Jedno z dvojčat leue

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 19:34

Jedno z dvojčat leue

Zdravím, jeden z mých kluků (za týden 7m už týden krásně leze… Ale druhý chlapeček jen leží na bříšku a když brácha leze, tak se vzteká, že to neumí jelikož kdzy mu 'pomuzu", aby také „lezl“ je klid… Al emoje otázka zní.. Mám mu pomáhat? Vím, že dítě si má na vše přijít samo, Alena už nevím co s tím…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27100
24.10.21 19:42

Dítěti s lezením fakt nepomůžes. Buď leze nebo neleze. Holt si ještě na lezení chvilku počka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 19:51

@Svistice já ani nevím, kdy by mělo dítě lézt.. Ale jsem opravdu bezradná. Oběma do toho jdou zuby, takže buď spí nebo řvou a když se první zabaví lezením, tak řve druhý. Když ho vezmu na ruky, tak řve první, že dtuheho chovám :(

• Citovat
  • Nahlásit
26402
24.10.21 20:03

Nepomáhat. Jinak se to nenaučí sám nebo se to naučí špatně. Aspoň bude mít větší motivaci, když uvidí bráchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6531
24.10.21 20:07

Dvojče A u nás bylo vždy extrémně dál jako dvojče B, NIKDY je nesrovnávej (ani před nimi, ani ve svém duchu, nikdy! jde to těžko, budeš se to muset naučit), ber je jako dvě svébytné osobnosti - u nás jsou jako jing a jang, jsou přesně opačné, naprosto…
co umí jeden, nemusí umět druhý a vůbec to neřeš! ne, nepomáhej! jen motivuj, usměj se, nabídni hračku za posun k ní ;) ale celkově i do budoucna si vše tohle zakaž..
dost dvojčat mají pošramocený vztah v dospělosti právě kvůli tomu, že je rodiče furt srovnávali, takže to fakt nedělám (tedy snažím se o to ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2205
24.10.21 20:19

Nech ho. On si na to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9123
24.10.21 20:36

Moje dítě začalo lézt po 4 v 9.5 měsících

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25591
24.10.21 20:45

Všechna dvojčata, která znám se vyvíjela odlišně. Je to normální a přirozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27100
24.10.21 20:52

@lleennttiillkkaa @Lucy75 Oni zcela odlišne se vyvíjí i děti narozené po sobě. :lol:
Jen ty dvojčata mají rodice možná ještě větší tendenci glajchsaltovat (viz ty stejne oblečky ještě kolikrát na druhém stupni ).

Každé dítě musí brát jako jedinečná bytost a nesrovnavat ho se sourozencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25591
24.10.21 20:54

@Svistice Tak to je jasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
24.10.21 20:58
@Anonymní píše:
@Svistice já ani nevím, kdy by mělo dítě lézt.. Ale jsem opravdu bezradná. Oběma do toho jdou zuby, takže buď spí nebo řvou a když se první zabaví lezením, tak řve druhý. Když ho vezmu na ruky, tak řve první, že dtuheho chovám :(

Dvě ruce máš abys mohla chovat obě dvojčata současně. Nikdy je neporovnávej a ber je jako samostatné „jednotky“. Prostě každé dvojče je jiné a šikovnější na něco jiného. Dobré je že spoustu věcí okoukají jeden od druhého. ;) Neboj, to dáš. Ber to tak, že dvoje nebo troje dvojčata by byla náročnější. :lol: :lol: :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 21:01

@Lucy75 já to nemyslím tak, že bych je srovnávala, vím že každý je a bude jiný… Spíš mi šlo o to, zda s tím mám něco dělat nebo ne, když řve, že to neumí… Samozřejmě zkouším i motivaci, ale nic

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 21:03

@Fofrník chovat naráz se dají jen když je přenáším z bodu A do bodu B… Jinak se zase vztekání, že jsou na rukou oba najednou :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
27100
24.10.21 21:07
@Anonymní píše:
@Lucy75 já to nemyslím tak, že bych je srovnávala, vím že každý je a bude jiný… Spíš mi šlo o to, zda s tím mám něco dělat nebo ne, když řve, že to neumí… Samozřejmě zkouším i motivaci, ale nic

Ne, nic s tím nedelej. Prostě s tím nic neuděláš. Takových situaci ještě přijde. Nemám dvojčata, ale to bylo revu, když jedno dítě jezdilo na kole a druhé zvládlo zatím jen odrážedlo, když jedno mohlo už ven samo za kamarádem, a druhé ne, když mladší dítě nechce starší do party…
Ber to jako výhodu, že se už od útlého dětství dítě naučí žít s tím, že není pupek světa a ve všem nej. ;) Některé děti se střetnou s realitou až ve školce nebo ve skole, a pak to může být hukot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
24.10.21 21:10
@Anonymní píše:
@Fofrník chovat naráz se dají jen když je přenáším z bodu A do bodu B… Jinak se zase vztekání, že jsou na rukou oba najednou :nevim: :mrgreen:

Tak to u nás nebylo. Sedl jsem si do křesla každého „uhnízdil“ na jinou ruku a hladil je. To zabíralo. ;) No a další jsem houpal nohama v sedačkách. :D 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat