Jde to zachránit? Váš názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.15 13:26
jde to zachranit? vas nazor

Ahoj vsem, potrebuji znat jakykoliv nazor… moc dekuji. Mam domluvene sezeni u psychoterapeutky, ktera mi pry pomuze zacit zas milovat manzela a zachranit manzelastvi a dvouletemu diteti rodice pohromade. Uz se v tom placame dva roky, kdy jsem si nebyla jista, jestli s nim chci byt, jestli ho miluji… atd. Ted jsem potkala chlapa s kterym jsem stastna a myslim si, ze jsme se hledali az jsme se nasli… neni to jen o krasnych dni… jsou tam I statosti, nedoruzumeni, spatne nalady… zadna takova ta blazniva zamilovanost nebo neco z rozmaru a nudy… nechci ztratit toho noveho partnera, ale nechci aby dite trpelo rozvodem, aby jednou neresila neco podobneho… ano bylo by nejlepsi reseni zustat s manzelem, je to skvelej clovek a vsichni by byli spokojeni. Ale jde vratit zamilovanost? Jde vratit, aby me ten chlap pritahoval? Jak zvladne dite stridavou peci? Co bude dal kdyz si myslim, ze s manzelem nechci zustat a vsichni me prosi at to zkusim? Dekuji moc

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
sisk
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 16.11.15 13:32

Myslim, ze kdyz uz mas city jinde, tak uz se ti k manželovi nevrátí. Jak zvládne tvoje dite stridavku nevim, neznam ho/ji.
Osobne bych se rozhodla podle sebe.
Je to sobecky, ale neobetovala bych se.
Bud šťastná ty a nerid se tim, co na to okoli.

Sandra-emimi
Kecalka 215 příspěvků 16.11.15 13:35

Zamilovanost vyprchá v každém vztahu, pokud se lidi milují, přitahují, snaží se zpestřit si společné chvilky, tak vše jde vrátit. Rozhodně se rozhodni sama, neber v potaz názory ostatních. Dítě bude trpět střídavou péčí. Mám dcerku, ve své péči, nynější přítel svou dceru ve střídavé péči a holky trpí. Hlavně jsou hrozné ty začátky, já brečela jako želva, nervy…no hrůza. Dítě to vždy na psychice poznamená. Co víc problémů dělala, byla tchýně…kdybych věděla že mě nezavřou, tak jí za to vše, co mě provedla a stále dělá, tak jí něco udělám :cert:
Pokud chcete vztah zachránit oba, šanci bych tomu dala, pokud ne, cenu to dle mého nemá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.15 13:39

Myslim, ze dobre. Je to neskutecne silnej clovicek a vi to vsichni. Jen jsou tu zas oak ty otazky jestli mi to odpusti aatd… porad nejake… tatu miluje. Taky si rikam, ze se nechci obetovat, na me taky nikdo v detstvi nekoukal, ale mam strach. Kdy se mi to vrati a jakym zpusobem a hlavne dite miluji a nikdy jsem tohle ne htela dopustit, ale nejak nemam tu chut zacit znova s manzelem… je to pro me nepredstavitelne…

dekuji sisk

Malaga
Nadpozemská drbna 25942 příspěvků 16.11.15 13:43
@Anonymní píše:
Myslim, ze dobre. Je to neskutecne silnej clovicek a vi to vsichni. Jen jsou tu zas oak ty otazky jestli mi to odpusti aatd… porad nejake… tatu miluje. Taky si rikam, ze se nechci obetovat, na me taky nikdo v detstvi nekoukal, ale mam strach. Kdy se mi to vrati a jakym zpusobem a hlavne dite miluji a nikdy jsem tohle ne htela dopustit, ale nejak nemam tu chut zacit znova s manzelem… je to pro me nepredstavitelne…dekuji sisk

o důvod víc, proč to pořádně promyslet…

Uživatel je onlineandelka83
Generální žvanilka 20987 příspěvků 16.11.15 13:44

Pokud jsi citově zainteresovaná jinde, tak stejně nebudeš otevřená a nebudeš tomu dávat opravdovou šanci, jen se budete dál trápit. Musela bys být volná, a rozhodnutá dát tomu všechno.
U nás to bylo podobně (akorát bych neřekla že ex byl skvělej člověk), jsem rok rozvedená, s přítelem to klape, děti jsou v pohodě, ex si je bere často, takže ani o jednoho z nás nepřišli, a že bydlíme od sebe si zvykli rychle.

Uživatel je onlineandelka83
Generální žvanilka 20987 příspěvků 16.11.15 13:47

Já jsem zas nechtěla, aby si děti myslely, že manželství je koule na noze, která s emusí zachovat stůj co stůj. Že nezáleží na tom, jak se člověk k druhému chová, jen proto, že se podepsal papír. Že činy nesou následky. Že nikdo nemůže očekávat, že druhý vydrží všechno donekonečna a má povinnost s druhým zůstat za každých okolností.

Ellusa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.15 13:49
@Anonymní píše:
Mam domluvene sezeni u psychoterapeutky, ktera mi pry pomuze zacit zas milovat manzela a zachranit manzelastvi a dvouletemu diteti rodice pohromade.

Je to jen o tobě a o nikom jiném. Čekat od psychoterapeutky, že ti pomůže začít zase někoho milovat, je jen schovávání se před realitou. Psycholog ti pomůže max. si jen srovnat v sobě pocity, pozitivní i negativní, ujasnit si, co chceš, ale všechno ostatní je jen na tobě a city obzvlášť. I to rozhodnutí nakonec musíš udělat ty sama a od nikoho dalšího to nečekej.

Bábrdl
Generální žvanilka 24118 příspěvků 16.11.15 13:57
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, potrebuji znat jakykoliv nazor… moc dekuji. Mam domluvene sezeni u psychoterapeutky, ktera mi pry pomuze zacit zas milovat manzela a zachranit manzelastvi a dvouletemu diteti rodice pohromade. Uz se v tom placame dva roky, kdy jsem si nebyla jista, jestli s nim chci byt, jestli ho miluji… atd. Ted jsem potkala chlapa s kterym jsem stastna a myslim si, ze jsme se hledali az jsme se nasli… neni to jen o krasnych dni… jsou tam I statosti, nedoruzumeni, spatne nalady… zadna takova ta blazniva zamilovanost nebo neco z rozmaru a nudy… nechci ztratit toho noveho partnera, ale nechci aby dite trpelo rozvodem, aby jednou neresila neco podobneho… ano bylo by nejlepsi reseni zustat s manzelem, je to skvelej clovek a vsichni by byli spokojeni. Ale jde vratit zamilovanost? Jde vratit, aby me ten chlap pritahoval? Jak zvladne dite stridavou peci? Co bude dal kdyz si myslim, ze s manzelem nechci zustat a vsichni me prosi at to zkusim? Dekuji moc

Pokud jsi ho potkala teď, jsi do něj zamilovaná a nevidíš věci jasně. Když je člověk zamilovaný, má vždycky pocit, že ten druhý je ten pravý, že to ještě necítil, že jsou dvě půlky jedné osoby…

Jo, hormony jsou drogy.

Ale nevím, jestli v tomhle stavu je možné dát původnímu vztahu šanci. Manžela budeš vždycky srovnávat s tím novým, který je právě na piedestalu dokonalosti

hanka.br.
Generální žvanilka 20246 příspěvků 16.11.15 14:00

Zamilovanost tě pravděpodobně opustí v každém vztahu. Píšeš, že máte dvouleté dítě a zároveň se v tom dva roky plácáte…Moc to nechápu. Nicméně - pokud tě všichni prosí, ať to zkusíš, zřejmě je to dobrý člověk. Manžela však nezačneš milovat, když sama nebudeš chtít. Ty nechceš, protože ses zamilovala do jiného. Manželství není o tom, že budeš non stop cítit jiskření a vášeň, je to o důvěře, zodpovědnosti, toleranci a taky o snaze ten vztah budovat. Připoutala jsi k sobě muže, kterého teď házíš přes palubu kvůli jinému a nemáš chuť to zkoušet. Tak doufej, že se jednou partner podobně nezachová k tobě. Dítě rozvod pravděpodobně zvládne, nebude ani první ani poslední.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.15 14:05

Jako dítě jsem si přála, aby se rodiče rozvedli. Žila jsem v neustálém stresu, hádkách, napětí…Tím chci říct, že ne vždy je dobré zachovat manželství za každou cenu kvůli dětem.

Honza 12
Generální žvanilka 23545 příspěvků 16.11.15 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, potrebuji znat jakykoliv nazor… moc dekuji. Mam domluvene sezeni u psychoterapeutky, ktera mi pry pomuze zacit zas milovat manzela a zachranit manzelastvi a dvouletemu diteti rodice pohromade. Uz se v tom placame dva roky, kdy jsem si nebyla jista, jestli s nim chci byt, jestli ho miluji… atd. Ted jsem potkala chlapa s kterym jsem stastna a myslim si, ze jsme se hledali az jsme se nasli… neni to jen o krasnych dni… jsou tam I statosti, nedoruzumeni, spatne nalady… zadna takova ta blazniva zamilovanost nebo neco z rozmaru a nudy… nechci ztratit toho noveho partnera, ale nechci aby dite trpelo rozvodem, aby jednou neresila neco podobneho… ano bylo by nejlepsi reseni zustat s manzelem, je to skvelej clovek a vsichni by byli spokojeni. Ale jde vratit zamilovanost? Jde vratit, aby me ten chlap pritahoval? Jak zvladne dite stridavou peci? Co bude dal kdyz si myslim, ze s manzelem nechci zustat a vsichni me prosi at to zkusim? Dekuji moc

Tak zamilovanost vrátit nejde. A zamilovanost ti skončí i s tím novým partnerem. To ještě nevíš? To zas budeš hledat dalšího?

Bábrdl
Generální žvanilka 24118 příspěvků 16.11.15 14:09
@Anonymní píše:
Jako dítě jsem si přála, aby se rodiče rozvedli. Žila jsem v neustálém stresu, hádkách, napětí…Tím chci říct, že ne vždy je dobré zachovat manželství za každou cenu kvůli dětem.

No, to ale platí ve vyloženě disfunkčních vztazích, kde je přinejmenším verbální agresivita.

Obvykle dítě celé dětství sní o tom, že se maminka s tatínkem dají zase dohromady. :think:

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 19854 příspěvků 16.11.15 14:15
@Anonymní píše:
Myslim, ze dobre. Je to neskutecne silnej clovicek a vi to vsichni. Jen jsou tu zas oak ty otazky jestli mi to odpusti aatd… porad nejake… tatu miluje. Taky si rikam, ze se nechci obetovat, na me taky nikdo v detstvi nekoukal, ale mam strach. Kdy se mi to vrati a jakym zpusobem a hlavne dite miluji a nikdy jsem tohle ne htela dopustit, ale nejak nemam tu chut zacit znova s manzelem… je to pro me nepredstavitelne…dekuji sisk

Podle toho projevu soudím, že jsi vlastně rozhodnutá, takže škoda námahy a času psychoterapeuta.
Asi jsi si nějak neuvědomila, že každá, ale každá zamilovanost přejde, pomine. A je třeba se snažit, aby přešla do toho ještě lepšího - mám tě rád i s tvými chybami a jsme nejlepší kamarádi. Tos očividně ani nemohla zažít. No nic. Na řeči, že tvé dítě je neskutečně silný človíček a říkají to všichni, se mi otevírá kudla v kapse. Hele, ty jsi se rozhodla a na dítěti a jeho štěstí ti moc nezáleží, mi připadá. Takže hurá do nového vztahu, a až ta zamilovanost zase přejde, budeš dělat co?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66894 příspěvků 16.11.15 14:19
@inkakřivák píše:
Takže hurá do nového vztahu, a až ta zamilovanost zase přejde, budeš dělat co?

No, hurá do dalšího, ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama