Jsou potíže s otěhotněním dědičné?

tali98
27.5.16 15:02

Je to dědičné?

Ahoj holky,

moje mamka měla docela dlouho problém otěhotnět, původně chtěla miminko po svatbě, ale nakonec se to povedlo až za pár let. Nakonec má mě a mého bráchu. Myslíte si, že až budu chtít miminko já, tak budu mít také problém? Je možné, že to podědím po své matce? :think: Děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
189
27.5.16 15:03

Nemyslím si, že zrovna tohle je dědičné. Nejlíp vám na to zřejmě odpoví odborník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
27.5.16 15:03

@tali98 ne, je to kravina - moje máma má 2 děti na první štrejch. Já první 7 m snažení, druhé 8 let :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
27.5.16 15:06
@Lanna1 píše:
Nemyslím si, že zrovna tohle je dědičné. Nejlíp vám na to zřejmě odpoví odborník.

edit, bo blbnu :oops:

Příspěvek upraven 27.05.16 v 15:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
27.5.16 15:08

@martina.se nevím co je na tom za volovina? To, že to není dědičné? Nebo to, že jí na to nejlíp odpoví odborník a ne nějaké maminy na diskusi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
27.5.16 15:10

@tali98 Jelikož nevíš, jaká byla příčina, nedá se to jakkoli předvídat. Mohla to být negenetická shoda náhod, stejně jako to mohla být nějaká porucha, co by dědičná být mohla. Ale i tak – není to nikdy 100%, takže je zbytečné nad tím takhle uvažovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
27.5.16 15:11
@Lanna1 píše:
@martina.se nevím co je na tom za volovina? To, že to není dědičné? Nebo to, že jí na to nejlíp odpoví odborník a ne nějaké maminy na diskusi?
šmajrá, blbě čtu :oops: :zed: omlouvám se, myslelas to stejně :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
27.5.16 15:11
@martina.se píše: :mrgreen: :mrgreen: to myslíš vážně :lol: :lol: to je dobrá volovina.

To teda není. Pokud se jí dlouho nedařilo třeba kvůli balancované translokaci nebo imunitní či jiné systémové poruše, je klidně možné, že to zdědí i potomek. To není žádná volovina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
27.5.16 15:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
27.5.16 15:12
@Litta píše:
To teda není. Pokud se jí dlouho nedařilo třeba kvůli balancované translokaci nebo imunitní či jiné systémové poruše, je klidně možné, že to zdědí i potomek. To není žádná volovina.

příčinu zakladatelka nenapsala, takže tohle je čistá spekulace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26464
27.5.16 15:15

@tali98 Jelikož nevíš, kde byla u maminky příčina (třeba byl příčinou tatínek :) ), tak těžko můžeš dedukovat nějaké objektivní závěry.

Pokud má někdo problémy otěhotnět kvůli stresu v práci nebo nekvalitním spermiím partnera, tak je to z pohledu genetiky podstatně něco jiného, než když jsou v rodině sklony k myomům nebo předčasnému přechodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
27.5.16 15:18
@martina.se píše:
příčinu zakladatelka nenapsala, takže tohle je čistá spekulace…

Vždyť nepíšu, že to tak je. A myslím, že z toho mého prvního příspěvku je ta spekulativnost jasně zřejmá. ;) Jen bych opačný názor rozhodně nenazývala volovinou. Potíže s otěhotněním můžou být způsobeny nespočtem věcí a jak se dneska ukazuje, jen máloco není geneticky nebo epigeneticky dědičné. Možná tak špatné načasování sexu jejích rodičů, ale s nadsázkou i to mohla podědit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tali98
27.5.16 15:25

Příčinu nevím, neptala jsem se. Jen jsme se jednou během rozhovoru s otcem dostali k tomuto tématu a on mi právě řekl, že se dlouho snažili a nějak to prostě nešlo. Jestli byla chyba na jeho straně, to netuším :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.16 15:53

@tali98, prosím anonymně, nepíšu o sobě!! Žena od mého bratránka byla počata uměle, protože její maminka nemohla otěhotnět přirozeně. Dotyčná má teď dvě děti a obě počaté přirozeně bez problémů ;)

• Citovat
  • Nahlásit
31690
27.5.16 16:43

Vůbec nemusí být. já jsem jedináček, kterej se zadařil asi po 6 letech snažení, a 3 děti mám, ani nevím jak, druhý dvě z jedinýho styku, kterej měl být dost mimo ovulaci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat