Je dcera opravdu podvyživená?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 12:57
Je dcera opravdu podvyživená?

Zdravím, mám dceru, bude jí brzy 7 let. Měří asi 128 cm a váží 23 kg. Rodina do mě pořád šije, že je podvyživená a bledá a že jí určitě nedáváme najíst. Jako hubená je, ale že by to byl extrém, to mi nepřijde. Bledá- no je to modrooká blondýna, Španělka z ní asi nikdy nebude. :roll: Rozbory krve měla vždy v pořádku, náš doktor její váhu nikdy neřešil. (On teda moc neřeší nic).
Je pravda, že velký jedlík není a dost si vybírá, co bude jíst. Ovoce i zeleninu má ráda, maso moc nemusí, ikdyž teď už ho jí víc. Cukrovinky u nás moc nevedeme. Ty řeči mě strašně štvou, jakmile jsme někde s rodinou, a to z obou stran, hned to začnou řešit, i jí je to nepříjemné.
Kdo máte podobně staré dívky, jak jsou na tom s váhou? Já si myslím, že to nějak extra hrozné není, ale rodina mě vždy znejistí. :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Gábííí
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 2 inzeráty 15.05.19 13:01

Ahoj…úplně v pohodě…dcera, bude ji 9,má 132 cm a 26 kg a taky je hubena, ale nic co by bylo na škodu. Chodíme na endokrinologii a tam ji jen chválí, jak pěkně soumerne roste. Takze žádný stres

AnnieTRoj
Kecalka 280 příspěvků 15.05.19 13:02

V sedmi letech jsem měla úplně stejnou váhu, jen jsem byla asi o centimetr, dva nižší. Také jsem si vybírala. Maso jsem nejedla vůbec. Sladkosti přiměřeně. Nejvíc jsem snědla ovoce, zeleniny a pečiva. Postavu jsem měla běžnou. Nic mi nebylo a ani není.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23281 příspěvků 15.05.19 13:02
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dceru, bude jí brzy 7 let. Měří asi 128 cm a váží 23 kg. Rodina do mě pořád šije, že je podvyživená a bledá a že jí určitě nedáváme najíst. Jako hubená je, ale že by to byl extrém, to mi nepřijde. Bledá- no je to modrooká blondýna, Španělka z ní asi nikdy nebude. :roll: Rozbory krve měla vždy v pořádku, náš doktor její váhu nikdy neřešil. (On teda moc neřeší nic).
Je pravda, že velký jedlík není a dost si vybírá, co bude jíst. Ovoce i zeleninu má ráda, maso moc nemusí, ikdyž teď už ho jí víc. Cukrovinky u nás moc nevedeme. Ty řeči mě strašně štvou, jakmile jsme někde s rodinou, a to z obou stran, hned to začnou řešit, i jí je to nepříjemné.
Kdo máte podobně staré dívky, jak jsou na tom s váhou? Já si myslím, že to nějak extra hrozné není, ale rodina mě vždy znejistí. :?

Můj desetiletý syn má o cca 10cm víc jak tvoje dcera a 2 kila míň, než tvoje dcera, to by mě zajímalo, co by řekl i na něj :-D

miluver
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 15.05.19 13:03

No já mám holčičku čtyřletou a má 86 cm a 12 kg takže počítám že míry jako má ta tvoje bude mít tak v deseti letech :D a je to divoška čiperná :D

maminka189
Kelišová 5322 příspěvků 15.05.19 13:03

Mé dceři je 8 let a měří 125cm a váží 20 kilo

Evulina
Neúnavná pisatelka 17039 příspěvků 15.05.19 13:04
@Anonymní píše:
Kdo máte podobně staré dívky, jak jsou na tom s váhou? Já si myslím, že to nějak extra hrozné není, ale rodina mě vždy znejistí. :?

Vař zdravě, je výhra, že má ráda ovoce a zeleninu, do toho kvalitní bílkovinu a kvalitní tuky atd., to, že nejíte cukrovinky jedině dobře. Pokud je jinak zdravá a čilá, tak je myslím všechno ok. Vy jste s mužem jací? Jestli jste štíhlí a drobní, nebo jste takoví byli v jejím věku, tak to může mít i normálka v genech.
Hele u mě máma řeší mojí „podvyživenost“ i když mám na 163 cm 60 kg, líbila jsem se jí před shozením téměř 9 kil před rokem a něco. To mi říkala, že jsem „normálně hubená“, teď jsem podle ní na koncentrák. No, na jednu stranu má hroznej strach z anorexie a bulimie, kterými jsem trpěla před 20 lety, nicméně asi díky tomu má úplně pokřivený pohled na mou postavu. Sama je štíhlejší než já přitom. No nic..
Jestli je holčina jinak v pořádku, tak prostě taková je, dáváš jí kvalitně najíst, dáváš..Jak se říká - kvalita jídla je na rodičích, kvantita na dítěti.

Příspěvek upraven 15.05.19 v 13:06

LuckaH
Ukecaná baba ;) 2275 příspěvků 15.05.19 13:05

Ahoj, já mám kluka, dnes už skoro 16, tak je tzo o jiném, ale jako malý byl vždy „nebaštič“ a drobný, bledý, hubený. Naše doktorka nelenika udělala testy z krve a když vyšlo vše v normě, nechala ho být.

necy
Stálice 84 příspěvků 15.05.19 13:05

Ahoj mam kluky. Ale podle tabulek viz foto je holcicka uplne v pohode :kytka:

Příspěvek upraven 15.05.19 v 13:09

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 15.05.19 13:09

@miluver můžu se zeptat, doktorům se zdá tahle výška a váha normální u 4 lete? Narodila se přesčasne? Nechci rypat, zajímá mě to, mám také „mini“ syna

Evulina
Neúnavná pisatelka 17039 příspěvků 15.05.19 13:12

Já měla takhle „mini holku“, tu první, do cca 4 let. Teď má 8 let, 136 cm a 31 kg, je druhá nejvyšší ve třídě a kupuju oblečení na cca 10 let, jedno tričko má dokonce na 13 let. Ale rozhodně není tlustá, vypadá úplně normálně, jen jako starší holka. Druhá dcerka, 3 roky, je zatím úplně stejně „mini“ jako byla ta první, jdou úplně ve stejných kolejích zatím.

unuděná
Kelišová 7423 příspěvků 15.05.19 13:13

Nechápu řeči od rodiny - to jsou založené jen na tom, že je dcera drobná a hubená? :nevim: Copak před nimi nejí, aby měli pocit, že jí trápíte hlady?
Jinak bych vůbec neřešila řeči okolí, ale poradila se s pediatričkou. Pokud je vše ok, i krev, no tak není co řešit :nevim:

unuděná
Kelišová 7423 příspěvků 15.05.19 13:13
@miluver píše:
No já mám holčičku čtyřletou a má 86 cm a 12 kg takže počítám že míry jako má ta tvoje bude mít tak v deseti letech :D a je to divoška čiperná :D

Týýýjo, ta si stoupnout vedle mé čerstvě 4leté (110cm/21kg), mazec :mrgreen: :mrgreen:

7.straka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 15.05.19 13:15

Ať si rodiny trhnou. Obzvlášť jestli sami mají nezdravou váhu. To je klasika, na zdravě štíhlé dítě mají vyžránkové vždycky pindy. :roll:

Pipet
Generální žvanilka 24252 příspěvků 15.05.19 13:23

Jako zasloužilá vychrtlina ještě přidám, ať s ní o tom mluvíš, vysvětli jí, že je OK, že druzí hloupě mluví, ať si z toho nic nedělá atd… Klidně natrénovat nějaké odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama