Je to ADHD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.16 14:22
@andelka83 píše:
Představ si že já do toho měla ještě mimino, jsou o 22 mesicu. Mladší je taky akční, ale vyjadřováním v pořádku a i grafomotoricky. U staršího mi pořád tvrdili že je jen živý, neposedný.. Až učitelka u předškoláků měla problém, že je pořád v pohybu, rozptyluje se, jakoby neslyší, nevnímá, neposlechne když mu něco řekne, chvíli neposedí, soustředí se jen výběrově.
Ono u těch malých dětí do 4 let se to blbe hodnotí, řeší, i sehnat lékaře je potíž. Řeknou že je brzo, že z toho vyroste, že je taková povaha, a že třeba u kluků je to normální. :nevim:

Tak to bych nedalaufff.Taky jsme uvažovali o sourozenci, ale teď jsem sama, tak to jaksi nevyšlo a snad je to i dobře, protože si to vůbec neumím představit. Já se třeba děsím i toho, že ve škole vůbec nebude v hodině sedětv lavici, ale pochodovat po třídě a nebo bude sedět 10 min. než ho to přestane bavit. Bojím se, že nebude dělat to, co se po němchce… :nevim:

barus62
Kecalka 131 příspěvků 09.04.16 14:24

Máme ADHD u jednoho dítěte z rodiny…upřímně, nikomu nepřeju mít dítě s touto nemocí doma…já děti miluju, sama jsem teď v půlce těhotenství. Jedná se o chlapce, je mu už 11let, chodí do 4té třídy, školy, která se zaměřuje na děti s různýma poruchama…v každém případě záleží hodne na výchově dítěte a na tom, jak moc se rodiče o dítě starají, učí se s ním apod…tenhle náš chlapec neumí ani číst ani spát…je na úrovni dítěte 1. nebo druhé třídy, kdy se děti učí poznávat písmenka. Neumí absolutně vůbec mluvit! Zeptám se ho jestli chce večeři a on se roztěká a má strach jako bych měla v ruce bič. Neustále má ruku strčenou v puse a cucá si prsty. Pokud není min 10h na mobilu, tabletu nebo pc má hroznou depku. Nikdo to asi nevidí a všichni pořád říkají jak je šikovný apod…rozmazlují ho a vůbec se s ním neučí! Já jsem se teda pokoušela s ním přečíst text asi o 20 větách, který měl poté popsat v 5ti větách, byl to domácí úkol. Přečetl jednu větu a nebyl schopen mi říct, co v té větě bylo…je to hrozné a pořád to všem v rodině říkám ale nikdo mě neposlouchá. Je to tedy díte z rodiny od přítele ale i tak se stýkáme velmi často. Jeho chování e dá srovnat s neteří, které je 5 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.16 14:24

Já byla se synem v tom samém věku u dětského psychiatra / nidko jiný to bohužel diagnostikovat nemůže /a diagnozu ADHD dostal. Já zase dostala docela fajn rady jak reagovat při excesech. Nevím odkud jsi, my byli v Motole a mohu jen doporučit.

Být na takové dítě sama musí být dost na bednu, máš můj obdiv…

Jinak ti ještě můžu dodat optimismu, náš je doma šílený, na veřejnosti ještě šíleněší a ve školce je vše v pohodě. A to je to státní školka, 26 dětí na 1 osobu. Taky musím říct, že se to od třetího roku začalo hodně lepšit. Asi je to časté, protože co jsem tak četla, tak to psalo hodně maminek.

Anonym z důvodu uvedení zdravotního stavu syna.

Billi
Nadpozemská drbna 26039 příspěvků 09.04.16 14:30
@Anonymní píše:
Tak to bych nedalaufff.Taky jsme uvažovali o sourozenci, ale teď jsem sama, tak to jaksi nevyšlo a snad je to i dobře, protože si to vůbec neumím představit. Já se třeba děsím i toho, že ve škole vůbec nebude v hodině sedětv lavici, ale pochodovat po třídě a nebo bude sedět 10 min. než ho to přestane bavit. Bojím se, že nebude dělat to, co se po němchce… :nevim:

Je malý, neřeš, co bude za 4 roky. Synovec ještě ve 3 letech lítal, neseděl, nevydržel… V první třídě byl nejhodnější ze všech - klidný, poslušný… Taky se báli ADHD a nakonec to je klidný kluk. Nechce to dělat předčasné závěry. Může se to změnit. Kamarádky syn se naopak nesklidnil, první a druhou třídu strávil pod lavicí, učitelka ho zmákla, kluk se srovnal a teď se uvažuje, že půjde na víceleťák.
Hlavně děti se chovají jinak doma a jinak ve škole a ve školce. Vím to od staršího, doma je to torpédo a ve školce mi ho chválí, jak je poslušný a hodný… Chce to akorát dobře vybrat školku.

andelka83
Generální žvanilka 20658 příspěvků 09.04.16 15:12
@Anonymní píše:
Tak to bych nedalaufff.Taky jsme uvažovali o sourozenci, ale teď jsem sama, tak to jaksi nevyšlo a snad je to i dobře, protože si to vůbec neumím představit. Já se třeba děsím i toho, že ve škole vůbec nebude v hodině sedětv lavici, ale pochodovat po třídě a nebo bude sedět 10 min. než ho to přestane bavit. Bojím se, že nebude dělat to, co se po němchce… :nevim:

Já taky, má odklad a vybrala jsem školu kde počítají s takovými dětmi, mají zkušenosti.

andelka83
Generální žvanilka 20658 příspěvků 09.04.16 15:16

Ona je dost velká pravděpodobnost že se to časem zlepší, ale hodně záleží na rodině. I na školce a škole a jejich přístupu. Většinou z dětí adhd jsou aktivní dospělí, chtějí toho hodně stihnout, mají hodně zájmů, může zůstat roztržitost, nesoustředěnost, ale žít se s tím dá. Ne každý případ je nezvladatelny a na léky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.16 15:28

Nechci strašit, ale autismus je vyloučen? Fascinace vodou, ty šuplíky, olizování chleba a špatné chápání řeči by mohlo mít i tuto příčinu. Ale nechci být poslem špatných zpráv. Rodiče těchto dětí popisují u mě v práci totožné situace a tutéž únavu.

Terka1603
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 09.04.16 15:30

Mam stejne stareho ADHD syna, ted nas ceka kolecko na potvrzeni ci vyvraceni autismu. Chova se stejne jako ten tvuj plus ale dalsich spousta veci. Nemusi to byt vubec nic, ale taky muze…psycholog mozna nrni na skodu, zalezi na tobe, jak to citis…

Petra274
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 09.04.16 21:50

Máme doma ádéháďáčka a musím ti říct, že věk kolem 2-3let je nejhorší. Syn byl divoký, doma jsem musela zamykat, jinak by mi utekl. Jít po ulici se dalo jedině za ruku, obchody horor. Rád koukal, jak se pere pračka. To nejnáročnější období trvalo tak do čtyř let, pak se to začalo pomalu zlepšovat. První rok ve školce jsem slyšela pořád nějaké připomínky a stížnosti, ale i to se zlepšilo. Divoký je pořád, ale je i chytrý, velmi bystrý, rád tvoří. Vymyslí to, co ostatní děti ani nenapadne (v dobrém i zlém). Teď je mu 6 a čeká nás od září škola, tak bude asi veselo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.16 22:40

:mavam: Tady zakladatelka.Tak jsem se synem absolvovala psych. vyšetření a podle všeho je to ADHD. Prý ho ještě nechce škatulkovat, když mu nejsou ani3 roky, ale že to k tomu s největší pravděpodobností spěje. Do papírů uvedla, že je to extrémně živé a náročné dítě, téměř neustále v pohybu :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.16 14:44

Tady anonymní zakladatelka.Tak syna od ledna přijali do školky s asistentem. Má nevyzpytatelný chování a po domluvě s ředitelkou to bude ilepší z toho důvodu, aby neublížil obě nebo ostatním. Jsem zvědavá jak to bude zvládat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 15:15
Adhd

Ahoj chtěla jsem se se zeptat těch kterým se potvrdili příznaky Adhd jaké byly? Chci pořádat doktorku o doporučení na vyšetření. Ale rada bych věděla pod jakými příznaky se to potvrdilo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 15:31
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla jsem se se zeptat těch kterým se potvrdili příznaky Adhd jaké byly? Chci pořádat doktorku o doporučení na vyšetření. Ale rada bych věděla pod jakými příznaky se to potvrdilo

U nás ve třetí třídě u dívky: roztržitost extrémní, vnitřní neklid, ztrácení věcí každodenně, neschopnost zorganizovat sebe, svoje věci, chyby ve škole z roztržitosti, potíže v dokončení úkolu, pády ze schodů aj., potíže s usínáním, špatná kvalita spánku, úzkostnost, labilita, potíže v kontaktu s vrstevníky - byla pro ně divná, mimoň, bordelář, ošívání, neustále v pohybu, zbytečné pohyby - nevydrží v klidu, emoční labilita, výkyvy energie během dne, špatná kvalita spánku. Šli jsme rovnou k psychiatričce bez doporučení, naopak ta nás doporučila do PPP a vzali nás přednostně. Do té doby to bylo v rámci širší normy jakž takž a u dcery úplně chybí impulzivní složka, takže ve škole to až tak nerušilo.

Levandule121
Závislačka 2571 příspěvků 15.04.19 19:26

Napadá mě, jestli dobře slyší? To bych udělala jako prvni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 20:34

Ano slyší dobře velice dobře ale jen co chce jinak těžce ignoruje. Syn je 3 roky starý ale je jak z dablovo ocasku. Všichni říkali neboj bude líp a líp jak bude starší ale je to horší a horší a dochází mi energie sním. Zkusili jsme všechny možné výchovné metody nic nezabírá ani motivace.. Ani ho nic neunavi ani pohádku nezkoukne v klidu prostě od rána až do večera jen lítání

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Reklama