Pokládá hlavičku stále na 1 stranu ... co s tím?

2901
15.6.04 07:14

Pokládá hlavičku stále na 1 stranu ... co s tím?

Ahoj holky!

Naše dvouměsíční slečna pokládá hlavičku pořád k jedné straně. Dřív to alespoň občas prostřídala, ale teď jednoznačně preferuje levou stranu. Nepomáhá polohování - je čiperná a i když jí dám na bok, tak po chvíli už je zase ve své oblíbené pozici :? Podle ortopeda máme ty strany měnit, aby se hlavička neproležela. Ale JAK to zařídit už nám milý pan doktor neporadil…
Máte některá podobnou zkušenost? Jak jste to řešily?

Zdraví Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

209
15.6.04 08:47

Ahoj Baghiro,

proste ji otoc na ten druhy bok a zepredu i zezadu ji dej napr. maly polstarek ci srolovanou osusku, aby se nemohla pretocit zpet ;-). Take mi to dela moje Amalka ;-).

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.6.04 09:27

:) Ahoj,

taky s tím mám zkušenost. Syn taky spával takhle a nedalo se s ním hnout. Vždy se vracel do stejné polohy s hlavou otočenou na jednu stranu. Nás ale dětská doktorka pro jistotu poslala na neurologii, kde nám řekli, že pokud se to nepodchytí a nebude se cvičit, tak to může být problém i v dospělosti, nehledě na riziko nesouměrného „oležení“ hlavičky, což se u nás tedy už začalo projevovat. Protože se jedná o zkrácení nějakých svalů, doporučili nám příslušná cvičení doma i na rehabilitacích. Po několika měsících se to krásně srovnalo.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
15.6.04 10:34

Ahoj holky!

Andreo24: To víš, že jsem ji zkoušela všelijak vypodkládat - jenže ona se ze všeho dostane a tu hlavu si prostě otočí :?

Evko1: Asi se na tu neurologii taky nechám poslat. Taky už se mi zdá z jedné strany trochu splácnutá …

Každopádně dík za rady :)

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
15.6.04 11:18

Ahoj Baghiro !

Em mi dělala to samé „uznávala“ jen pravou stranu a veškeré pokusy a rady co existují vydržely jen chvíli. Ona ty po domácku vyrobené překážky překonala-odsunula a lebedila si na pravé straně. Možná největší úspěch jsem měla s kilem cukru, který jsem zabalila do ručníku a položila jsem ho jako překážku.
Bohužel po nějaké chvíli si Emily i s kilovým cukrem poradila. Dost jsem kvůli tohoto problému stresovala, pořád jsem na ní koukala a zdálo se mi, že je ta jedna strana placatější než druhá..manžel mě uklidňoval, že není, a že zbytečně stresuju. Tuším, že kolem 2,5-3 měsíců se to upravilo samo a následky jako sležená hlavička nemáme žádné. Pokud je malá čiperka určitě v brzké době začne preferovat i druhou stranu to by musela ležet jak placka, aby k tomu došlo…
Náštěvou neurologie nic nezkazíš, aspoň budeš jistější..
Držíme palce !!!
A jak jsi na tom s tím poporodním šitím..je to už lepší ??!!
Pa pa Quatro+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.6.04 12:13

Ahoj!
Existuje prý nějaký speciální polohovací had, který se dá koupit.Mého syna jsem taky podkládala čím se dalo, taky si s tím vždy poradil a dnes, ve 3 letech, má hlavičku „slehlou“.Pod vlásky to sice není vidět, ale na pohmat to pocítím. :roll: Takže určitě neurologa, rehabilitaci.Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
2901
15.6.04 13:11

Ahojda!

zurečku: Stehy se už vstřebaly, už aspoň měsím nechodím jako kachna, ale se sexem jsem ještě nezačala - nemám problém S KÝM, ale KAM:o))) Mám pocit, že mě ten doktor snad zašil :lol:

Kristýno: To se určitě srovná, uvidíš! Teď mají ty kostičky ještě měkké, i ve třech letech. (Nebo to bude jako v té povídce od Šimka a Grossmana a budete muset zajít na nádraží :lol: :lol: :lol: ).
A třeba se ti to jenom zdá! Co na to doktorka?

Mějte se,

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
15.6.04 14:05

Ahojky,

je fajn, že se už stehy vstřebaly a nebolí…S muchlováním to znám..my se tulíkovali po 9 týdnech od porodu. Klidně bych to vydržela i déle, ale manžel začal tvrdit, že ho vzrušují i figuríny ve výloze..
Moc jsem si to neužila, ale teď už je to skoro vše o.k.(konečně ještě, aby nebylo-po 10.měs. od porodu).
Měj se krásně.
Quatro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.04 07:32

ahoj holky
můj chlapeček má taky pěkně placatou hlavu.
mám s toho depky !!!
podkládám mu to vším možným, doufám , že se mu to ještě spraví.jsou mu 3 měsíce.někdo mi říká ,že už ne a někdo , že ještě jo. jsem s toho vážně neštastná.pořád se stejně otáčí na jednu stranu i když ho jen držím v náručí a jen málokdy se stane , že ji otočí na tu druhou stranu. někdo mi říkal, že prý se to víc spraví až bude tak nějak poposedávat.je to pravda? co myslíte? ahoj káta

• Nahlásit
  • Citovat
2901
8.7.04 08:17

Ahoj Káťo!

Na tohle téma tu byla ještě jedna diskuse …Myslím, že se jmenovala Jak formovat hlavičku.
Zkus se tak kouknout…
Ale rozhodně se poraď s doktorem nebo dětskou sestřičkou. Ta moje mi řekla, že různé podkládání nepomůže - dítě se má otočit tak, aby koukalo do místnosti (někdy zareaguje až třeba po týdnu). A má se dávat hodně na bříško (což já moc nedělám).

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.7.04 23:46

hlavička na jednu stranu

Ahoj holky,
měla jsem stejnou starost s mým chlapečkem, perfektně pomohlo podložit MATRACI v postýlce, aby měla přiměřený sklon. Po pár dnech začal při spinkání hlavičku otáčet. Ahoj, J.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.7.04 09:11

Hlavicka

Ahoj,

nas Honzik taky porad otacel hlavicku vpravo. Poslali nas na neurologii, ze mu snad dokonce predcasne srustaji svy na hlavicce. Nic se nastesti nepotvrdilo, jen ze ma hlavicku placatou. Podkladani hlavicky nepomahalo, ale osvedcilo se nam ho motivovat hrackama, aby hlavicku otocil. Taky jsem si uvedomila, ze jsem ho nosila porad na prave ruce, aby se mu dobre koukalo. Tak jsem ho zacala nosit na leve, aby musel hlavicku otocit, kdyz chtel koukat kolem. Tyhle podnety zabraly a ted pri kontrole na antropologii nam rikali, ze ma uz hlavicku jako kulicku.

Hodne zdaru

Alena a Honzik (15 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama