Jednání doktorů na dětském - Nemocnice Brno

274
16.5.18 13:55

Jednani doktoru v detska nemocnice Brno

Ahoj holky prvně se chci omluvit za téma vim že tady je ale je dost staré. Mám jit s kojencem do nemocnice do Brna. Ma triselnou kylu a doktoři mi rekli že ho to nemůže bolet i když on nám na pohmat breci a zalika se a když cura je to samé. Měli jsme tam jit až za měsíc ale děcka doktorka nam řekla prý to ma velký a není na co čekat a že nevi jak ho ockovat kvůli narkóze tak jsem zbalila odvahu a půjdu na kontrolu už zítra řeknu že ho to boli a i když cura a kvůli očkování ze jdu teď. Doufám že mi zas neřeknou my si myslíme ze ho to nebolí ale klidně ho to bolet může. To mi rekli minule protože ja ho dám do vajíčka a ono se mu to zmackne a je jako andílek a přijedeme domu ja ho vytáhnu a jak se mu chce čůrat mu to opět vyjede ven. A pak breci a breci špatně spi a je vidět že ho to fakt bolí. Ale během ty chvíle to oni nevidí nemate nějakou radu. A ještě se chci zeptat na zkušenosti s brněnskou nemocnici a tak a hlavně jak je to s přítomnosti matky dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7127
16.5.18 14:04

S nemocnicí nemám vůbec zkušenost. Jen jsem slyšela o miminku, kdy taky plakalo a plakalo z tříselné kýly. Takže určitě to bolí. Rodiče mu to prý také vždycky pro úlevu zamáčkli a prý to časem zmizelo samo 8o Držím palce, ať se miminku brzy uleví a ať tu operaci zvládnete. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1895
16.5.18 14:05

Tak vzhledem k tomu, že dítě má právo na nepřetržitou přítomnost rodiče, tak bych se od něj oddělit nenechala, krom teda operačního sálu. Zvlášť od takhle malého miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
16.5.18 14:10

Jestli můžu poradit, tak tam nechoď sama. Vezmi si sebou někoho jako oporu, pokud nemůže někdo z rodiny, tak třeba kamarádku. Oni si pak většinou tolik nedovolí. A i ty budeš cítit podporu. Osobně s doktory z dětské Brno mám dobré zkušenosti, ale nějaký blb se najde vždycky. Třeba dneska kápnete na někoho lepšího. Dobře pořiďte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
16.5.18 14:11
@Petule030 píše:
S nemocnicí nemám vůbec zkušenost. Jen jsem slyšela o miminku, kdy taky plakalo a plakalo z tříselné kýly. Takže určitě to bolí. Rodiče mu to prý také vždycky pro úlevu zamáčkli a prý to časem zmizelo samo 8o Držím palce, ať se miminku brzy uleví a ať tu operaci zvládnete. :kytka:

Děkuji nam řekli že operace je nevyhnutelna ale ze ji udělají pozdeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
16.5.18 14:16

My byli na chirurgické JIP a potom ještě den na ORL oddělení a nemůžu si stěžovat. Nevím, jak je to po operaci kýly, jestli bude malej chvíli na jip nebo ne. Na JIPu s ním být můžeš, ale jen přes den, v noci tě tam nenechají a i přes den mě myslím na hodinku a půl poslali pryč. Přes noc ale máš nárok na ubytovnu naproti nemocnici a na jídlo v nemocniční kantýně, je to na pojišťovnu, neplatíš nic. Na lůžkovém oddělení jsem už pak byla na pokoji se synem, na jídlo jsem chodila do kantýny. Synovi by jídlo dali, ale byl tehdy jen kojený, takže jsem pro něj nic nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1667
16.5.18 14:53

Dítě má právo na přítomnost rodiče a to i na JIP. Někde to pracovníci zkousi, tvrdí, že to nejde, že u nich je to tak a tak… Ale je to nezákonné, vyhodit te nemůžou, tak maximálně zkusí různé manipulativní řeči a budou se tvářit kysele. Nesmíš ale na JIP překážet a bránit provozu a péči o ostatní, takže například vyuzijes židli u postele :hug: ať je brzy lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11716
16.5.18 14:54

My jsme tam byli s otřesem mozku na neurologii a taky si nemůžu stěžovat. příjem a vyšetření kolem jsou sice na dlouhé lokte, vše se řeší přes centrální příjem, stála jsem tam frontu snad třikrát, ale jinak přístup fakt hodně dobrý. Ale je to o lidech, slušela jsem i stížnosti. Možná si brněnští rodiče neuvědomují, co mají a jak to (ne)funguje jiende :-)
Pokud jsme tam byli jen na ambulanci nebo vyšetření tak taky bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
16.5.18 15:00

Zkušenosti z brněnskou dětskou nemocnicí mám, ani jedna není dobrá, ale dítě vždy přežilo :-D
Jedná se spíš o věci přístupu personálu, než o nějaké chyby lékařů a tak tě nebudu strašit. rada zní: nenechat se odbýt, nikdy dítě nenechat v nemocnici bez maminky, ani kdybys měla sedět u postele na zemi. A jak tu už zaznělo, nechoď sama. Ptej se na všechno, co se nezeptáš, to se nedozvíš. Přeju at je miminko brzo v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
16.5.18 15:07

Děkuji sama tam nepůjdu vezmu tam manžela snad se nějak domluvíme někdy nejde ani utisit az se vyrve tak usne dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23497
16.5.18 15:44
@sluníčkoi píše:
Děkuji nam řekli že operace je nevyhnutelna ale ze ji udělají pozdeji

kolik je prckovi? Ono jde o to, že se s podobnými operacemi, pokud nejsou akutní, čeká na aspoň tři měsíce věku. Má to svá opodstatnění, relativně dlouhá narkoza, břišní operace, to není žádná švanda. S každým týdnem navíc se snižuje pravděpodobnost komplikací.
Jinak pokud dětská doktorka neví, co s očkováním, tak ať se zamyslí, tohle je věc, kterou by snad měla vědět, ne? Moje doktorka jednoduše posunula veškerá očkování po operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23497
16.5.18 16:14

Jinak taky jsem byla „zoufalá“, aby malý nebrečel, kýla mu vylezla nějak ve třech týdnech? Ty jo, už si to nepamatuju, ale čekali sme hodně dlouho, dva měsíce to byly určitě, xkrát denně zatlačovat kýlu zpátky, prostě divočina. Jenže břišní operace je břišní operace, řekli, že operovat dřív budou jen kdyby se kýla uskřinula (nešla zatlačit).
Takže jsem to prostě musela vydržet, abych prckovi neudělala místo nepříjemné kýly nějaký doživotní průšvih :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
16.5.18 18:28
Doktorka jen nevy jestli ho ma naickovat nebo ne jestli nemá počkat a tak ja ji rozumím. Malymu jsou dva měsíce a neco tak to tam jedeme akorát aspoň to můžeme domluvit na ten třetí měsíc jak píšeš
@Mar__tanka1983 píše:
kolik je prckovi? Ono jde o to, že se s podobnými operacemi, pokud nejsou akutní, čeká na aspoň tři měsíce věku. Má to svá opodstatnění, relativně dlouhá narkoza, břišní operace, to není žádná švanda. S každým týdnem navíc se snižuje pravděpodobnost komplikací.
Jinak pokud dětská doktorka neví, co s očkováním, tak ať se zamyslí, tohle je věc, kterou by snad měla vědět, ne? Moje doktorka jednoduše posunula veškerá očkování po operaci.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
17.5.18 12:13

Dětská nemocnice Brno, je to nejhorší co jsem zažila!! Byla jsem s malou na neuro a přístup sester katastrofa!! Po Mag. Rezonanci ji převezli po narkóze na JIP (mě předtím poslali pryč) a přes celou nemocnici jsem slyšela jak pláče, utíkala jsem za ní a když jsem se dostala k ní na pokoj, tak s ni vrchní sestra trepala!!!a křičela ať nebreci!!! Bylo ji jeden rok. Udělali jsme tam s babičkou takovou scénu… Hlavně se od nich nenechte, jsou to svině!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
17.5.18 12:21

@nestarejtese nechtěla jsem zakladatelku děsit. Proto jsem jen stručně uvedla, že bych dítě nenechala nikdy samotné. Mám podobný zážitek. Já byla u mé dcerky a byla jsem svědkem jak se chovají k chlapečkovi, který tam nikoho neměl. Sestra na něj ječela že bude vizita a on má zacuchané vlasy. Tak ho kudlila, až se klouček rozplakal, tak dostal znova vynadáno že je uplakánek. Hned jsem to naprášila jeho mamince a ta si ho hned vzala na revers domů. Druhé dítě v pročůrané posteli plakalo celý den, vždycky mu dali flašku sladkého čaje, on ji vypil, ale nikdo ho nepřišel přebalit. POřád mu jen strkali láhve čaje. Pak přišla druhá směna a sestra byla tak vzteklá, že je prochcaná postel, že se divím, že mu nevykloubila ruce, když ho táhla osprchovat. Opravdu očistec. Mě to poznamenalo a to jsem dospělá. Naštěstí mě kamarádka už dávno varovala stejně. Nikdy nenechávej dítě v nemocnici samotné. Naštěstí jsem si na to vzpomněla, když jsme po letech potřebovali dětskou nemocnici. Samozřejmě je personál, který má úroveň perfektní. Ale bohužel moje zkušenosti jsou takovéto. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama