Miminko mi stále pláče

Anonymní
16.2.21 21:19

Miminko mi stále pláče

Ahoj maminky.
Jelikož diskuse procitam dost často tak i já si jdu za vámi pro radu.
Mám 4tydny starou holčičku a od toho co nás pustili domů mi stále jen brečí, špatně spinká, a celkově je hrozně vztekla a neklidná.
Bohužel nekojim a tak je od začátku na nutrilonu, první dva týdny mi spinkala hezky i přes den jen občas byla vzhůru a nervovala se ale teď poslední dva týdny je to opravdu šílené, přes den spí maximálně 2hodiny, večer naštěstí spinká hezky budi se sama co 3hodinky na papani a zase hezky spinká ale jakmile je světlo už prostě nespi.
V lékárně mi paní poradila že mám začít dávat nutrilon good night že lépe zasyti protože mě stále přijde že je hladova a když jsem to říkala dr tak mi řekla že pokud bude pribejvat na vaze coz pribejva tak že ji ho mám nechat a neměnit.
Bříško mažu, nahrivam, ale nepomáhá absolutně nic :,( celý dny mi akorát proplace a já už si vážně nevím rady 8o :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1103
16.2.21 21:28

A nosíš ji, nečekáš, že bude ležet sama v postýlce? Co kočárek, uklidní se na čerstvém vzduchu? Má dudlík? Nebudí se šermováním ručiček? Z čeho usuzuješ, že by měla mít hlad? Zacpat něčím sytějším břicho není výhra, může ji naopak bolet. Miminko chce cítit tebe, klid, teplo, šum. Máš šátek? Zavinuješ ji na spaní? To jsou takové nicneříkající informace, co píšeš. Může cítit vystresování z tebe, může chtít víc tvou blízkost, neumí sama usnout. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
16.2.21 21:31

V kocarku Ti nespi?
Zkousela jsi zavinout, bily sum, nosit v satku?
Ten nutrilon ji sedi, neboli ji bricho?
Pokud pres den dost nespi, tak breci z toho, ze je pretazena a unavena. Nejtere deti neumi pri unave spat a potrebuji pomoc k tomu, aby, se zrelaxovaly a mohly usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
16.2.21 21:36

Krmíš kolik chce nebo nějakou omezenou dávku…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
16.2.21 21:38

Nosíš? Ať už v náručí nebo v šátku. Dcera byla hodně kontaktní první tři měsíce (tzv. čtvrtý trimestr), měla jsem ji na rukách dlouhé hodiny. Velkej kámoš byl dudlík a zavinovačka, bílý šum jak kdy. Miminka mají i jiné důvody k pláči než je hlad a bříško, nejčastěji je to právě potřeba maminky, bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
16.2.21 21:41

Vyprazdňuje se normálně? Má normální miminkovskou stolici? Může bejt ucpaná a bolet břicho. Já měla s dcerou od narození taky problémy, s bříškem, bohužel to přešlo až když byla starší. Vyzkoušela jsem všechno možný, masáže, kapičky, nošení, šum, nám jediný, co trochu pomohlo, byla rektální rourka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
16.2.21 21:50

No musis asi vyzkouset vsechno, v mesici nic jineho, nez plakat neumi..nam se osvedcilo hodne spani na brichu, pres den treba i spala na me, na manzelovi, nebo pevne zavinout do pliny a do perove zavinovacky a dudlik. Place treba i z pretazeni…ja bych verila doktorce, necim hutnejsim ji zaplacnes a treba by to bylo horsi a zacala treba neprimerene pribyvat na vaze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
16.2.21 21:57

Ja bych zacpala dudlikem a nosila, nosila a nosila. A taky zkus dát spát na břicho. Ještě východ doktorkou probrala, jestli nemůže mít skrytý reflux.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
16.2.21 22:21

Náš mladej furt jen ječel tři měsíce, pak to ze dne na den skončilo.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
16.2.21 22:22
@Midaku píše:
Ja bych zacpala dudlikem a nosila, nosila a nosila. A taky zkus dát spát na břicho. Ještě východ doktorkou probrala, jestli nemůže mít skrytý reflux.

měsíční dítě na břicho na noc fakt ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
16.2.21 22:29

@fotrik1 proc? Mně dcera spala na břiše od narození, já jako mimino taky. Musí spát ve své postýlce a nemit okolo žádné prikryvky, hračky atp. Jako jo, dokud si tu hlavu neuměla otočit sama, tak jsem ji víc hlídala, ale abych ji nechala řvát na zádech, když na břiše spala, to fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
16.2.21 22:33

@Midaku statisticky zvyšuje riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců. V USA se to řešilo v devadesátých letech, měli tam masivní kampaň pro spaní na zádech. Před kampaní byla úmrtnost 130 dětí na 100000 ročně, po kampani to dali dolů na 35.
Jasně, to riziko je nízké, ale i naše doktorka to zakazuje. Zbytečný risk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
16.2.21 22:52
@fotrik1 píše:
@Midaku statisticky zvyšuje riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců. V USA se to řešilo v devadesátých letech, měli tam masivní kampaň pro spaní na zádech. Před kampaní byla úmrtnost 130 dětí na 100000 ročně, po kampani to dali dolů na 35.
Jasně, to riziko je nízké, ale i naše doktorka to zakazuje. Zbytečný risk.

Mno, zbytečný risk, pokud je to vyspané dítě na bříšku x nevyspané dítě na zádech, tak to zas tak „zbytečné“ není. Navíc leckdo má třeba v postýlce monitor, ten ti případně dítě pohlídá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
16.2.21 23:01

Těžko říci, co to může být… Od hladu, bolení bříška až po přetažení… Zkusila bych Karpovu metodu tišení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
16.2.21 23:41

Mě tedy teď už 5 měsíční, takhle maličká jak to tvoje pořád spinkala.Bylo to defacto spánek. mazleni. kojeni..Každé mimco je jiné
Některé prostě jsou nespave. A bohužel i plačtivý. Moje teta má tři děti a je to moje "rádkyně " cos e týká miminek. Vsechny tři děti ji pořád vriskali.Cely den. byli nakojeny prebaleny. Nikdo si je nechtel půjčovat ven protože pořád breceli a nespali…Naše malá taky občas brečí, ale minimálně :dance:..Třeba je to kolika…Co skusit nosit, nošení nám pomáhalo chodit po bytě třeba hodinku 8) a kolem
A kolem 3 měsíce byl den kdy furt rvala ( asi přetažením těžko říct) :roll:.muž si ji dal na nohy zakril obličej bavlněnou plinou a byla tuha. A praktikujeme do dnes. mozna nějaký usinacek na obličej vyzkoušet? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat