Je neoprávněné pobírání doplatku na bydlení trestné?

31.1.18 16:07

Je neoprávněné pobírání doplatku na bydlení trestné

Ahoj, je tu někdo, kdo by mi uměl odpovědět na tuto otázku? Děkuji

Příspěvek upraven 31.01.18 v 16:09

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
31.1.18 16:09

Ano je a poslední dobou za to padají vysoké tresty

  • Citovat
  • Upravit
31.1.18 16:11

@Doe_Jane A kdo tuto problematiku řeší? Kamarádka má v bytě neplatiče a ví, že čerpal nějaký příspěvek na bydlení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21681
31.1.18 16:12

Tak pokud je neco neopravnene, tak je to vetsinou i trestne ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
31.1.18 16:16
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane A kdo tuto problematiku řeší? Kamarádka má v bytě neplatiče a ví, že čerpal nějaký příspěvek na bydlení.

tak příspěvek na bydlení proč myslíš že neoprávněně? jinak nejlépe nahlásit na UP nebo rovnou na policii, kamarádka je zapisovatelka u soudu a tohle tam mají každý týden

  • Citovat
  • Upravit
31.1.18 16:21

@Doe_Jane Protože peníze od úřadu práce čerpal a nechal si je, místo aby jí zaplatil nájemné a zálohy na energie a vodu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
31.1.18 16:23
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane Protože peníze od úřadu práce čerpal a nechal si je, místo aby jí zaplatil nájemné a zálohy na energie a vodu.

a jak dokládal to, že jí to platil? na příspěvek na bydlení musí ukázat, sipo, výpis z účtu nebo příjmový doklad

  • Citovat
  • Upravit
1199
31.1.18 16:25

Ano je trestne je to podvod a ten co ho ucini musi penize vratit statu a jeste bude stihan policii

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.18 16:26

@Doe_Jane Doložil nájemní smlouvu a potvrzení, že zaplatil nájem za 1 měsíc a kauci ve výši dvou nájmů. Nic jiného doložit nemohl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31292
31.1.18 16:32

https://portal.mpsv.cz/…rok_2015.pdf
ano, je to trestné.
Záleží, co dělal, jestli padělal další doklady o zaplacení nebo co vlastně, protože na přísp. na bydlení musí dokládat vynaložené náklady na bydlení každé tři měsíce (složenky, příjmové doklady, výpis z účtu,…).
Udat ho můžeš na úřad práce, ten tyhle dávky vyplácí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21557
31.1.18 16:46
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane Doložil nájemní smlouvu a potvrzení, že zaplatil nájem za 1 měsíc a kauci ve výši dvou nájmů. Nic jiného doložit nemohl.

Je take mozne, ze kauci zapocitali a tudiz mel na PnB normalne narok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
31.1.18 16:49
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane Doložil nájemní smlouvu a potvrzení, že zaplatil nájem za 1 měsíc a kauci ve výši dvou nájmů. Nic jiného doložit nemohl.

tak stačí když doloží jeden nájem jak mu to vyšlo tak ve čtvrtletí a tři měsíce normálně dostane příspěvek… když pak nedoloží tak pak už nic nedostane, ale teď to vracet nebude muset a ani je to nezajímá pokud si nepřijde žádat o další dávku

  • Citovat
  • Upravit
31.1.18 16:49

@PaníBovaryová To je možné, ale peníze pobíral dál a k úhradě nájemného je nepoužil.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21557
31.1.18 16:52
@Bellatrix Lestrange píše:
@PaníBovaryová To je možné, ale peníze pobíral dál a k úhradě nájemného je nepoužil.

Jak dlouho ty penize pobira a jak dlouho neplati?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29350
31.1.18 16:55
@Bellatrix Lestrange píše:
@PaníBovaryová To je možné, ale peníze pobíral dál a k úhradě nájemného je nepoužil.

no bez doložení dokladu, že je opravdu zaplatil, by neměl nic dostat… jak víš, že je opravdu pobíral?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat