Je tu někdo, kdo byl hospitalizován na psychiatrii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 18:04
Je tu někdo, kdo byl hospitalizován na psychiatrii?

Dobrý den,
prosím je tu někdo, kdo byl v psych. léčebně? Na vlastní žádost. Kdy jste si uvědomili, že je to potřeba a jaké máte zkušenosti? Pomohlo vám to? Nezvládám svůj psychický stav, dost se mi zhoršil a uvažuju nad hospitalizací.
Děkuju za odpovědi.
Pište anonymně.
Já prosím také anonym nebo smazat. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 18:28

A chodis k psychiatrovi a beres nejake leky? A konzultovala jsi to s nim? Ja byla hospitalizovana jednu noc po porodu s nabehem na laktacni psychozu a pomohla asi hlavne medikace, ktera mi byla nasazena tam, trochu mozna i pobyt samotny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 18:35
@Anonymní píše:
A chodis k psychiatrovi a beres nejake leky? A konzultovala jsi to s nim? Ja byla hospitalizovana jednu noc po porodu s nabehem na laktacni psychozu a pomohla asi hlavne medikace, ktera mi byla nasazena tam, trochu mozna i pobyt samotny.

Chodím a beru, ale poslední dobou se to po změně dávek zhoršilo. Mám celodenní úzkosti a je mi pořád do breku. Mám za sebou těžký období a nezvládám to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 18:48

A nepomohlo by v prvni rade vratit puvodni davky a popovidat si o tom na psychiatrii? Te hospitalizaci bych se kdyztak taky nevyhybala, urcite tam budou nejvetsi experti na vsechny ty leky a taky mi osobne pomohlo mluvit s ostatnimi pacienty a videt ze ostatni maji vetsi problemy a taky to nejak musi zvladnout. Drzim palce!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 19:09
@Anonymní píše:
A nepomohlo by v prvni rade vratit puvodni davky a popovidat si o tom na psychiatrii? Te hospitalizaci bych se kdyztak taky nevyhybala, urcite tam budou nejvetsi experti na vsechny ty leky a taky mi osobne pomohlo mluvit s ostatnimi pacienty a videt ze ostatni maji vetsi problemy a taky to nejak musi zvladnout. Drzim palce!

Já to jdu tento tyden řešit k obvodní, můj psychiatr je divnej, bez zájmu. Starej pán, už důchodový věk. Asi je vyhořelej. Nevím co se sebou :roll: Možná mi i nesedí prášky, je to už pár měsícu co je beru. A dávky mám vracený zpátky a zatím je to pořád blbý :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 19:16

Tak drzim palce, asi bych popremyslela i o zmene psychiatra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:18
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím je tu někdo, kdo byl v psych. léčebně? Na vlastní žádost. Kdy jste si uvědomili, že je to potřeba a jaké máte zkušenosti? Pomohlo vám to? Nezvládám svůj psychický stav, dost se mi zhoršil a uvažuju nad hospitalizací.
Děkuju za odpovědi.
Pište anonymně.
Já prosím také anonym nebo smazat. Děkuji.

Jo partner byl, do Bohnice nechoď jdi má Karlak a pomohlo :) a nech si udělat EKT fakt to zabírá. Můj chlap má od té doby pokoj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:28
@Anonymní píše:
Jo partner byl, do Bohnice nechoď jdi má Karlak a pomohlo :) a nech si udělat EKT fakt to zabírá. Můj chlap má od té doby pokoj

Nejsem z Prahy, ekt myslíš elektrošoky? Tomu se mile ráda vyhnu, když to půjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:36
@Anonymní píše:
Jo partner byl, do Bohnice nechoď jdi má Karlak a pomohlo :) a nech si udělat EKT fakt to zabírá. Můj chlap má od té doby pokoj

Elektrosoky? No, z blízké rodiny po elektošocích ztráta paměti asi dva roky zpět. Jak kdyby ty dva roky neexistovaly. A Karlak je strašný, jestli do prahy, tak jedině otevřené oddělení v Bohnice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:47

Byla jsem několikrát jak v psychiatrických léčebnách, tak na psychiatrickým oddělení nemocnice. Výhodou je, že ti najdou správnou kombinaci léků, která ti zabere, máš možnost psychoterapie, v léčebnách jsou i další terapie-hipoterapie, keramika, ruční práce(celkově ergoterapie),relaxace, atd.
Ale EKT(elektrošoky) jak tady někdo doporučuje, to já teda nedoporučuju, můžou pomoci, to ano, ale za jakou cenu. Vedlejším účinkem je totiž ztráta paměti, takže se ti vymažou některé vzpomínky a i když doktoři říkají, že to může být jen dočasné, tak co jsem mluvila s pacientkami, co to podstoupily, tak ani po mnoha letech se jim ta paměť nevrátila. Takže já toto raději nikdy nepodstoupila.
Tvýho psychiatra bych změnila a to hned. Starej pán, bez zájmu, ten tě asi moc nevyléčí. Ono někdy trvá, než se najdou správné léky a správné dávkování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:53
@Anonymní píše:
Byla jsem několikrát jak v psychiatrických léčebnách, tak na psychiatrickým oddělení nemocnice. Výhodou je, že ti najdou správnou kombinaci léků, která ti zabere, máš možnost psychoterapie, v léčebnách jsou i další terapie-hipoterapie, keramika, ruční práce(celkově ergoterapie),relaxace, atd.
Ale EKT(elektrošoky) jak tady někdo doporučuje, to já teda nedoporučuju, můžou pomoci, to ano, ale za jakou cenu. Vedlejším účinkem je totiž ztráta paměti, takže se ti vymažou některé vzpomínky a i když doktoři říkají, že to může být jen dočasné, tak co jsem mluvila s pacientkami, co to podstoupily, tak ani po mnoha letech se jim ta paměť nevrátila. Takže já toto raději nikdy nepodstoupila.
Tvýho psychiatra bych změnila a to hned. Starej pán, bez zájmu, ten tě asi moc nevyléčí. Ono někdy trvá, než se najdou správné léky a správné dávkování.

My zase mluvili a vidím to i na partnerovi a všichni si to moc vychvalovali, Karlak se za poslední dva roky dost změnil. Bohnice? ty vyšli jako nejhorší psychiatrickalecebna v ČR však je na to i článek a EKT? Možná si něco nečtěte, je to jak epilepticky záchvat. za den to dělají 20 pacientům na Karlaku takže asi tak. EKT je z 90% účine léky jen na 47% zkuste Americké výzkumy a články na Karlaku mají nejnovější vybavení Z Ameriky. A jelikož vidím partnera, který tam chodí již ambulantně a nebýt EKT tak do teď se válí v těžkých depresích. Naštěstí tam šel i přes obavu a vše parádní výsledky již po týdnu. Za mě luxus a chlap si to taky pochvaluje. Jo a díky EKT máme sex i 5X za den :-D takže až zase nebude spodek fungovat vím kam ho poslat :potlesk: :P :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:54
@Anonymní píše:

Mě se už ulevilo, smála jsem se, byla jsem dobrá. A najedou bum a úplnej propad, vyděsilo mě to. 4 dny jsem měla jiný dávky a takhle mě to semlelo. Já to roberu s obvodní a uvidím jakej bude její názor. První prášky mi psala ona, pak jsem se nechala radama,,chytrých" přesvědčit k psychiatrovi a nic dobrýho to nepřineslo. Každopádně děkuju za zprávy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:25
@Anonymní píše:
My zase mluvili a vidím to i na partnerovi a všichni si to moc vychvalovali, Karlak se za poslední dva roky dost změnil. Bohnice? ty vyšli jako nejhorší psychiatrickalecebna v ČR však je na to i článek a EKT? Možná si něco nečtěte, je to jak epilepticky záchvat. za den to dělají 20 pacientům na Karlaku takže asi tak. EKT je z 90% účine léky jen na 47% zkuste Americké výzkumy a články na Karlaku mají nejnovější vybavení Z Ameriky. A jelikož vidím partnera, který tam chodí již ambulantně a nebýt EKT tak do teď se válí v těžkých depresích. Naštěstí tam šel i přes obavu a vše parádní výsledky již po týdnu. Za mě luxus a chlap si to taky pochvaluje. Jo a díky EKT máme sex i 5X za den :-D takže až zase nebude spodek fungovat vím kam ho poslat :potlesk: :P :lol:

Neznám léčebny v Praze, takže je těžko můžu posoudit. O EKT toho vím dost, abych na to nikdy nešla. Je to až poslední možnost, když léky nedostačují nebo je deprese příliš těžká. Nenabízejí ji jak na běžícím pásu, právě kvůli nežádoucím účinkům.
Kolik sérií šoků měl tvůj chlap? Jestli jen jednu, tak buď ráda. Protože jestli jich do budoucna bude potřebovat více, pak se těm nežádoucím účinkům nejspíš už nevyhne.Ale zase si užijete parádní sex, to je fakt. Jenže elektrický výboj do mozku je pořád elektrický výboj. A já nechci zbytečně přijít ani o jedinou mozkovou buňku, to radši budu jíst ty prášky.
Znala jsem se s holkama z léčebny a některé jsem viděla po dlouhé době, když měly za sebou třeba 8-10 sérií elektrošoků a už to byly úplně jiné osoby.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:36
@Anonymní píše:
Neznám léčebny v Praze, takže je těžko můžu posoudit. O EKT toho vím dost, abych na to nikdy nešla. Je to až poslední možnost, když léky nedostačují nebo je deprese příliš těžká. Nenabízejí ji jak na běžícím pásu, právě kvůli nežádoucím účinkům.
Kolik sérií šoků měl tvůj chlap? Jestli jen jednu, tak buď ráda. Protože jestli jich do budoucna bude potřebovat více, pak se těm nežádoucím účinkům nejspíš už nevyhne.Ale zase si užijete parádní sex, to je fakt. Jenže elektrický výboj do mozku je pořád elektrický výboj. A já nechci zbytečně přijít ani o jedinou mozkovou buňku, to radši budu jíst ty prášky.
Znala jsem se s holkama z léčebny a některé jsem viděla po dlouhé době, když měly za sebou třeba 8-10 sérií elektrošoků a už to byly úplně jiné osoby.

Teď jde na 9 celkově se jich dělá 12 a pořád je stejně úžasný :-) to co popisuješ se stává u případů jednoho z 1000 to samé strata paměti. Takže já to doporučuji všem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:37
@Anonymní píše:
Mě se už ulevilo, smála jsem se, byla jsem dobrá. A najedou bum a úplnej propad, vyděsilo mě to. 4 dny jsem měla jiný dávky a takhle mě to semlelo. Já to roberu s obvodní a uvidím jakej bude její názor. První prášky mi psala ona, pak jsem se nechala radama,,chytrých" přesvědčit k psychiatrovi a nic dobrýho to nepřineslo. Každopádně děkuju za zprávy.

Na tom, že chodíš k psychiatrovi, nic špatnýho není, naopak, ale musí to být lékař, který tě bude chtít léčit, tj vyslechne tvé obtíže a bude zkoušet léky, co zaberou. Nemocnice nebo léčebna, pokud to už doma opravdu nezvládáš nebo pokud potřebuješ vypadnout z domova do jiného prostředí, tak, aby ses mohla soustředit na sebe a na léčbu.
Nevím, odkud jsi, někdy se na volná lůžka čeká, pokud se nejedná o něco akutního(myšlenky na sebevraždu).Obvoďačka nemá takový přehled o lécích a myslím, že ani nemůže předepisovat všechny psychiatrické léky. Ale poradit se s ní můžeš, třeba ti doporučí jiného psychiatra, příp, s ní prober i možnost té hospitalizace, pokud cítíš, že by ti mohla pomoct.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama