Je 3D(4D)UTZ nebezpečný pro miminko?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 02.06.10 18:15
je 3D(4D)UTZ nebezpečný pro miminko?

Ahoj holky,před pár dny jsem tu psala,že jdu s přítelem na 3D(4D)UTZ na Genetiku do Plzně.No,dneska mi nasadila kámoška brouka do hlavy,protože mi říkala,že její mamka má známou,která je zdravotní sestra a prý mi to nedoporučuje,že by to mohlo škodit miminku,tak se vás chci zeptat,je to opravdu nebezpečné?Já si říkám,že je to asi stejné jako UTZ,akorát troj či čtyřrozměrný a když to dělají na Genetice v Plzni,která se zabývá léčbou neplodnosti,tak snad to nemůže být škodlivé pro miminko,ale nevím,nejsem lékař,myslíte,že se nemusím vůbec ničeho obávat?Moc děkuju za odpověď :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veverka-andy
Závislačka 3127 příspěvků 02.06.10 18:27

Myslím, že není a pokud ano, lékař je povinen tě o tom informovat!!!! :pankac:

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 02.06.10 18:32

Na tohle téma není žádná studie. Jasně, že by nebylo zdravé kdybys chodila na utz každý den na hodinu, ale jednou za čas utz neuškodí, nebo to alespoň zatím nebylo zjištěno.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.06.10 18:34

No tak už jsem slyšela různé názory, ale nikdo zatím neprokázal, že by to mohlo uškodit. Ale ani že ne. Já teda na žádné zbytečném UZ nebyla :wink:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 02.06.10 18:39

Velký UTZ určitě zbytečný není. Raději na 30min. na UTZ a mít jistotu, že je vše OK, než tam nejít. A podle mě, kdyby to škodilo, pak by ho nedělali. Teda to si myslím já :nevim:

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 02.06.10 19:08

Věruš, ale zakladatelka nepíše o velkém utz, ale o 3D(4D).

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 02.06.10 19:11

My jsme byli u syna na 4D utz a je naprosto v pořádku,příští týden jdeme na 3D utz s druhým těhotenstvím.Navíc někdo má za těhu utz,že se to nedá pomalu spočítat na dvou rukách kvůli zdrav.problémům a miminka jsou v pořádku.

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 02.06.10 19:14

Tracy, ono to, že má 10 prstů na rukou a na nohou neznamená, že je v pořádku, resp. že nebude mít žádné problémy, třeba neurologického charakteru. To jen tak pro pořádek. Ale je to všechno samozřejmě jen teoretizování.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.06.10 19:27
Veruš1 píše:
Velký UTZ určitě zbytečný není. Raději na 30min. na UTZ a mít jistotu, že je vše OK, než tam nejít. A podle mě, kdyby to škodilo, pak by ho nedělali. Teda to si myslím já :nevim:

O velkém UZ bych nikdy neřekla, že je zbytečný. Ale na 3D jsem se ptala svého gynekologa, jestli to má jiný smysl, než že je to „krásné“, a on mi řekl, že pokud k tomu nejsou důvody, tak ne.

Já neříkám, že je UZ škodlivý, jen můj postoj k UZ je takový, že zbytečně jsem na žádný nešla. A rozhodně to nebylo kvůli penězům. Třeba NT screening jsem si hradila.

Jedna z teorií říká, že nezáleží ani tak na tom, kolikrát se absolvuje UZ, jako spíš, jak dlouho se provádí (asi to závisí na součtu časů jednotlivých UZ).

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 02.06.10 19:57

myslím že nebezpečný není! a je to zážitek! jsem ráda, že jsem tam byla! syn je v pořádku! a já mám zážitek a krásné fotky a video na celý život! a je si opravdu podobný! když se narodil tak jsme to srovnávali! nebála bych se! určitě to za to stojí! a víc než normální UTZ to škodit nemůže.. je to v jiném programu, který dotvoří do 3D rozměru body.. abys tak miminko viděla! nenech se zviklat! je to nádhera! když se daří a miminko je krásně vidět.. :palec: mrkni na našeho vojtu.. a paní dr. říkala, že jsme byli ukázkově vidět!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.10 20:47

Tak nevím. Jsem po druhé těhotná. U prvního jsem byla na 3D UTZ skoro hodinu a malá je zdravá (nevím, zda v budoucnu to bude mít nějakou dohru, to fakt nevím). Teď u druhého jsem byla 3krát (jednou ani ne 5 minut, jinak většinou 20-30 minut). Ještě jsem tam byla na UTZ ve 20 tt a to taky mimčo mudra promítla do 3D UTZ. Zatím mimčo není narozeno, tak nevím, zda je ok, nebo ne (dle UTZ dalších vypadá dobře).

Jak bylo napsáno několikrát, nikdo ti neřekne, zda je to bezpečné či nebezpečné. Nebyla udělaná studie. Ale já osobně si myslím, že kdyby to fakt bylo tak moc nebezpečné, že to nedělají. Hlavně u nás 3D UTZ používají gyndr. celkem často. Nevím, každá maminka se musí rozhodnout sama.

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 02.06.10 21:01

Já byla a tohle byl výsledek. Bylo to naprosto úžasné! :palec:

http://www.stream.cz/…tehotenstvi/?…

Podle mě to není nebezpečné, nic takového prokázaného nebylo.

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 02.06.10 21:48

Holky,moc děkuju za odpověď :wink: :wink:
Já si taky myslím,že to nebezpečné není,že určitě nebezpečnější je rentgen,ale když mi řekla kamarádka,abych to silně zvážila,že jí známá zdravotní sestra řekla opak,tak jsem chtěla slyšet vaše názory.Kdyby to bylo opravdu životu nebezpečné,tak bych samozřejmě do toho nikdy nešla,ale jak slyším vaše reakce,tak to je určitě v pohodě,taky si myslím,že záleží na tom,jak dlouho doktor ten UTZ dělá a jak často.Ale určitě jsou nebezpečnější věci v těhotenství jako alkohol či dokonce drogy…
Já už se mocinky těším,jak se nám miminko ukáže,snad to bude dobře vidět,čekám asi holčičku,tak si to chci nechat potvrdit :lol: :lol:

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 02.06.10 21:55

Anastazie trochu jsi mě teda pobavila,nic ve zlém no,ale mám na to svůj názor.Synovi jsou 3 roky a je duševně i tělesně naprosto v pořádku a kdyby nebyl tak to určitě nebylo jedním 4D utz :lol:

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 02.06.10 22:22

Tracy - myslím, žes Anastazii nepochopila..

Můj názor - naše miminko (teď už skoro 3letý klučina) na 3D nereagovalo dobře. Dokud běžel normální UTZ, tak byl v klidu, ale jak se přeplo na 3D, tak sebou začal šít a uklidnil se zase po jeho vypnutí. Nebezpečné si myslím, že to není, ale z naší zkušenosti asi ani moc příjemné. Zbytečně (bez doporučení dr.) bych už na něj nešla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >