večeři a hlídali naši, přišli jsme ve 23hod. A děti lítali :D normálně chodí spát kolem 19-20hodiny (je jim 4 a 2) mysleli jsme si jak nebudou hezky spinkat aspoň do 9 :D prdlačky. Budiček hezky v 5:30 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1126
8.3.20 13:19

Taky neporadím, nicméně soucítím :D Moje 11M dcera vstává poslední měsíc kolem 7, což bude z tvého pohledu paráda, ale snad 3 měsíce v kuse předtím spala do 9, tak si ještě furt zvykám :zed: Já jsem navíc sova, chodím spát až o půlnoci, večer doháním celý den, neb holka je hrozně divoká a nezvládám s ní ani vařit, protože se mě jen drží za nohy, kymácí se a já jí musím přidržovat aby sebou nesekla. Jo a v noci se budí 3× na mlíko a někdy se ve 4 rozhodne hodinu koukat, a i když nebrečí, já nedokážu usnout a sleduju co dělá, pokládám ji atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
9.3.20 11:40

Ahoj mám tříměsíčního syna, chodi spat kolem 20-20.30 a budí se mi kolem 2-3na mléko, potom usne a vstává kolem 5hodiny. Někdy se mu povede ještě usnout když je se mnou v posteli. Dnes jsme například spali do 10. 8)
Zkoušela jsem ho dát spát déle, ale vstával ve stejnou dobu a byl protivný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama