Co opravdu pomáhá na prdíky?

872
19.7.15 10:59

Prdíky...co opravdu pomáhá ?

Ahojky, vím, že je tu spoustu diskusí o miminčích trablech - prdíky. Přiznám se, že jsem je nečetla /není na to příliš času :-)/, ale vzhledem k naší beznaději zakládám svoji. Máme holčičku, která se narodila o něco dříve, a protože prý u miminek trávící systém dozrává postupně.. řekla bych, že o to více nás trápí miminčí zoufalství - prdíky. Malinká křičí a naříká, je vidět, že jí to bolí, skoro pořád… a to: masírujeme bříško, pokládáme na bříško, nechávám odříhnout / ale ne vždy se odříhnutí podaří/, užíváme Espumisan.. a nic nám nepomáhá…prosím o vaše zkušenosti a radu…díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4386
19.7.15 11:05

Espumisan nedavaj…to je chemia a ani to nepomaha.
Ak davas Vigantol, tak ho skus na tyzden vysadit ci to pomoze…vela detom sposobuje naduvanie..precitaj si pribalovy letak.
Nam pomahal krem Pupik - tym som masirovala brusko a dlhodobo som davala Biogaiu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
19.7.15 11:05

Ono není moc co radit. Někdy může člověk dělat cokoliv a nepomůže nic. Jen čas. Masírovat, nahřívat, vyzkoušet X kapek, nasadit probiotika, laktobacily… ale s mladším synem nám nepomáhalo opravdu nic. Musel z toho zkrátka vyrůst, užívali jsme si až do 6 měsíců a to už dávno lezl a stál na nohách. Ono co pomůže jednomu, nepomůže bohužel druhému. Pokud jste nezkoušeli ještě nějaká probiotika a laktobacily, můžete zkusit ty. U staršího synka nám třeba výrazně zabraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
19.7.15 11:07

Nam take vyhovuji Laktobacilky od Swissu a fenyklovy caj, ale někomu opravdu nezabere nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
19.7.15 11:09

Pomůže snad jen počkat až dítě doroste a problémy přejdou :mrgreen:. Já si užila řvaní u mladší dcerky-měla hodně velké bolení bříška a nezabíralo nic. Můžeš vyzkoušet probiotika, nahřívání, masírování, procvičování s nožičkami, sabsimplex nebo jak se to píše. hodně nám pomohla rektální rourka a co je dobré v těchto vedrech tak si polož miminko jenom v plíně bříškem na svoje bříško. Přeji ať problémy brzo přejdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13562
19.7.15 11:14

Malej pije fenyklovy caj a musim rict ze sem nezazila ze by mel nekdy nejaky problem s prdikama, ale ne kazdymu to pomuze a ne kazdy mimco je ochotny ho pit :-) taky zalezi co ji maminka, jestli si davate neco nadymavyho prenese se to na mimco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
19.7.15 11:29

@Monika123 Ahojky, díky za odpověď :-). Vigantol dáváme..dáváme spoustu léků :?, Bio Gaiu užívá dlouhodobě…Krému Pupík neznám, podívám se po něm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
19.7.15 11:30

@Fima Ahojky, pro biotika zkoušíme, ale ta nepomáhají, nám.. alespoň viditelně ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
19.7.15 11:31

Nám nepomohlo nic klasického: různé kapky a čaje, kmínový odvar - pila jsem já i cpala do malé, laktobacily, vysadit Vignatol, masírování, cvičení, nahřívání, já si dávala pozor co jím. Bud to pomohlo tak na 2 dny nebo vůbec. Občas pomohlo nošení v šátku, jenže nás to trápilo hlavně brzy ráno po prospané noci. Už jsem byla zoufalá, tak jsem vyzkoušela tejpování. A hle, fakt to zabralo:-)Za 50 korun dcerce nalepila fyzioterapeutka tejp na bříško a už jak jsme přišli domů, tak najednou to z ní začalo vycházet a prděla jak o život. Měla to 3 dny, pak jsme to sundali, aby si střívko odpočinulo. Je to o tom, aby se naučilo samo správně pracovat, ten tejp to má nastimulovat. Když jsme šli na další lepení, tak už to jen malé rozdráždilo a zase se kroutila, tak jsem to hned sundala a byl klid. Fyzio. mi říkala, že se dává většinou 1-6 lepení, většinou stačí 3, ale každé mimčo je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
19.7.15 11:33

@baaruunkaa Ahojda, děkuju za reakci :-). O rektální rource uvažujeme, to je možnost, kterou jsme nezkusili, ale trochu se použití bojím…Vašemu miminku pomohla? Cokoliv co uleví, bude fajn :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
19.7.15 11:46

@Barborika zkus koupit infacol, malej na to dost trpel, a jedine tyto kapky pomohli :palec: a vigantol jsem davat nemohla, to mel uplne hystericky zachvaty, jak ho po tom bolelo brisko, takze jsem koupila vitamin D jamieson baby, a mame klid :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
19.7.15 11:47

@Barborika a jeste mu hodne pomahalo, kdyz jsem ho rozbalila, byl bez plinky a kopal nozkama a cvicili jsme :) ted uz mu jsou 3m tak je to taky lepsi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11759
19.7.15 11:55

Infacol - pomohl nam hned po prvni davce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
19.7.15 12:07

Jedině Infacol-nic jiného nezabíralo.. A zabral prakticky okamžitě.. Dávali jsme před každým jídlem a syn prděl jak o závod:)
A neboj se, Infacol tělem jen projde, nic v něm nezanechává…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
19.7.15 12:07
@Barborika píše:
@Monika123 Ahojky, díky za odpověď :-). Vigantol dáváme..dáváme spoustu léků :?, Bio Gaiu užívá dlouhodobě…Krému Pupík neznám, podívám se po něm…

No vidis, tak ho skus vysadit na tyzden a uvidis. Kamoske tiez stale plakala holcicka a po vysadeni mala doma krasne spokojne miminko. Tak drzim palce nech je to aj u Vas tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama