Má miminko atopický ekzém?

78
17.2.21 16:54

Je toto atopický ekzem?

Ahoj holky, dceři (4,5M) se uz druhy den po koupání udělaly takové flíčky. Příkrmy dávám cca dva týdny, nic nového neměla. Na večeři rýžovou kaši, jsme na UM. Kaši má cca 4 dny, první dva dny nic a teď po večeři a následném koupání se udělá toto. Mažu bepanthenem a sudocremem, za hodinu je to skoro pryč a zbyde jen taková neviditelná krupička. Děkuji za Vaše rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3791
17.2.21 17:23

Spíš bych řekla, že jde o alergickou reakci. Pokud píšeš, že se jí to udělá vždy po večeři a hned po koupání tak tam bych hledala. Jídlo kaši jí 4 den může jí tam něco vadit, mycí gel,… Zkus koupat v heřmánku ( třeba SUNLIFE Heřmánkový Koncentrát 100 ml).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 17:26

S dovolením se připojuju k tématu. Máme doost podobný problém, dceři budou teda už 3, ale tak před rokem cca se jí začalo objevovat cosi podobného. Momentálně jsme na tom tak, že se to střídavě ztrácí a objevuje. Snažíme se přijít na to, jestli to nespouští nějaká potravina, momentálně jsou největší adepti: jablka nebo med. Ale! Mně se poslední dobou zdá, že se jí to abnormálně zhoršuje po koupeli. Bereme vodu z vodovodu, takže chlorovanou…otázka, jestli nám tu paseku nedělá chlor? Anebo případně ekzém nezhoršuje. Mažu ji Excipialem (volně v lékárně), po něm se mi zdá, že to ustoupí, ale až do té doby, že se koupem…zkouším teď postupně vynechávat ten trojboj - jabka, med, koupel…achjo :-(
Taky budu ráda za tipy, jak na to..

• Citovat
  • Nahlásit
78
17.2.21 17:31

Ještě mě napadly potničky nebo sliny od zubů. Má to totiž jen kolem pusinky a na krku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1495
17.2.21 17:37

Mně to přijde spíš jako potničky, když to má takhle v tom záhybu. Jak se to zapotí, tak se to tam pak oprudí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1495
17.2.21 17:40
@Anonymní píše:
S dovolením se připojuju k tématu. Máme doost podobný problém, dceři budou teda už 3, ale tak před rokem cca se jí začalo objevovat cosi podobného. Momentálně jsme na tom tak, že se to střídavě ztrácí a objevuje. Snažíme se přijít na to, jestli to nespouští nějaká potravina, momentálně jsou největší adepti: jablka nebo med. Ale! Mně se poslední dobou zdá, že se jí to abnormálně zhoršuje po koupeli. Bereme vodu z vodovodu, takže chlorovanou…otázka, jestli nám tu paseku nedělá chlor? Anebo případně ekzém nezhoršuje. Mažu ji Excipialem (volně v lékárně), po něm se mi zdá, že to ustoupí, ale až do té doby, že se koupem…zkouším teď postupně vynechávat ten trojboj - jabka, med, koupel…achjo :-(
Taky budu ráda za tipy, jak na to..

Já na exém taky trpím a vždy vypadá po koupeli hůř, je to normální. A klidně zkoušej, ale taky nemusíš přijít na nic. Teď mám exém třeba hroznej, protože je zima, a i když nebudu jíst nic, prostě bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3087
17.2.21 18:23

Mně to možná taky spíš přijde jako potnicky. Bojovali jsme s něčím podobným pod krkem, protože nám dítě hodně blilo a občas tam něco zateklo. Pomohlo vysoušet dětským pudrem z drogerie. Může to být ale i ta alergie. Jestli dáváš něco do koupele, tak zkus třeba jen černý čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
20.2.21 13:52

Jestli to někomu někdy pomůže - u nás to byla reakce na rýžovou kaši od Kendamilu 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat