Pásový opar a jeho přenos

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bobinka007
Kecalka 169 příspěvků 11 inzerátů 01.07.19 23:14
Pásový opar a jeho přenos

Ahoj možná už tady podobné téma bylo, ale nemám čas to hledat. Chci se zeptat máte některá zkušenosti s pásovým oparem a přenosem na děti? Dnes jsem byla na pohotovosti a tam mi řekli, že mám pasový opar a doma mám 4-měsíční dceru a dvouletého syna. Ten dotaz zní, jestli jste se setkali s tím, že by to chytlo dítě, které nikdy nemělo neštovice? Jen bych chtěla vědět na co se mám připravit. Moc díky za odpovědi.

Reakce:
Romeesek
Stálice 93 příspěvků 5 inzerátů 01.07.19 23:23

@Bobinka007
Ahoj, já mám teď čerstvou zkušenost.. Přítel měl pásový opar a dcera 2,5r. od něj chytla neštovice. Inkubační doba byla asi 17 dní, v kontaktu s neštovicema nebyla, takže to bylo určitě od přítele.. Potvrdila mi to i Dr., že je to možné a docela časté..No a od ní to chytl starší brácha..
Mimčo by mělo mít protilátky od Tebe, ale starší dítko by to mohlo chytit..

Janli
Echt Kelišová 9351 příspěvků 01.07.19 23:28

Pokud děti neměly neštovice, mohou se jimi nakazit. Samotný opar nechytnou, ten lze dostat až po prodělání neštovic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 23:46

No hlavně takhle může neštovice chytit kdokoliv, kdo je neprodělal :nevim: Coby takto nakažená třicátnice, co si rok mazala jizvy na ksichtě, upřímně prosím, dejte na to pozor… :?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34910 příspěvků 02.07.19 06:33
@Romeesek píše:
@Bobinka007
Ahoj, já mám teď čerstvou zkušenost.. Přítel měl pásový opar a dcera 2,5r. od něj chytla neštovice. Inkubační doba byla asi 17 dní, v kontaktu s neštovicema nebyla, takže to bylo určitě od přítele.. Potvrdila mi to i Dr., že je to možné a docela časté..No a od ní to chytl starší brácha..
Mimčo by mělo mít protilátky od Tebe, ale starší dítko by to mohlo chytit..

dvouleté dítě už nebude mít protilátky, ty jsou max do 6m

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34910 příspěvků 02.07.19 06:35

Pásák není tak nakažlivý, jako neštovice - virus je jen v těch puchýřcích, při pečlivé hygieně a více vrstvách oblečení můžeš nakažení předejít. Neštovice jsi asi stejně neplánovala očkovat, ale na léto by byly nepraktické.

aamel
Kecalka 438 příspěvků 02.07.19 07:47

Ahoj, mám osobní zkušenost, prodělala jsem jej loni. Malému bylo 5 měsíců a neštovice nemel, po zjištění o co jde jsem se snažila separovat a dodržovat hygienu, co to šlo a o malyho se staral manžel. V té době jsem už nekojila, ale malý měl ještě nějaké malé zásoby mm z mrazáku.
Držím pěsti a preju rychlou rekonvalescenci.

Romeesek
Stálice 93 příspěvků 5 inzerátů 02.07.19 07:47
@Pudloslava píše:
Pásák není tak nakažlivý, jako neštovice - virus je jen v těch puchýřcích, při pečlivé hygieně a více vrstvách oblečení můžeš nakažení předejít. Neštovice jsi asi stejně neplánovala očkovat, ale na léto by byly nepraktické.

U nás to měl přítel na čele a než jsme zjistili co to je, tak mu na to bohužel dcera pravděpodobně sáhla.. :?Ale ještě to nebyly puchýřky, ale jen fleky..Když jsme to zjistili, na hygienu jsme dbali, ale bohužel to chytla i tak..

Bobinka007
Kecalka 169 příspěvků 11 inzerátů 03.07.19 21:23

@aamel @Romeesek Ahoj no jelikož než jsem zjistila co to vlastně je tak mi na to syn i dcera sáhla. Mám to totiž na prsu a při kojení se tomu moc vyvarovat nešlo. Tak teď budu čekat co z toho bude. A separovat je od sebe nemohu, jsem s nimi 90 % sama.

Váš příspěvek
Reklama