Má milenku a nemůže se rozhodnout

Anonymní
16.11.15 09:50

Má milenku a nemůže se rozhodnout

Ahoj holky,

omlouvám se za anonymitu ale je to moc citlivé téma. Na e-mimino jsem chodila před 6-ti lety jako snažilka. Od té doby mám dvě krásné děti 4 a 5 let a tomuto serveru vděčím za mnohé. Hodně let jsem tu nebyla ale teď bych potřebovala poradit možná podpořit prostě znát názor maminek co si tím prošli také.

Jsem 9 let s manželé, 8 let vdaná. Prvních asi 4-5 let ok, já mám 30 manžel 33. Poté jsme se nastěhovali do našeho domu kde bydleli tchánovci a soužití bylo velice konfliktní. Dcera měla 18m a syn se zrovna narodil. Brzo jsem šla do práce, tchýně pomáhala s výchovou, tchán na baráku. Vzhledem k hypotéce, splátkám, dojíždění a konfliktům s tchánovci těch posledních pár let bylo plných hádek o ničem. Já byla nevěrná(hledala jsem pochopení a někoho kdo mi naslouchá) a sama to ukončila. Tak na půl se to provalilo ale manžel to ustál. Mámžel dojíždí denně 80km do práce a 80 z práce takže se vrací večer nebyl čas na rodinu a my se odcizili- chybou nás obou ale asi víc mojí- jelikož když on pracoval já dala děti spát a šla ke kamarádce vykládat(děti po večeři, okoupané v postelích- babička hlídala). On dojížděl do práce a jeho „kolegyně“- mu byla oporou dnes už se pravdu nedozvím ale s odstupem času to asi byla jen vrba ne milenka ale ve mě byl ten pocit, že někoho měl.(Dříve než já)Několikrát jsme se rozhádali a dali to zase dohromady. Nahoře dole…V únoru mu umřel otec- manžel to má v sobě- nesrovnal se s tím ani s nikým o tom nemluvil. V létě se to nějak zlomilo a já necítila že by tu byl pro mě. A jak to bývá našel se někdo kdo tu pro mě byl a já si s ním jednorázově užila. Avšak teď přicházíme k jádru pudla. Má „kamarádka“, která to jediná věděla a já myslela že stojí při mě splétala sítě na obě strany- mě: já bych s ním nebyla on je takový a makový, dětem to neprospívá a manželovi: jak s ní můžeš být neváží si tě, já bych tě nosila na rukou a atd…a v ten osudný den ještě něž jsem tam došla za oním mužem dala přečíst mému manželovi všechny sms ode mě, kde a s kým teď jsem a jaká jsem… On viděl rudě byl ukřivděný a ponížený(právem) a začal si s ní! Je to slečna ze stejné vesnice- nemorální, bezcharakterní a velice pije(několikrát do roka se opije v hospodě natolik že se pomočí a jiné atd. a opravdu si s ní člověk nemá o čem povídat) ten první měsíc než jsem to zjistila chodila dál za mnou domů, do práce na kafe, s mými dětmi a hrála si dál jak stojí při mě a přitom mi kopala hrob.

Můj muž když už se to provalilo tak první týden chodil za slečnou, jeli na vyjížďku na kolech atd…v noci šli z hospody za ruku…poté se to zklidnilo- chodí tam tak 2× do týdne, jak kdy- jeden týden ji 2× doprovodí z autobusu, jindy s ní jde do hospody na pivo a v sobotu je s ní do 2 do rána…zbytek týdne je doma pracuje. Slečna je spokojená- sama to provalila po vesnici- čekala že se s dětmi sbalím a vyklidím jí pole.
Pro vysvětlenou- můj muž je málomluvný a když se mu něco nedaří či stane je to 3-leté umíněné dítě což je i teď.
Doma to jede ve vlnách- několikrát jsme spolu mluvili- no spíš já mluvím a on sem tam něco. Dohodli jsme se že tomu dáme čas do vánoc- že respektuji, že teď potřebuje prostor a chci mu ho dát. Ale přijde mi že to nebere jako ultimátum ale spíš že já chci čas tak mi ho dává.
Strašně divně se mi to píše natož srozumitelně. Snad mě maminky co si tím prošly chápou. Chová se jak schizofrenik- jede na obě strany. S ní se baví normálně(spíš bych řekla že jak kamarádka s výhodami). Na začátku když se to provalilo mi řekl podotýkám opilí že jsem ho 9 let podezírala a že jsme si konečně quit. Když jsem mu řekla že je to jen o něm on se musí rozhodnout jakou cestou jít tak vykládal že to není o něm ale taky o ní. Teď už se baví, že se musí rozhodnout on sám. Teď k faktům:
Nechápe proč když jsem ho předtím nechtěla a hledala štěstí jinde chci teď když se chová jak ještě větší ha.. s ním být! A dokud to nepochopí nepohne se dál.(Samozřejmě jsem mluvila, napsala e-mail kde mu vše sepsala ale on prostě nechce nebo se bojí věřit že chci být opravdu s ním)
Když se s ním rozumně bavím : Chápu to tedy dobře? Máš manželku které nevěříš a přitelkyni se kterou to není tak růžový jinak bys byl s ní? tak mi řekne: Asi tak! Taky přemýšlím! Když se o ní bavil s kamarádem(pokud vím jediný s kým to vůbec řešil) tak se o slečně nebavil nijak zamilovaně- spíš mluvil o jejích mínusech a že ví že leccas co dělá dělá proto aby dosáhla svého.
Já osobně podle všeho to vidím tak že jsem mu moc ublížila a ani po 2 měsících co chodí za ní mu to nijak nepomáhá- nepodařilo se mu to „přesouložit“. I když mě nesnáší tak nechce být beze mně. Měl možnost odejít- neodešel. Měl možnost se nestýkat- dojde sám… Dělá něco s ní ale vůbec mu to nepomáhá! Neví co chce. Má ego a přece když chtěl odejít i když na sobě pracuji a on to vidí a váhá zda to ještě jednou zkusit- přijde o vrbu a když to za měsíc bude stejné tak i o svoji důstojnost a bude sám sobě za idiota že to ještě zkusil. Řekl mi že mám být k sobě upřímná že nevěří že ho ještě miluju a že ani po těch 6-ti týdnech prostě to nemůže překousnout. Že přišel o vše a netěší ho to ale bere mě jako matku dětí ale neví jak mě brát zase jako manželku. že si umí představit materiální věci- pustá zahrádka- budem víc pracovat atd ale neví jak by to mohlo fungovat. Říkám že o nic nepřišel já i děti tu jsme pro něj pořád. Možná se vše časem změní- možná jo. Má v hlavě šílený guláš. Manželské povinnosti se plní častěji než kdy dřív. Což se taky neslučuje s tvrzením že se mnou nemůže pořád být ve stejné místnosti. A slečna by s ním plnila kdykoli a kdekoli- stíhá ho pořád sms od 5 ráno do 9 večer… Spíme v jednom pokoji v jedné posteli. Omlouvám se za chyby mozek mi posledních 6 týdnů moc nejede. Pokud je něco nejasné ráda dovysvětlím. Nevím co dělat dál. Řečeno už bylo vše. Teď podle mě se on musí srovnat s tím, že se doma nějaké věci změnili k lepšímu a jestli on chce s námi být a jestli to vše dokáže překousnout a srovnat se s tím. K manželskému poradci ani psychologovi nepůjde. Já jsem se k manželské psycholožce objednala ale termín je až za 14 dní! Připadám si že se zblázním do toho děti, práce a já musím fungovat. Řekla bych že teď už to není já nebo ona- s ní trvalý vztah evidentně nechce ale dělá mu dobře že když na něj vše padá uteče za ní a ona mu ráda připomene, že nemá mít výčitky- já se ku… a podobně. A ať vykládá co vše ona ho hltá a fouká bebí. problém je že ona se ho dobrovolně nevzdá- je chytrý (i když to teď nevypadá, finančně dobré a práce taky. Je inženýr a ve svém oboru uznávaný. Ona má 29, žije s rodiči bez dětí a jediné o co jí jde jsou peníze a postavení :-( Já měla teď čas přemýšlet- víc času než bych chtěla a upřímně miluju ho, vídím věci co jsem neviděla a chtěla bych být s ním! Věřím že se dá naše manželství ještě zachránit ale on to teď není schopný racionálně zpracovat. Děkuji za jakákoli slova!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14580
16.11.15 10:02

Je to dost zmatené, ale jádro pudla vidím v tom, že ty jsi mu opakovaně zahýbala a on, když se to dozvěděl, tak v rámci pravidla „oko za oko, zub za zub“ si schválně začal poměr taky.
A v momentě, kdy ty vidíš, že on má možnosti i jinde a mohla bys o něj přijít, jsi najednou zjistila, že ho vlastně miluješ a chceš být s ním.
No, oba máte máslo na hlavě (ty víc!!!), ale asi si nejste natolik lhostejní, abyste od sebe chtěli odejít. Zkusila bych mu navrhnout udělat za vším tlustou čáru, omluvit se za nevěru a požádat ho o odpuštění s tím, že já mu odpouštím také a zkusit jít dál.
Uvidíš, co on na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
16.11.15 10:05

No hlavne mu rekni, at si dává velkej pozor, aby ji neudělal dite-protože pak by se mohl dostat tam, kde vůbec byt nechce.
Ty ses teda chovala pekne blbe, no jsi v situaci, ze kdyz bys mela o manžela prijit, uvedomujes si konecne o co prichazis. A asi tak bych mu to nějak řekla. Ze te to probralo, uvědomila sis co v něm mas a rada bys to zkusila napravit. A on aby si uvědomil, co tedy chce.Dala bych mu tak 14 dni cas a at se rozhodne-bud se s ni přestane stykat a vy oba se pokusite najit k sobě zas cestu a nebo se rozhodne pro ni, což ale znamená konec plnění manželských povinnosti doma a žádost o rozvod. Takhle ho jen podle me podporujes v tom hrát si na ublizeneho a dělat naschvaly, které mozna ani nechce.
Taky bych promluvila s tím jeho kamarádem, rozumne, tak aby stal na tvoji straně a tak na manžela působil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
16.11.15 10:05

Když by nesvedla tvého muže tak by to byla pořád kamarádka, zatímco teď je to nemorální a bezcharakterní alkoholička?
Nepřijde mi, že by se tvůj muž choval schizofrenně, chová se tak, jak mu to vyhovuje.
A podle toho co popisuješ, vám nepomůže ani poradna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.15 10:09

Děkuji za jakoukoli reakci. Ano chovala jsem se hrozně a nejraděj bych si naliskala- máme podkroví a kdybych nelítala po kamarádkách a starala se o nás ne o druhé bydleli jsme už samostatně nahoře a měli klid. Už jsem mu vše řekla- co bylo zle, co bych chtěla změnit…že mi to otevřelo oči…co se týká diskuze myslím, že už jsem mu řekla vše i civilizovaně a klidně. Spíš na něm vidím, že pořád to nemůže překousnout a sám neví z které do které..

• Nahlásit
  • Citovat
11750
16.11.15 10:09
@Malaga píše:
Když by nesvedla tvého muže tak by to byla pořád kamarádka, zatímco teď je to nemorální a bezcharakterní alkoholička?
Nepřijde mi, že by se tvůj muž choval schizofrenně, chová se tak, jak mu to vyhovuje.

popis „kamaradky“ me taky pobavil…
Kazdopadne neporadim, ja si vubec nedovedu predstavit jak by tohle jeste mohlo fungovat, je tam toho tolik spatne :-( Ted momentalne je to teda ocividne na muzi, toz hodne zdaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
16.11.15 10:11
@Anonymní píše:
Děkuji za jakoukoli reakci. Ano chovala jsem se hrozně a nejraděj bych si naliskala- máme podkroví a kdybych nelítala po kamarádkách a starala se o nás ne o druhé bydleli jsme už samostatně nahoře a měli klid. Už jsem mu vše řekla- co bylo zle, co bych chtěla změnit…že mi to otevřelo oči…co se týká diskuze myslím, že už jsem mu řekla vše i civilizovaně a klidně. Spíš na něm vidím, že pořád to nemůže překousnout a sám neví z které do které..

netlač na něj, už to neřeš, nemluv o tom, už nejspíš vše bylo řečeno…teď je míček na jeho straně hřiště…tohle si musí rozhodnout sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
16.11.15 10:16

Ty nemuzes nic. Jen cekat, omluvit se. On se rozhoduje. Byt jim, kopnu vas do pr… obe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:17

Fajn, ty dáš každému, kdo je poblíž a má i uši aby tě i vyslechl a on je divnej. To mně zase někdo takhle po ranu pobavil. Diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.15 10:21

Co se týče slova kamarádka…Moje Kamarádka mě seznámila s holčinou- nikdo ve vesnici ji nemá rád, nikdo se s ní nebaví a ještě má šílené vyhnislé zuby atd…nemohla bys jí domluvit zubní atd trochu jí pomoci a tak…jsem sestra..takže před rokem jsem ji začala vodit k zubaři- má z něj panickou hrůzu, držela jí u injekce za ruku, byla tu pro ni, když byla oslava či grilování šla taky a postupně jsem ji začala mít ráda a asi mi jí bylo líto že to má těžký a holt za to jak je jednoduchá nemůže. No a jelikož poslední dva měsíce byla pořád se mnou jak štěně tak já si taky vylívala srdíčko což jsem neměla a teď bych si vyliskala asi tak…problém je že se s ní ve vesnici bavilo tak 5 lidí a teď asi tak jen muj manžel a i to on vidí že potom všem by zůstala sama…nějaký ochranitelský pud…když dojde do hospody- už několikrát jí řekly : Zas tak škaredá nejsi, prsa máš pěkný tak proč si nenajdeš svobodnýho a ku…rodinu s malýma dětma a ona se směje…Mám co si zasloužím to neříkám…ale potom všem a i přes vše ho miluju a snažím se dělat věci tak jak by měli být protože to tak teď cítím ne na truc…Což mi taky řekl že čím více dělám doma tím víc se mu ježí chlupy protože neví jestli to dělám že chci nebo na truc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
24902
16.11.15 10:28
@Anonymní píše:
Co se týče slova kamarádka…Moje Kamarádka mě seznámila s holčinou- nikdo ve vesnici ji nemá rád, nikdo se s ní nebaví a ještě má šílené vyhnislé zuby atd…nemohla bys jí domluvit zubní atd trochu jí pomoci a tak…jsem sestra..takže před rokem jsem ji začala vodit k zubaři- má z něj panickou hrůzu, držela jí u injekce za ruku, byla tu pro ni, když byla oslava či grilování šla taky a postupně jsem ji začala mít ráda a asi mi jí bylo líto že to má těžký a holt za to jak je jednoduchá nemůže. No a jelikož poslední dva měsíce byla pořád se mnou jak štěně tak já si taky vylívala srdíčko což jsem neměla a teď bych si vyliskala asi tak…problém je že se s ní ve vesnici bavilo tak 5 lidí a teď asi tak jen muj manžel a i to on vidí že potom všem by zůstala sama…nějaký ochranitelský pud…když dojde do hospody- už několikrát jí řekly : Zas tak škaredá nejsi, prsa máš pěkný tak proč si nenajdeš svobodnýho a ku…rodinu s malýma dětma a ona se směje…Mám co si zasloužím to neříkám…ale potom všem a i přes vše ho miluju a snažím se dělat věci tak jak by měli být protože to tak teď cítímne na truc…Což mi taky řekl že čím více dělám doma tím víc se mu ježí chlupy protože neví jestli to dělám že chci nebo na truc :-)

No tos měla cítit dřív, než jsi spustila tenhle kolotoč.. To sem zvědav jak dopadnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
16.11.15 10:56

8o 8o no pane jo, to je mazec tedy. Ukoncete to hned, vubec nechapu, proc vedle sebe zijete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
16.11.15 10:57
@Malaga píše:

zajimavy postreh s tou kamaradkou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
16.11.15 11:05

@Jana525 asi maji male děti. A pokud si konecne oba (hlavně ona) uvědomí, ze oba se musi ve vztahu snažit a ne utíkat jinam, je lepší se o záchranu aspoň pokusit. Otázka je co vlastně si mysli manžel, vypadá to ze toho ma plne zuby a kdyby ta kamarádka za něco stala, zůstal by s ni. Takhle nevi co ma dělat, protože sam byt nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
16.11.15 11:09

Kdo seje vitr, sklizi bouri. n

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu