Je neoprávněné pobírání doplatku na bydlení trestné?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Je neoprávněné pobírání doplatku na bydlení trestné
Ahoj, je tu někdo, kdo by mi uměl odpovědět na tuto otázku? Děkuji
Příspěvek upraven 31.01.18 v 16:09
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@Doe_Jane A kdo tuto problematiku řeší? Kamarádka má v bytě neplatiče a ví, že čerpal nějaký příspěvek na bydlení.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane A kdo tuto problematiku řeší? Kamarádka má v bytě neplatiče a ví, že čerpal nějaký příspěvek na bydlení.
tak příspěvek na bydlení proč myslíš že neoprávněně? jinak nejlépe nahlásit na UP nebo rovnou na policii, kamarádka je zapisovatelka u soudu a tohle tam mají každý týden
- Citovat
- Upravit
@Doe_Jane Protože peníze od úřadu práce čerpal a nechal si je, místo aby jí zaplatil nájemné a zálohy na energie a vodu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane Protože peníze od úřadu práce čerpal a nechal si je, místo aby jí zaplatil nájemné a zálohy na energie a vodu.
a jak dokládal to, že jí to platil? na příspěvek na bydlení musí ukázat, sipo, výpis z účtu nebo příjmový doklad
- Citovat
- Upravit
Ano je trestne je to podvod a ten co ho ucini musi penize vratit statu a jeste bude stihan policii
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Doe_Jane Doložil nájemní smlouvu a potvrzení, že zaplatil nájem za 1 měsíc a kauci ve výši dvou nájmů. Nic jiného doložit nemohl.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
https://portal.mpsv.cz/…rok_2015.pdf
ano, je to trestné.
Záleží, co dělal, jestli padělal další doklady o zaplacení nebo co vlastně, protože na přísp. na bydlení musí dokládat vynaložené náklady na bydlení každé tři měsíce (složenky, příjmové doklady, výpis z účtu,…).
Udat ho můžeš na úřad práce, ten tyhle dávky vyplácí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane Doložil nájemní smlouvu a potvrzení, že zaplatil nájem za 1 měsíc a kauci ve výši dvou nájmů. Nic jiného doložit nemohl.
Je take mozne, ze kauci zapocitali a tudiz mel na PnB normalne narok.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Bellatrix Lestrange píše:
@Doe_Jane Doložil nájemní smlouvu a potvrzení, že zaplatil nájem za 1 měsíc a kauci ve výši dvou nájmů. Nic jiného doložit nemohl.
tak stačí když doloží jeden nájem jak mu to vyšlo tak ve čtvrtletí a tři měsíce normálně dostane příspěvek… když pak nedoloží tak pak už nic nedostane, ale teď to vracet nebude muset a ani je to nezajímá pokud si nepřijde žádat o další dávku
- Citovat
- Upravit
@PaníBovaryová To je možné, ale peníze pobíral dál a k úhradě nájemného je nepoužil.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Bellatrix Lestrange píše:
@PaníBovaryová To je možné, ale peníze pobíral dál a k úhradě nájemného je nepoužil.
Jak dlouho ty penize pobira a jak dlouho neplati?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Bellatrix Lestrange píše:
@PaníBovaryová To je možné, ale peníze pobíral dál a k úhradě nájemného je nepoužil.
no bez doložení dokladu, že je opravdu zaplatil, by neměl nic dostat… jak víš, že je opravdu pobíral?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit