Ležení na bříšku v 7 měsících

17.2.21 16:25

Ležení na bříšku v 7 měsících

Dobrý den,

jdu si k vám pro radu, páč jsem už nešťastná. Našemu synkovi je 7 měsíců ( 11kg, 76cm) a ležení na bříšku je katastrofa! Když ho dám na bříško nebo ho motivuji hračkou tak vydrží pár minut (při tom dělá letadlo a zvedá prdelku) ale pak se mi hned přetočí zpátky na záda. Na bříšku zkrátka vůbec nevydrží. Hračky mu obměňuji, má i hrací deku… Když ležíme spolu, hraju si s ním, povídám mu, čtu mu a ukazuji obrázky v knížce. Nevydrží to a přetočí se zpět na záda. Už jsem zoufalá a začínám mít i strach o hlavičku jelikož se mi zdá, že ji má vzadu placatější než by měl mít - když usne, přetočim ho na bok ale během 10minut je pláč a sune se zpět na záda.
Naše paní doktorka nás uklidňuje, že je to prý období, které přejde. Na hlavičku nám nic neřekla ale stejně.. moc se mi to nepozdává.
A tak se chci zeptat, milé maminky, jak vy motivujete své ratolesti aby vám vydržela na bříšku? Popřípadě co všechno děláte pro to aby vaše dítka neměla placatější hlavičku?
Předem děkuji za vaše zkušenosti, názory, odpovědi. Mějte se krásně! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29567
17.2.21 16:39

7 měsíců, to už by měl sám sedět ne? Sám přetáčet. Nehledě na to, že by se měl pokoušet jít na kolínka…? Mě v 7 měsících děcka lezly na žebřík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 16:44

Moje sedmiměsíční dcerka je na bříšku většinu dne, případně na kolínkách. Zrovna se učí sedat. Vím, že každé dítě je jinak rychlé, ale ve Vašem případě už bych to asi řešila, minimálně s pediatrem.

• Citovat
  • Nahlásit
29567
17.2.21 16:49

Ještě dodám, žádala bych vyšetření na rehabilitaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 16:49
@berry4 píše:
7 měsíců, to už by měl sám sedět ne? Sám přetáčet. Nehledě na to, že by se měl pokoušet jít na kolínka…? Mě v 7 měsících děcka lezly na žebřík…

V tuto chvíli mi je jedno, co dělala Vaše dítka. Spíš mi, prosím, prozraďte jestli jste je motivovala, jaká hračka Vám nebo spíše miminkůn pomáhala k tomu aby na bříšku vydržela. Pokud ovšem nic nepotřebovaly, pak Vám tiše závidím. I to, že Vám miminka lezla na žebřík. Náš Tomeš je cvalda, ono i to samotné přetočení mu trvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 16:55
@Anonymní píše:
Moje sedmiměsíční dcerka je na bříšku většinu dne, případně na kolínkách. Zrovna se učí sedat. Vím, že každé dítě je jinak rychlé, ale ve Vašem případě už bych to asi řešila, minimálně s pediatrem.

Jak jsem psala, naše doktorka nás uklidňuje, že je to prý období, které přejde. Samotné přetočení mu taky trvalo než to sám udělal, prý z toho důvodu, že je veliký a těžký. Na bříško ho dávám celý den, ale zkrátka na něm nevydrží a během chvilky se mi otočí na záda. Vy jste nějak svou holčičku motivovala aby byla na bříšku nebo to měla ráda? Měla nějaké hračky, díky kterým na bříšku vydržela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29567
17.2.21 17:06
@Réza.Rézina píše:
V tuto chvíli mi je jedno, co dělala Vaše dítka. Spíš mi, prosím, prozraďte jestli jste je motivovala, jaká hračka Vám nebo spíše miminkůn pomáhala k tomu aby na bříšku vydržela. Pokud ovšem nic nepotřebovaly, pak Vám tiše závidím. I to, že Vám miminka lezla na žebřík. Náš Tomeš je cvalda, ono i to samotné přetočení mu trvalo.

no…Já asi ted´neporadím, protože jsem své děti dávala už od cca 8.týdne pod hrazdičku, rozbalovala z plín, nechávala volné nožky. Takže ten vývin byl někde o 3 měsíce dřív, než u vás. Já ale se obávám, že tvůj malý má ochablé břišní a zádové svalstvo, protože jen víceméně leží, to se hračkami nespraví, já bych opravdu apelovala na pediatru a žádala vyšetření na rehabilitaci. At´se na něj koukne odborník a případně doporučí cvičení, nebo spolupráci. Nejde o to, že je cvalda. Mě by šlo o to, že je ve vývoji vcelku dost pozadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 17:09

@Réza.Rézina popravde, dcera jakmile prisla na to, jak se na brisko otocit, nechtela zpatky na zada… ale jinak co ji hodne zajima, jsou cernobile knizky, hlavne leporela..to vydrzi na brisku sledovat dlouho. pripadne si lehnu pred ni a delam na ni ruzne opicky a obliceje. nebo se zvednu na rukach a delam ze padam a u toho dycky tak vydechnu, jako ze to je drina proste. to ji moc bavi, hrozne se smeje a zveda se taky :)

• Citovat
  • Nahlásit
17.2.21 17:12
@berry4 píše:
no…Já asi ted´neporadím, protože jsem své děti dávala už od cca 8.týdne pod hrazdičku, rozbalovala z plín, nechávala volné nožky. Takže ten vývin byl někde o 3 měsíce dřív, než u vás. Já ale se obávám, že tvůj malý má ochablé břišní a zádové svalstvo, protože jen víceméně leží, to se hračkami nespraví, já bych opravdu apelovala na pediatru a žádala vyšetření na rehabilitaci. At´se na něj koukne odborník a případně doporučí cvičení, nebo spolupráci. Nejde o to, že je cvalda. Mě by šlo o to, že je ve vývoji vcelku dost pozadu.

Děkuju za Váš čas a odpovědi. :kytka:
S pediatričkou budu mluvit hned zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 17:16
@Anonymní píše:
@Réza.Rézina popravde, dcera jakmile prisla na to, jak se na brisko otocit, nechtela zpatky na zada… ale jinak co ji hodne zajima, jsou cernobile knizky, hlavne leporela..to vydrzi na brisku sledovat dlouho. pripadne si lehnu pred ni a delam na ni ruzne opicky a obliceje. nebo se zvednu na rukach a delam ze padam a u toho dycky tak vydechnu, jako ze to je drina proste. to ji moc bavi, hrozne se smeje a zveda se taky :)

I Vám děkuji za Váš čas a odpovědi. :kytka: Černobílé hračky máme, vyhraje si s nimi ale spíše na zádech než bříšku. Kraviny dělám taky ale moc to nepomáhá. Přesto děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
17.2.21 17:28

Taky bych chtěla RHB, naše v sedmi měsících lezla po čtyřech. Že je velký a těžký není omluva, spíš přitěžující okolnost, o to víc bych řešila jak s ním správně cvičit, aby se mu posílily svaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4882
17.2.21 18:22
@berry4 píše:

Sedět v 7mi měsících tak to zrovna určitě nemusí! Sed je nejnamáhavější na páteř. Dcera se mi ve 4m otočila na bříško poprvé, a ano v těch sedmi měsících už se plazila, ale rozhodně neseděla, to někdy v 9-10m. Pokud rodiče dítě nedávají do sedu násilně, tak ne každé mimi umí v 7mi měsících sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29567
17.2.21 18:30
@Veru1987 píše:
Sedět v 7mi měsících tak to zrovna určitě nemusí! Sed je nejnamáhavější na páteř. Dcera se mi ve 4m otočila na bříško poprvé, a ano v těch sedmi měsících už se plazila, ale rozhodně neseděla, to někdy v 9-10m. Pokud rodiče dítě nedávají do sedu násilně, tak ne každé mimi umí v 7mi měsících sedět.

Dobře, nemusí sedět, ale ne jen ležet a bránit se otočení na břicho. V 7 měsících se děti běžně samy otáčí, když teda ne sed, tak ho naznačují, houpou se na kolínkách, zkouší plazení takže převážně břicho. O to jde. Převážně břicho. Jestli to není, je něco špatně se svalstvem. Neslovíčkařme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
17.2.21 18:42

Taky si myslim, ze by to chtelo nejake cviceni, dcera se pretocila na zacatku 4m na bricho a od te doby na zadech nevydrzi, chtela lezet porad na brise..ted ma 6,5 a uz leze a sedi..myslim, ze tvuj syn je trosku “pozadu”, nemyslim to vubec zle, ale urcite bych se poradila jeste s nejakou doktorkou, abyste neco nezanedbali..
Nam rikala doktorka na 3m prohlidce, ze by do 4 mesicu mela byt malá vetsinu casu na brisku..
Jinak uz v porodnici radili jako prevenci zplostele hlavicky polohovat pri spanku na bok a taky jsem misto kocaru mela prevazne ergonomicky nositko..
A co zkusit koupit nejakou pohyblivou hracku nebo neco hrajiciho/blikajiciho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat