Je otec alkoholik?

887
22.6.13 13:00

Je otec alkoholik???

Normalne bych asi tuto diskuzi nevyuzivala, ale jelikoz uz fakt nevim kudykam, tak bych rada slysela par vasich nazoru nebo i treba rad. Bydlime na Morave v rodinnem domku, s manzelem jsme si tu spravili pul baracku, takze tu urcite hodlame bydlet i nadale. Problem mame uz delsi dobu s mym taťkou. On byl vzdycky spise panelakovy typ, ktery se rad napil. Vzdycky se tak bavil treba s kamaradama v hospode. Nikdy nas nebil, sproste nenadaval, nic takoveho. No kdyz jsme byly se segrou jeste male, tak to s tou jeho zdechlosti nebylo tak hrozne. ale ted, co jsme dospele, tak je to fakt des. On proste neudela fakt vubec nic. Kdyz je neco opravdu potreba, tak rekne rano, ze to jde delat a ve dve hodiny na to jeste ani nesahne. Tady kolem baraku je opravdu obcas vic prace a mam pocit, ze to dela jen muj manzel a nebo my s mamkou. Nejhorsi je, ze uz i ted, kdyz se vraci ze zamestnani, tak je treba videt, ze ma v sobe par piv ci panaku a neda se s nim vubec bavit. Je proste hrozne otupely a hnete kraviny. Kdyz mu nadame my se segrou, tak nakonec rekne, ze ho uz praca nebavi, ze se nadelal dost a uz to prenecha jinym (je mu 53!!!) Z mamky si taky nic nedela. Ta mu vynada, jenze bohuzel neni moc dusledna, takze on vi, ze za dalsi den bude zas klid. Uz jsem z neho fakt psychicky uplne zdeptana, jsem na materske a je hrozne ho pozorovat jak se od rana jen potuluje po baraku a nic nedela. Jenze ja nejsem proste nejak prudici typ, chci taky klid a je mi jasne, ze kdyz to nepujde i od me mamky ta duslednost, tak nemam sanci. Je mozne, ze by ta ztrata zajmu o cokoliv mela velkou souvislot s tim alkoholem? U nas nejaka lecebna neprichazi v uvahu, tak nevim co s tim? Domluvy nepomahaji, rvani nepomaha…toto resime uz opravdu dlouho a je to cim dal horsi. Mela jste nektera taky treba uplne lineho chlapa? co se s tim da delat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
22.6.13 13:21

Řekla bych, že je jen znuděný životem. Pomoct by mu mohlo jen to, že by našel nějaký smysl, proč něco dělat. Nadávání od tří semetrik mu určitě nepomůžě. Je škoda, že se pro něj práce okolo domu nestala zábavou. Každý se nadchne pro něco jiné, takže je těžké radit. Vnuci, práce, záliby, milenka… hledejte spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
22.6.13 13:27

Tak jelikož je práceneschopný již od rána - kdy zřejmě opilý není - tak bych spíš řekla, že je jednoduše líný, otrávený a prostě jen hnípe.
Pokud to takhle vedl celý život, těžko mu bude připadat zábavné se nyní začít hýbat. Navíc on ví, že vy s tím zřejmě nemůžete nic dělat, tak co.. :?

Radu nemám, snad jedině nějaké sankce..jakože on má také uvaříno, vypráno, vyžehleno, uklizeno..tak pokud také nepřiloží ruku k dílu, ztratí tento standart. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.13 13:57

Souhlasím s Lizbeth, to na líného chlapa platí - nemít doma servis, vlastně i na opilého.
Mám zkušenost s otčímem - lenoch, dokud jsem byla doma, tak jsem skoro všechnu jeho práci musela dělat já. Máma je dříč, takže taky toho hodně zastala. Protože máme pole, tak se makat musí. Takže než se jelo, tak se několikrát pohádali, na poli byl hlavně na traktoru a to mu nebylo blbý, traktor vypnout uprostřed řádku a jít se nasvačit, protože ve 4 je prostě svačina. Historek by bylo na milion. Máma vždycky vynervovaná, aby ho donutila něco udělat. Na druhou stranu si za leccos může sama, věděla moc dobře, co má doma a musela mít chatu, tj. starou rozdrchanou chajdu, která tak vypadá i po mnoha letech, musela mít rodinný dům, taktéž k předělání, no to bylo peklo a to ho donutila jen k zednickým pracem, všechno ostatní jsem oddřela já s ní :?
Tchán je alkoholik, ten teda línej není, samozřejmě nalitý nic moc neudělá.
Každopádně na oba pomohlo, když jim manželka přestala prát a vařit, u obou se to zlepšilo. Jenže ženský jsou nepoučitelný, tak za chvíli měli pánové svůj full servis a zas se to vrátilo do starých kolejí, aniž by si stanovily pravidla - ty budeš dělat to-to-to a já tě obstarám, když ne starej se sám, proč by se snažili :nevim:

Chce to důslednost, ale líného člověka nikdo od základu nepředělá. Jinak kdybys poslouchala otčíma, tak máš pocit, že barák postavil vlastníma rukama :?

• Citovat
  • Nahlásit
53
22.6.13 14:20

Nevím, jak je to s tou důsledností, můj taťka byl vždycky línej a měl doma full service, pak mamka zemřela, on začal pít dost, pak měl nehodu na kole a ztratil díky tomu práci a šel do invalidního důchodu, což byl začátek konce - každý den ráno do hospody, přes den pořád sklenička, přede mnou a ségrou schovával flašky rumu… o domácnost se úplně přestal starat, to bylo vždycky o nervy za ním jezdit, musely jsme uklidit celý byt, aby se v něm dalo přes víkend aspoň trochu být… Každopádně alkohol u něj zabil zájem o všechny koníčky a že jich měl a že byl akční člověk!
Radu nemám, protože to tatínek nezvládl a teď je v domově se zvláštní péčí, protože se přidala i demence a není schopen se o sebe postarat. Jen prostě bylo vidět, že se vzrůstající potřebou alkoholu úplně upadá zájem o okolí, i o rodinu… celé dny jen proseděl, koukal před sebe, ani na tu TV už pak ne… Jen si na to dej pozor, na ten nezájem o vše a možná zkusit najít něco, co by ho bavilo… Určo se to dá zvrátit, jen si to tatínek musí uvědomit a přiznat, pokud pije víc a pokud třeba už pije před polednem, protože potřebuje dorovnat hladinku… Táta vždycky třeba na měsíc přestal, jenža pak v tom lítal zas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
22.6.13 14:47

@nicka9 mám taky otce alkoholika, měsíc pil, pak měsíc vlihu, už chlastá Xlet.hnus,je toho mnohem víc ale nechci rozvádět, ale nikdy nás nebil, jen je zlej, protivnej, atd, pokud chceš napiš SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
22.6.13 15:33

@nicka9 úplně přesně vim o čem mluvíš. můj fotr taky chlastá. Takových 15 let určitě. Doma neudělá vůbec nic a řekla bych, že v práci se asi taky moc nepředře (protože už nic nevydrží). A jediný co ti k tomu můžu říct je asi to, že pokud sám nebude chtít něco změnit, tak je veškerá snaha k ničemu. Náš případ: mám 3 sourozence a jen nejmladší ségra ještě bydlí u rodičů, pokaždý když tam přijedeme my ostatní, všichni mu dáváme najevo že ho nesnášíme a s nim to ani nehne, protože přece žádnej problém nemá. U nás proběhlo i léčení (je to cca 5 let), na to léčení šel protože ho vyhodili z práce (kvůli chlastu samozřejmě) jenže mu šéf tenkrát řekl že pokud tam půjde vezme ho zpátky - tak tedy nastoupil. Jezdili sme tam za nim všichni a všichni se ho tenkrát snažili podporovat. Jak nepil byl to úplně jinej člověk - byl to táta. Na léčení byl přes vánoce, takže kdyžn se v lednu vrátil, dělali jsme mu náhradní vánoce. Slzičky dojetí, radosti i lítosti nad tím jakej byl vůl, že takhle chlastal. Slibů, že už se chlastu nedotkne bylo hafo a víš co, týden po návratu z léčení a nástupu zpět do práce začalo všechno nanovo. A dopracoval se tak daleko, že chlastá ještě víc než před léčenim-a podotýkám, že stále nemá problém a z práce ho nakonec stejně vyhodili. Teď je z něj hnusná troska, kterou všichni nenáviděj. A neobměkčilo ho ani narození prvního vnoučete.
Co z toho plyne?: TO ŽE ON SI MUSÍ UVĚDOMIT ŽE MÁ PROBLÉM A ON MUSÍ BÝT TEN KDO HO BUDE CHTÍT ŘEŠIT. VY ZA NĚJ BOHUŽEL NIC NEVYŘEŠÍTE.
Přeju pevný nervy budeš je potřebovat!!! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
22.6.13 16:32
@Anonymní píše:
Souhlasím s Lizbeth, to na líného chlapa platí - nemít doma servis, vlastně i na opilého.
Mám zkušenost s otčímem - lenoch, dokud jsem byla doma, tak jsem skoro všechnu jeho práci musela dělat já. Máma je dříč, takže taky toho hodně zastala. Protože máme pole, tak se makat musí. Takže než se jelo, tak se několikrát pohádali, na poli byl hlavně na traktoru a to mu nebylo blbý, traktor vypnout uprostřed řádku a jít se nasvačit, protože ve 4 je prostě svačina. Historek by bylo na milion. Máma vždycky vynervovaná, aby ho donutila něco udělat. Na druhou stranu si za leccos může sama, věděla moc dobře, co má doma a musela mít chatu, tj. starou rozdrchanou chajdu, která tak vypadá i po mnoha letech, musela mít rodinný dům, taktéž k předělání, no to bylo peklo a to ho donutila jen k zednickým pracem, všechno ostatní jsem oddřela já s ní :?
Tchán je alkoholik, ten teda línej není, samozřejmě nalitý nic moc neudělá.
Každopádně na oba pomohlo, když jim manželka přestala prát a vařit, u obou se to zlepšilo. Jenže ženský jsou nepoučitelný, tak za chvíli měli pánové svůj full servis a zas se to vrátilo do starých kolejí, aniž by si stanovily pravidla - ty budeš dělat to-to-to a já tě obstarám, když ne starej se sám, proč by se snažili :nevim:Chce to důslednost, ale líného člověka nikdo od základu nepředělá. Jinak kdybys poslouchala otčíma, tak máš pocit, že barák postavil vlastníma rukama :?

ty jo, tak to je uplne presne. Jak rikas o tom traktoru nechanem uprostred radku, ze je svacina. To je fakt presne. A taky si porad dela nejake zasluhy. Nejvetsi jeho celozivotni zasluha je, ze nas nechal vystudovat!!! To nam opakuje neustale dokola. Jakoze dal penizky, ale na to, ze my jsme tam musely vrazit taky nejaky ten kapital, to uz zapomina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
22.6.13 16:52

No tak vidim, ze takovych „pripadu“ je opravdu vic. Ted nevim, jestli me to ma uklidnovat, nebo spis znepokojovat. Ja si taky myslim, ze s tim si clovek nic nenadela, pokud ten dotycny nechce sam.Je to ale fakt k vzteku. Mamka mu uz mnohokrat vyhrozovala, ze mu nebude prat. Jenze nejhorsi je, ze mu by to bylo uplne jedno. On by proste chodil i ve spinavych. To mu fakt nedela problem. Ani vnoucek ho neobmekcil. Rika, ze ho ma hrozne moc rad, coz je pravda. Ale uz nebude nic pro neho delat. Vzdycky choval kraliky, a ted kdyz by to mohlo byt pro maleho, tak uz ho to proste nebavi. On je nepotrebuje, on nepotrebuje nic, krome toho chlastu.On proste z nas jenom vysava tu energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
22.6.13 16:54

@HaniaH jo to se taky bojim, ze by nejaka lecebna pomohla. Nedovedu si predstavit, ze by si pak uz nikdy necuchl k alkoholu… jeste kor u nas na dedine. A s tou praci to je taky dost na stiru. Dela jen na cerno u kamarada, takze praca zadna jista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
22.6.13 17:11

Mám uplně stejný případ jako HankaH. Nehlo s tatkou vůbec nic. Prošení, mamka pláče, vnoučátka.. nic.. byl na smrtelný posteli trošíčku se zberkal a začal chlastat na novo.. Nemám Problém a všichni kolem jste blázni jen já jsem letadlo…
V únoru letos se upil k smrti a už ho nikdy neuvidíme :( :( :(
V dubnu se mi narodila Viktorka a v lednu sjem mu říkala, Tatko jestli nepřestaneš pít tak se mojeho miminka ani nedočkáš.. Rozloučila jsem se s ním v lednu jsem jsem ho poslala do p…e že mu peníze půjčovat nebudu že je jen propije.. a pak jsem ho viděla až v rakvi a říkala jsem mu ty jsi V. L a strašně mě to mrzí, ale nepřišli jsme s dalšími příbuznými na to co by ho dostalo k tomu aby přestal… o práci nemluvě několik let krásné počasí a on u cigarety piva vodky doma u televize… Nevěděl pak už co je za dny… Do práce chodil do poslední chvíle a to sedněte na zadek BYL ŘIDIčem autobusu… :zed: :zed: :zed:
Už jsem na něj ty policajty chtěla poslat že někoho zabije, ale lil hlavně o víkendu a po práci… ale stejně to v sobě měl…
Je mi po něm smutno škoda že to takhle dopadlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
22.6.13 19:28

@špagetka tak já za sebe a řekla bych vlastně i za zbytek rodiny asi můžu tvrdit, že okamžik kdy se uchlastá očekáváme jako spásu. Protože tohle je fakt sr. áč. Pro ránu nejde daleko (aniž by k ní měl důvod), jediná jeho denní náplň od tý doby co přitáhne z práce - 15:00 je dřepět u televize, lemtat a hlavně řvát a o víkendech chlastá už od rána. @nicka9 co se týče studií, tak ty nám taky vyčítá a vlastně hlavně prachy. A to si myslim, že by na nás mohl být pyšnej v podstatě tři z nás mají VŠ za sebou úspěšně a nejmladší je ve třeťáku a zrovna naše studia ho nestály nic. Já a ségry jsme podle něj kurvy a já jako bonus feťačka. Takže možná je to hnusný, ale už se fakt těšim, až budu stát u jeho rakve. Nikomu nepřeju zažít to co se kolikrát dělo u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
22.6.13 20:48

@HaniaH - A jak vzpomínáš na dětství? Náš tatka byl fajn strašně moc nás měl rád, do dneška moc nemůžu uvěřit že je pryč.. hezky nás vychoval začal pít tak před deseti lety a stupnovalo se to.. taky křičel ale ted vzpomínám jen na to pěkný. Moc mě to mrzí i když taky byli chvilky kdy jsem si říkala, že až se upije bude klid.. ale ted jak říkám se mi stýská byl to strašně hodný člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
22.6.13 21:17

@Špagetka9 taky se to u nas zvrtlo az pred par lety. Do te doby sice pil, ale bylo to spis na tech oslavach a akcich. Taky byl kdysi davno fajn a uplne normalni. Je mi to moc lito, ze to u vas takto dopadlo. A co myslis tim, ze se uchlastal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
22.6.13 21:35

@špagetka moje dětství bylo o mamce a babičkách, protože v tý době se věnoval starším sourozencům, hlavně ségře kvůli tenisu (na tu má vyloženě úplně alergii). a moje mladší ségra, ta si z dětství pamatuje víceméně jen to řvaní a ožralýho otce. já sem si jistá tim, že mně se po něm fakt stýskat nebude. A je to smutný takhle se vyjadřovat o rodiči, ale tak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat