Život s cizincem mimo ČR?

gabrielagabri
22.6.13 00:05

Život s cizincem mimo ČR????

Ahoj holčiny, vím, že je tu několik diskusí o životě mimo ČR. Prosím, napište mi holky - Češky žijící s cizincem mimo ČR!!!Chystám se na to - partner má několik nemovitostí, nevím, na čem se dohodneme, Switzerland, Itálie, Chorvatsko, USA, ale to není podstatné. Zajímá mě - na co se mám připravit? Co nejhoršího z vašeho pohledu je při pobytu mimo ČR? Máte dvojí občanství nebo už jen jedno? Jak často jezdíte do ČR? Co na to vaše maminky a další příbuzní? A jak se vyvíjí váš partnerský vztah - jak se změnil, když jste s ním začaly žít trvale v cizině? Kde se cítíte doma-ještě pořád v ČR? A která byste se, ruku na srdce, chtěla vrátit? :-)U mne je to komplikované tím, že používám pro práci češtinu, novinářka, takže budu mít problém s prací, ale doufám, že to život nějak vyřeší :-). Dejte mi také prosím nějaké praktické rady - co vás napadne :-). Můžete psát i SZ. Děkuji všem Gabrielka

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
22.6.13 00:16

Tvuj dotaz je pomerne obsahly :D
ziju s manzelem v zahranici, ale neni to jeho rodna zeme, takze jsme tu cizinci oba. to je celkem rozdil, protoze jinak vim, ze holkam hodne prijde, ze na rozdil od partnera nemaji zadne rodinne zazemi, vlastni okruh kamaradu a zpocatku se citi na partnerovi zavisle.
jinak do CR jezdime casto, rodice za nami taky, nejsou z toho nadseni (je jim smutno), ale snad uz si zvykli.
manzel by bral i zivot v usa, ale pro me to by bylo treba uz moc, ja potrebuju tu moznost koupit letenku za par desitek eur a byt za par hodin „doma“, kdyby bylo treba. v ramci evropy zasadni problem nemam, ale zivot mimo evropu uz je mi az moc cizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gabrielagabri
22.6.13 00:18
@Ali-Ali píše:
Tvuj dotaz je pomerne obsahly :D
ziju s manzelem v zahranici, ale neni to jeho rodna zeme, takze jsme tu cizinci oba. to je celkem rozdil, protoze jinak vim, ze holkam hodne prijde, ze na rozdil od partnera nemaji zadne rodinne zazemi, vlastni okruh kamaradu a zpocatku se citi na partnerovi zavisle.
jinak do CR jezdime casto, rodice za nami taky, nejsou z toho nadseni (je jim smutno), ale snad uz si zvykli.
manzel by bral i zivot v usa, ale pro me to by bylo treba uz moc, ja potrebuju tu moznost koupit letenku za par desitek eur a byt za par hodin „doma“, kdyby bylo treba. v ramci evropy zasadni problem nemam, ale zivot mimo evropu uz je mi az moc cizi.

Dik.Ja to napsala umyslne rozsahle, protoze tohle tema je tu zbytecne rozkouskovane do vice diskusi. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
11132
22.6.13 00:23

@gabrielagabri
jo jo, chapu. ja jenom, ze jsem vlastne nevedela, co ti napsat :D

jeste k tomu obcanstvi - v ramci EU vlastne podle me neni duvod. a ja mam pocit, ze CR snad ani dvoji nepovoluje, ne? nebo se to zmenilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gabrielagabri
22.6.13 00:24
@Ali-Ali píše:
@gabrielagabri
jo jo, chapu. ja jenom, ze jsem vlastne nevedela, co ti napsat :Djeste k tomu obcanstvi - v ramci EU vlastne podle me neni duvod. a ja mam pocit, ze CR snad ani dvoji nepovoluje, ne? nebo se to zmenilo?

myslim, ze dovoluje.

• Citovat
  • Nahlásit
544
22.6.13 00:34

Ahojky ziji s pritelem v zahranici uz dlouhou dobu, a mam pocit ze svym zpusobem se da zit vsude, zalezi na tom jaka si povaha a jak se adaptujes.Ziji v jizni americe, takze uplne jina zeme nez evropa, uplne jina kultura a vse jine. Dulezite je mluvit reci te zeme nebo se aspon domluvit. Jinak ted jsem dlouho v cesku nebyla ale chystam se (je to prece jen dalka)jinak myslim si ze budu vzdy z ceska i kdyz budu bydlet jinde. Rodina urcite byla prvni nervozni z meho rozhodnuti, ale musim rict ze me rodina podporuje, i kdyz si hodne chybime. Tezke je to nekdy prave ted, kdyz mam malou holcicku, a ta ma maminka chybi. Clovek si musi uvedomit.ze to opravdu neni jednoduche, obzvlast v techto situacich, nebo situacich kdy se citi sam.Ale kdyz mas milujiciho partnera, tak nejsi uplne sama a casem poznas lidi, ale je to jine nez v rodne zemi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gabrielagabri
22.6.13 00:40
@Danieli píše:
Ahojky ziji s pritelem v zahranici uz dlouhou dobu, a mam pocit ze svym zpusobem se da zit vsude, zalezi na tom jaka si povaha a jak se adaptujes.Ziji v jizni americe, takze uplne jina zeme nez evropa, uplne jina kultura a vse jine. Dulezite je mluvit reci te zeme nebo se aspon domluvit. Jinak ted jsem dlouho v cesku nebyla ale chystam se (je to prece jen dalka)jinak myslim si ze budu vzdy z ceska i kdyz budu bydlet jinde. Rodina urcite byla prvni nervozni z meho rozhodnuti, ale musim rict ze me rodina podporuje, i kdyz si hodne chybime. Tezke je to nekdy prave ted, kdyz mam malou holcicku, a ta ma maminka chybi. Clovek si musi uvedomit.ze to opravdu neni jednoduche, obzvlast v techto situacich, nebo situacich kdy se citi sam.Ale kdyz mas milujiciho partnera, tak nejsi uplne sama a casem poznas lidi, ale je to jine nez v rodne zemi :mavam:

jak jine? :lol: A pritel je Cech nebo cizinec? No a jak to klape?

• Citovat
  • Nahlásit
3157
22.6.13 00:48

Ahoj, dvojí občanství se v ČR povoluje jenom sňatkem nebo narozením.
No my žijeme také na „neutrální půdě“, ani jeden nejsme zdejší. Upřímně, já jsem v cizině původně zakotvit nechtěla, takže mě to táhlo domu vždycky, ale teď s miminem mě to teda táhne stokrát víc. Když šlo jenom o mně, naši nadšení nebyli, ale v pohodě, máme to dvě hodiny letu. Ale s mimčem je to jiné. Celá moje rodina je z toho smutná, že ho neuvidí vyrůstat. Byli jsme tam před měsícem, pojedeme na Vánoce, ale máma brečela, že to už ji malej nepozná a že přiletí úplně jiný dítě. Takže z tohohle pohledu to neni snadný. Plus to, že tu nemáme vůbec žádnou rodinu, takže nějaký hlídání a pomoc nehrozí. Jela bych domu hned. Výhledově to i zvažujeme. Takže tak, ale to už s děckem. Jinak mi to až tak problém nepřišel. Ale taky bych dál než po Evropě nešla, to už je člověk vážně izolovanej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
22.6.13 00:50

@gabrielagabri pritel je cizinec, mluvime spolu spanelsky a anglicky, klape nam to v jako jakemkoliv vztahu nekdy slunicko nekdy mraky :mrgreen:…je to jine, kdyz jsi nastvana nebo potrebujes mamu, nemuzes jen tak zavrit dvere a jit na hodku vypovidat se k mamce :) myslim si ze sam clovek se hodne zmeni, myslim si ze je to velky krok odejit z rodne zeme a zit v zemi cizi. A neni jednoduche si najit kamarady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gabrielagabri
22.6.13 00:52

Je tu někde skupina pro holky žijící, příp. provdané v cizině? :-) :srdce: :srdce: :srdce: :hug: dík

• Citovat
  • Nahlásit
544
22.6.13 00:54

@Mrňátko nemyslim si ze by byl clovek izolovany, myslim si ze zalezi samozrejme na povaze kazdeho cloveka a jak se k tomu stavis. Osobne mam plno znamych lidi.ale je pravda ze clovek si dava pozor s kym mluvi a o cem, nebot se porad citi jako cizinec a obzvlast v jinych zemich nez evropa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
22.6.13 00:55

@gabrielagabri to ani nevim jestli je tu nejaka takova skupina, rada se pridam :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gabrielagabri
22.6.13 00:57
@Danieli píše:
@gabrielagabri to ani nevim jestli je tu nejaka takova skupina, rada se pridam :mrgreen:

tak jsem zadnou nenasla. piste, piste, musim jit spat, zitra nejakou zkusim zalozit. :lol: vsem posilam :srdce: a zase sem rano mrknu

• Citovat
  • Nahlásit
3157
22.6.13 00:57

@Danieli Jasně, že záleží na povaze. Spousta lidí žije na druhý straně světa a jsou v pohodě, ale pro mě je ta relativní blízkost rodiny důležitá. Jak jsem psala, hlavně teď s prckem. I kvůli němu, aby měl vůbec babičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
22.6.13 00:59

@Mrňátko v tomhle mas pravdu a souhlasim, moje male ma 9 mesicu a babicka ji vidi jen pres kameru, a je to i pro me ted tezke i kdyz pojedem zanedlouho do ceska.Ta rodina chybi hodne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat