Jedná se o reflux nebo ne?

463
22.7.15 14:30

Jedná se o reflux nebo ne...

Holky chci se zeptat, moje malá má 2,5 měsíce, a asi 3× se nám stalo že po jídle asi tak 1-2h možna i dřív ja ted nevím jak jsem z toho byla psycho…že se jí mlíčko vratilo pusinkou ale i nosánkem tudíš začala máchat ručičkami a kopat nožičkami a rudla, nemohla se nadechnout. Tak jsem jí popadla otočila klepala do zadiček do toho odsavala a ona popadla dech, hroznej pocit, stalo se to 3× do teď jsme od 6týdne na sunaru..
Jinak vše je u ní v pořadku. Stalo se vam to některé? Jsem z toho neštastná, poprve když se jí to stalo řekla jsem to doktorce a ta řekla že je to normalní že se to prostě stává, že ublinknou a jak je toho více a rychleji se to vratí že to projede i nosem a byla semnou vyřízená!!! Fakt nevím je to opravdu normalní stava se to že se takto miminko může dusit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
22.7.15 14:43
@Caborina píše:
Holky chci se zeptat, moje malá má 2,5 měsíce, a asi 3× se nám stalo že po jídle asi tak 1-2h možna i dřív ja ted nevím jak jsem z toho byla psycho…že se jí mlíčko vratilo pusinkou ale i nosánkem tudíš začala máchat ručičkami a kopat nožičkami a rudla, nemohla se nadechnout. Tak jsem jí popadla otočila klepala do zadiček do toho odsavala a ona popadla dech, hroznej pocit, stalo se to 3× do teď jsme od 6týdne na sunaru..
Jinak vše je u ní v pořadku. Stalo se vam to některé? Jsem z toho neštastná, poprve když se jí to stalo řekla jsem to doktorce a ta řekla že je to normalní že se to prostě stává, že ublinknou a jak je toho více a rychleji se to vratí že to projede i nosem a byla semnou vyřízená!!! Fakt nevím je to opravdu normalní stava se to že se takto miminko může dusit :-(

no me to normalni neprijdetakhle az teda a asi bych se bala nechat ji trebas jen spad vedle v misnosti pokud na to nejak vic trpi jde o to aby se to nestupňovalo :nevim: zkus ji vyvisit pod hlavickou třebas mensim polštářkem neb ji zvednout v tom lehatku houpacim a kidne víckrát nechat odkrknout :roll:

• Citovat
  • Upravit
22319
22.7.15 14:54

@Caborina No reflux to není, to děti blinkají mnohem víc. Dávej bdělou hodně na bříško a spící na bok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
22.7.15 14:54

No mě také ne stalo se to 3× za ty 2,5 měsíce a vyvýšenou postýlku ma vše a jinak spí v postýlce vedle mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22319
22.7.15 14:58

@Caborina Možná toho vypila moc, nahltala se víc vzduchu. Dbej na to, aby si odříhla a dávej hodně na bříško, ať to může když tak vyhodit, kdyby toho vypila moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.15 15:04

@Caborina Nám se malý taky dusil když měl cca měsíc, ale ten měl skrytý reflux, takže normálně neblindil. Jednou jsem už dokonce volala záchranku, ale pak to přešlo, tak nemuseli jezdit.
Vyvýšili jsme mu postýlku i kočárek a koupili citlivou chůvičku, abychom slyšeli kdyby se zase dusil. Častěji jsme ho kontrolovali a dokud byl kojený dávali jsme Nutriton (zahustilo to MM). Přešlo to po příkrmech.
Měla jsem taky hrozný strach, ale přejde to. Neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
22.7.15 15:38

@Caborina nám dr. řekla, že to není rozhodně značka ideál, ale velkou vědu z toho nedělala - jen řekla, že kdyby to dělal často, tak to začneme řešit. Zatím se nám to stalo asi 5× za poslední 2 týdny - sice se u toho nedusí, vyletí mu to docel „hezky“ ven, ale mám problém, že malý hned dává obličejík nahoru a celý se propíná, takže ho musím chytit celého a otočit bříškem dolů… Hodně důležité je odbrkávání - klidně i půl hodiny. Náš malý moc nebrká, spíš ublinkává i hodinu až dvě po jídle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.15 15:56

Ahoj i já si toho užila s dcerou hodně. Zaskočilo jí pití, jídlo, i sliny. Asi v roce jsme už šli i na vyšetření jestli to není reflux, ale diagnóza zněla že je střevo. :lol: Každopádně za měsíc dcera slaví 2.narozeniny a střevo je to stále. Sice už ne tak často ale stále se zakucká. Jestli chceš mít klid tak si vyduper u dr. žádanku na vyšetření..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Peťulka2608
22.7.15 16:28
@Caborina píše:
Jinak vše je u ní v pořadku. Stalo se vam to některé? Jsem z toho neštastná, poprve když se jí to stalo řekla jsem to doktorce a ta řekla že je to normalní že se to prostě stává, že ublinknou a jak je toho více a rychleji se to vratí že to projede i nosem a byla semnou vyřízená!!! Fakt nevím je to opravdu normalní stava se to že se takto miminko může dusit :-(

Ahoj, u nad to bylo stejne, porve se to stalo v porodnici, podruhe o tyden dyl doma v noci, volali jsme sanitku :zed: :zed: bala jsem se jako blazen. Od 8 tydnu take na sunaru. Jinak to trvalo asi do 2 mes.,nebylo to kazdy den, ale kdyz se to stalo, byla jsem z toho vyklepana… pak ze dne na den to preslo. Ted je male 4,5mes. A je ok.
A jedna zdrav. Setricka rikala, ze je ro normalni, miminka maji male pusinky, tak jim to lita i nosikem.
Neboj, prejde to, vim, ze je to hrozny, ja se malou bala taky nechat samotnou…
A reflux je to jen, kdyz by ti blinkala obloukem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama