Jedly jste v těhotenství lesní borůvky, i když hrozí tasemnice?

Anonymní
30.7.25 07:47

Jedly jste v těhotenství lesní borůvky?

Ahoj, chci se zeptat, zda jste jedly v těhotenství lesní borůvky pouze omyté vodou?
Někde jsem četla, že je na nich riziko tasemnice a že pouhé omytí vodou nestačí.
Tak teď nevím…

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41519
30.7.25 07:49
@Anonymní píše: Více

a jak by se do té lesní borůvky ta tasemnice dostala? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7221
30.7.25 07:50
@Keyllah píše: Více

Přes výkaly lesní zvěře?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80250
30.7.25 07:52

@Keyllah jo, tasemnice liščí. Může se stát. Ale boruvky jim v lese běžně, a nikdy jsme je neumyvali. Riziko je malé.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41519
30.7.25 07:53
@Atisia píše: Více

tak o tom slyším prvně :think: když čtu zdejší diskuze, kde je problém i jen projít okolo mikrovlnky, tak si říkám, o kolik jsem díky této nevědomosti, měla klidnější těhotenství :think: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
30.7.25 07:57

Tepelně neupravené borůvky nejím, protože mi nechutnají. A v těhotenství bych byla opatrná, znám paní, co s liščí tasemnicí skončila v Ikemu a má doživotní následky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Svetluska55
30.7.25 07:57
@Keyllah píše: Více

To neni nevědomosti, ale mírou uzkostnosti některých těhotných zde.

  • Citovat
  • Upravit
80250
30.7.25 07:58

@Keyllah četla jsem o tom už několikrát, a moc mě to neděsí. To by člověk nemohl nic. Já dělám i takové hruzy, že vytáhnu mrkev, oplachnu v konví s vodou z netestované studny a sním. Ovoce rovnou ze stromu, jahody ze záhonu. Sedmdesátka mi dejcha za krk.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4126
30.7.25 08:01

Pravděpodobnost nakažení je velmi malá, ovšem když už proběhne, tak to většinou končí fatalne. A může se skutečně nakazit i miminko, i když příznaky se můžou objevit až za několik let. V Česku je povědomí velmi malé, Němci třeba čerstvé lesní ovoce moc nejedí.

Příspěvek upraven 30.07.25 v 08:08

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
30.7.25 08:02
@Svetluska55 píše: Více

Ja třeba úzkostná určitě nejsem, ale zrovna tomuto bych se v těhotenství vyhla. Stavím to na roveň tataráku ze syrového masa, ten si dam s chutí, ale jako těhotná jsem si ho odpustila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16460
30.7.25 08:09
@Keyllah píše: Více

Já dělala vše jako vždy a byla naprosto v klidu :think: :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17441
30.7.25 08:22
@inkakřivák píše: Více

To dělám taky a nevěděla jsem, že to není ok… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Billi
30.7.25 08:28

Nám o tasemnici liščí povídala učitelka ve škole, bylo to po reportáži na TV Nova, a pak jsem víc než 25 let nejedla borůvky z lesa a to ani v tepelné úpravě.
Pokud ti normálně nevadí, jedla bych je dál. :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
65441
30.7.25 08:29

Už jsem viděla několik reportáží o tom, lékaři varují, protože se to moc neví. Ale pomůže důkladně borůvky umýt. A problémy se můžou objevit až po dlouhých letech.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42521
30.7.25 08:29
@terien píše: Více

To se ale rozvíjí několik let.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty