Jídelníček při kojení

3
19.6.04 15:09

Jídelníček při kojení

Máme doma 10 denní holčičku a už ji zřejmě trápí prdíky(trvá i hodinu, než ji uklidníme). Metody jak na ně jsem zde zjistila různé. Zajímalo by mě ale, co mohu bez obav jíst já, abych jí tím nějak neuškodila(nejen větry). Vím že samozřejmě žádné nadýmavé věci - cibule, zelí, kapusta luštěniny..... Také se prý nedoporučuje kyselé - z ovoce pomeranče, kiwi apod. Nyní mám plnou zahrádku zeleniny (ředkvička, salát, květák, hrášek, mrkev, kedlubny, okurky.....) a začíná zrát ovoce (jahody, třešně, rybíz …) a připadá mi, že si menůžu nic vzít. Poradí mi někdo, jestli i třeba ty třešně miminku uškodí a jak? (Po jahodách by se prý mohla osypat) popř. mi prosím poraďte, kde na internetu seženu nějaké informace. Stále se opakuje, že máme jíst hodně ovoce a zaleniny, ale co si můžu vzít? Vím jistě jen to, že banány a jablka a ze zeleniny mrkev - to je trochu málo ne? Děkuji moc všem zkušenějším za rady a jejich zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

76
19.6.04 16:59

Ahoj Majo,
Asi to hodně všechno záleží na miminku. To moje bylo úplně v pohodě ať jsem jedla co jsem chtěla, včetně brokolice, česneku a cibule. Samozřejmě jsem to nepřeháněla, všechno se musí s mírou. A tak si myslím, že když nesníš zrovna dvě kila jahod, či jiného ovoce na posezení, budeš v klidu. Sama uvidíš, jestli tvému miminku něco vyloženě nebude sedět a příště si pak dáš pozor. Každé miminko je jiné.
Já vím, že všichni svádějí pláč novorozeňat na prdíky, ale to je trochu jednostranné. Malá miminka prostě pláčou, to je fakt. Prdíky k tomu mohou přispět, ale také nemusí. Prvních šest týdnů je kritických, pak pláč pomalu ustává a všechno se zklidní. Tak vydrž, bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
19.6.04 22:48

Já se k tomuto názoru také přikláním, teď máme 3měs. chlapečka a ten taky skoro pořád plakal, ale myslím, že to prdíky nebyly, když se choval, většinou byl v klidu. Někde jsem tady četla, že to ani nezáleží na tom, co sníš, jako spíš na miminku. (když má mimčo prdíky, tak se všelijak kroutí a natahuje, napíná bříško a jakoby se vzteká)
Taky je dobrý dělat „dřepy“, střídavě natahovat a k tělíčku skrčovat nožičky, většinou to krásně pomůže. Nebo se taky dají použít kapičky Sab-simplex, jsou i bez receptu, ale na recept jsou o dost levnější.
Tak Ti přeju spokojené miminko a opravdu vydrž, bude to lepší.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
21.6.04 11:00

Jídelníček při kojjení

Já jsem také dost skeptická k vlivu jídelníčku matky na dítě a odborníci se k tomu dnes přihlánějí. Co jistě přímo proniká do mléka je např. alkohol, protože přímo prostupuje membránami, ale jinak se mléko tvoří z „prvočinitelů“ a i podvyživená matka má kvalitní mléko. Tj. dokonce ani s těmi nadýmavými potravinami to není tak jednoznačné (někdo zase straší kravským mlékem). Jez, co chceš v normálním množství, tj. určitě (a hlavně) ovoce a zeleninu. Příjem tekutin je trošku zvýšený, ale většinou to není potřeba nějak kontrolovat, protože to funguje automaticky - začneš kojit a máš děsnou žízeň ;-)
Ani problém s prdíky bych přeceňovala, zvlášť pro prvorodičky je jednoduché svést pláč miminka na prdíky. Pokud se problém vyskytne, dobře pomáhá masáž bříška a „pohyb“ (tj. nošení a cvičení) nebo třeba položit si mimi na vlastní břicho.
Občas se setkám s tím, že „prdíky“ a „zoubky“ řeší rodiče, až do nástupu do MŠ, a to mi přijde trochu legrační. (Mám pár takových „případů“ ve svém okolí.)
Hodně štěstí a málo prdíků! :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama